Kde kúpim oblečenie pre bacuľaté dieťa?

laplaya
31. dec 2014

Ahojte maminy
Môj synko je od malého mala väčšie dieťa, genetika jedoducho nepustí. Zmierili sme sa s tým že nikdy nebude štuplík ako väčšina jeho spolužiakov, ale máme problém,
ktorý sa vola oblečenie. Tričká a mikiny to by šlo, ale kúpiť džinsy, alebo vôbec nejaké nohavice pre dieťa s mohutným zadkom a stehnami je takmer nemožné.
Prosím poraďte mi, ak máte podobné skúsenosti a problémi. Kde nakupujete pre svoje ratolesti.

liz_lemon
31. dec 2014

mozno by bolo dobre napisat aj vek dietata

seahorse27
31. dec 2014

Mam podobny problem s dcerkou. U nej to riesim pruznymi leginami, u chalana to veru moze byt problem. Snazim sa hladat gate na gumu alebo s upletovym pasom. Moja ma takmer 6 rokov, zatial aj s teplakami do skolky vystacime, ale co bude od septembra, ked pojde do skoly, tak to netusim...

lucindao
31. dec 2014

@laplaya ja kupujem rifle vecsie s gumou.moj ma ties vecsi zadocek ale nemala som nikdy problem mu kupit

hausknechtova
31. dec 2014

Ja mam tiez dievčatko a riešim to leginkamy a trička vždy večšie a skracujem rukavy u chlapca veru neviem ale asi by som kupovala skor na gumu aby sa to lepšie prisposobilo alebo potom zohnat krajcirku a dat ušit

anelehka
31. dec 2014

ahoj aj moj syn je baculko,kupim vzdy vetsie rifle,alebo take sportove gate a dlzku musime upravit,lebo su dlhe,treba trosku pohladat a da sa najst 😉 😉

prasiatko30
31. dec 2014

Presne kamosky co maju buclatejsie deti vzdy kupuju aj o dva cisla vacsie veci a potom prisivaju zasivaju - proste asi lahsie by bolo usit nejake jednoduche ma gumku doma

stankabk
31. dec 2014

Ahoj, moja dcera ma takmer 9r, teraz je to celkom v norme. Ale ked mala 2,5roka, tak nosila rifle pre 5r chalana, lebo do inych sa nezmestila. Potom som nasla v sekáči dvoje na gumu a tie nosievala. Neviem ako by som to riesila, keby vyrastala teraz, lebo teraz je vsetko take uzke, ze sa v tom dieta nemoze ani pohodlne citit. Drzim palce

matafen
31. dec 2014

Moja dcera je tiez trosku baculatejsia, najma pupcek ma a neznasa akekolvek pevne nohavice na zips, ze sa v nich nemoze hybat. Riesime to tak, ze nosi leginy - roznej hrubky podla rocneho obdobia, a ked nohavice, tak leginove, t.j. elasticke s pasom na gumu 🙂 U chalana by som to riesila nohavicami, co maju volny strih a pas na siroku gumu - videla som take v obchodoch aj v e-shopoch. Idealne su take, co maju aj spodok nohavic na patent alebo do gumy - moze ich nosit dlhsie. Alebo jednoducho tie gumy tam vtiahnut, ja som tak dcere davala to teplakov. Ale videla som, ze chalani nosia do skoly aj teplaky, ale take moderne elasticke, nie rozgajdane domace 😉

alicka850
31. dec 2014

Moja dcera je tiez baculka,riesime to leginami, na jesen rifle s pasom na gumu,kupujem jej v H&M,aj ked su tamndrahsie veci,v inych obchodoch som take na gumu nenasla. Muzov bratranec / vo veku nasej dcery 🙂 / je tiez taky baculko,kupuju mu rifle o niekolko cisel vacsie,aby sedeli na pase a zadku a stehnach a daju krajcirke odstrihnut z nohavic.

tilly
31. dec 2014

next? ja mam prave opacny problem, mam chude deti a vacsina veci je im velka, ale rifle od next mi pridu obr

emily76
31. dec 2014

@laplaya no uplne idealne teplaky s gumou v pase aj nohavice take...obcas aj v bazare tu na MK najdem nieco, co sedi...treba sa prehrabat v obchodoch, zvycajne najdem cosi na gumu...skus v bonprixe, