Kde máte dieťa počas prázdnin?

jablko1990
13. okt 2024

Ahoj , potrebujem od Vás radu nakoľko si neviem pomôcť , žili sme mimo Slovenska a tu si neviem poradiť. Dcéra ma 10r - stvrtacka. Pre istú vec nemôže byt sama doma sama. To nejdem riešiť ,ale kým si zvykla byt na SK som bola doma nezamestnaná aby som mohla byt vždy po ruke a pomáhať zo školou. Lenže isto viete že tu to s tými platmi nieje moc ok a manželov plat už nestačí, musím si nájsť prácu. Úprimne nechápem ženy ako to zvládate , potrebujem od Vás radu , že kde máte dieťa počas prázdnin či vianočných či letných. Lebo ja vôbec nechápem že keď pôjdem do prace tak čo robiť kde dieťa nechať počas prázdnin. U babiek to nejde keďže žijeme úplne v iných mestách.
Družiny neviem ako fungujú ale to cez Vianoce asi ani niesu a cez leto vôbec neviem. Babysitter to tu nehrozí z tých platov.
Keď je dieťa choré to viem to je OČR ale tie prázdniny?
Prosím nepourazajte ma ani sa mi nevysmievajte. Prosím slušne o radu.
Inak ako nechápem ani ako robíte. Ja si hľadám prácu len na ranné smeny do 14:00 a nemôžem nájsť a keď sa niečo síce objaví zrazu je problém s prázdninami.
Prosím moc o radu lebo už akože to finančne nedokáže muž ťahať.

lusyyy36
13. okt 2024

Máš dovolenku, na zvysne prazdniny treba vyuzit tabory. Alebo doviezt babke a nechat tam na prazdniny.

pribinak
13. okt 2024

@jablko1990 leto? Denne tábory, pobytové tábory,
Potom rodinná dovolenka, stari rodičia, sesternica, ….
Ste dvaja, nie si osamelý rodič, prestriedate sa

michaela789
13. okt 2024

Aké máš vzdelanie a skúsenosti?
Momentálne som na MD ale za normálnych okolností robím home office, moja pozícia to dovoľuje. Áno, je to o hubu niekedy s deťmi za zadkom vybavovať call, ale dá sa to. S 10r by mal byť o to menší problém, zabaví sa už aj sama a nemusíš jej byť stále za zadkom, aby sa nehodila len tak zo srandy zo schodov.

jablko1990
autor
13. okt 2024

@michaela789 môžem byt len radový zamestnanec , tam som celý čas pracovala vo fabrike.

@pribinak aha takto to funguje kokos a tie tábory to je na týždeň?

lusyyy36
13. okt 2024

@jablko1990 a ako ste fungovali doteraz?
Tanory máš bud denne alebo s prespanim Moja chodila na denne

jablko1990
autor
13. okt 2024

@lusyyy36 no ako som písala bola som doma odkedy sme sa vrátili aby sa dcéra zabehla pre ňu to tu bolo úplne že nové

pribinak
13. okt 2024

@jablko1990 tak podľa toho aký tabor si dcéra vyberie, buď na týždeň alwbo aj na 2 týždne, ale rám rataj aj na 500 eur

Denne tábory sú omnoho lacnejšie, často ich robia aj mestské časti v mestách, či cirkevné organizácie, ale aj organizácie ktoré robia krúžky

Ponuka je celkom široká

michaela789
13. okt 2024

@jablko1990 no, tak to naozaj len na striedačku s manželom na dovolenku a potom rodina, jedna babka, druhá babka, detské tábory...

jablko1990
autor
13. okt 2024

@michaela789
@pribinak
Dakujem o tých táboroch som nevedela
Na rodinu sa nemôžeme spoľahnúť to musíme vylúčiť
Skúsim sa na to popozerať
A vy dávate deti do táborov? Veríte im tam?

lauriik
13. okt 2024

Budes mat minimalne 25 dni dovolenky, takze nieco vykryjes z toho. Manzel ma tiez dovolenku. Tak sa prestriedate. A ja davam teda cez leto tyzden jedna babka, tyzden druha babka, 2 tyzdne mala primesky tabor, 3 tyzdne dovolenka a zvysok bola s manzelom, ktory ma HO. No je to narocne ale toto je realita vacsiny rodicov 🤷🏼‍♀️

lusyyy36
13. okt 2024

@jablko1990 ale myslím,že ako ste v zahranici fungovali
Tak napr nase letne prazdniny - 2 týždne u nasich (z tohontyzden so mnou), 2 týždne u svagrovcova svokrovcov, 2 týždne s nami na dovci, týždeň v tabore , týždeň s nasimi na dovolenke. A bolo po prazdninach

pribinak
13. okt 2024

@jablko1990 áno dávam, nemám toľko dovolenky aby som vykryla leto. Niečo chceme ísť aj spolu ako rodina.

Syn napr chodí na tabor aj z krúžku, pozná decka, trénerov, teší sa. Majú dobrý program.
Teraz je už veľký, ale kedysi pravidelne chodil na tabor ktorý organizovala mestská časť, poznal tam decka zo školy, z ulice, zo sídliska

Ja nemám taký prístup že bože idem dať svoje dieťa cudzím ľuďom, ktovie čo ku s tým mojim dieťaťom urobia
To by som sa zbláznila
Mam prístup, že treba vykryť leto, poďme spolu vybrať kam chce ísť, koľko zo stojí, dohodnúť Turnus spoločne s kamošmi, aby boli spolu a nech si decka užijú

jablko1990
autor
13. okt 2024

V zahraničí sme si dovolili mať babysitter
Tu to nejde z toho platu.
Moc vám dakujem za radu. Moc vám fandím a obdivujem vás

pribinak
13. okt 2024

@lauriik ale dovolenku jej musí schváliť zamestnávateľ a kopec firiem má napr celozávodne dovolenky napr od 22.12. do 2.1., čiže nejakú dovcu si musí ušetriť

A potom je tu napr velka noc či jarné prázdniny a tak tiež potrebuje bejaku dovcu

Ale má výhodu, sú dvaja

michaela789
13. okt 2024

@jablko1990 ja do táborov nedávam lebo mám ten home office. Keď treba, pracujem a jednou nohou som s deťmi. Keď mám toho dosť, zoberiem dovo ja alebo manžel a babky po dohode povaruju hocikedy, tam máme obrovskú výhodu.
Môj najstarší má len 6, bol raz na prímestskom tábore a zatiaľ si to veľmi neoblubil, možno keď podrastie skúsime znova. Ale žiadnu nedôveru voči táborom nechovám, žiaden zlý zážitok som nemala ani ja, ani nik z môjho okolia. Len treba dobre vyberať.

kamowa
13. okt 2024

potom je moznost zamestnat sa v skolstve (mas prazdniny ako deti), kludne aj ako nepedagogicky pracovnik alebo v jedalni. Aj materske skoly maju v lete jeden mesiac prazdnin a vianocne prazdniny tiez, tak to by sa mozno dalo, len tam si popri praci musis urobit aj pedagogicke vzdelanie.

jablko1990
autor
13. okt 2024

@kamowa áno nad tým pedagogickým som už rozmýšľala
Veľmi pekne Vám všetkým dakujem
Ešte som rozmýšľala že napríklad na prázdniny dať dcéru napríklad nejakej mame čo je doma s deťmi (cez inzerát nájsť nejakú) a dať jej privyrobiť? Dá sa to aj tak nie?
Je doma a mala by čas
Že také niečo ako babysitting len nemať napr študentku ale mamu čo si potrebuje privyrobiť asi by nás to vyšlo menej ako tábor
Či to je hlúposť?

pribinak
13. okt 2024

@jablko1990 nie je to zlý nápad, možno bude mat kamosku a jej mamina bude mat dovcu a bude rada, že jej dcéra bude mat kamosku

jablko1990
autor
13. okt 2024

@pribinak tiež ma to napadlo ❤️

kitycat
13. okt 2024

@jablko1990 cize nedas dceru do organizovaneho tabora, ale matke na inzerate ano? Srsly?

jablko1990
autor
13. okt 2024

@kitycat tak ja rozmýšľam len nad alternatívami
Neni to definitívne

michaela789
13. okt 2024

@kitycat tiež si myslím, že tábor je oveľa kontrolovanejšie prostredie... Dieťa by som zverila jedine dobrej kamarátke alebo členovi rodiny.

luccija
13. okt 2024

@jablko1990 môžeš sa dohodnúť s nejakou mamou od dcéry zo školy, že pár dní ty postrazis jej dieťa a potom zase na oplátku ona tebe a dcéra bude mať kamošku.Ale nemusíš sa bat ani opatrovateliek na stránke domelia, fermeria, alebo na FB opatrovanie detí sú pedadogicky a ženy ktoré to robia roky.Inak na týždeň opatrovateľka tá
a vyjde cca rovnako ako ten tábor a v tábore by mala stravu, program....neviem kde bývaš, ale popozeraj na FB a tak ..napríklad kúsok od nás býva pani v rodinnom dome, ktorá si vždy zoberie pár dievčat a učí ich hackovat, tvoriť, kreslit rôzne aktivity ...určite ti ostatné mamy z okolí povedia kde dávajú deti

sante81
13. okt 2024

@jablko1990 tak ja som asi krkavcia mater, ale som samoživiteľka a deti su celé prázdniny doma samé, keďže pracujem iba ráno

11bodka11
13. okt 2024

Dovolenky. Na striedacku ja, muz, rodicia. Nehrozi zobrat si dovolenku s muzom naraz. Moj ocino je uz na dochodku cize obcas postrazi.

januska12323
13. okt 2024

10 ročná už zvládne byť doma aj sama keby k tomu prišlo, neviem teda z akých dôvodov podľa teba nemôže. Existujú denné tábory, pobytové tábory, rodina, striedačka s mužom...

jablko1990
autor
13. okt 2024

@januska12323 prepáč ale snáď keď poviem že nemôže tak asi nie pre srandu kralikov

1ryba
13. okt 2024

Prácu si nemusíš hľadať do 14tej. Školské kluby fungujú cca do 16tej, v mestách aj do 17, 18tej. Zisti si ako to je vo vašej škole. Tak isto funguje ranný klub. Niekde už od 6tej, pol siedmej, tiež si zisti ako to je u vás. Cez leto v školách funguje 1-2 týždne letný klub, tiež zistíš v škole. Ostatné ti napísali.

11bodka11
13. okt 2024

@1ryba u nas ziadny letny klub neexistuje

1ryba
13. okt 2024

@11bodka11 áno sú aj také školy. Autorka si to musí zistiť, ako to je u nich.
Vy ako rodičia na to musíte tlačiť, aby bol aj u vás. Keď nikto neprejavil záujem, tak nemáte.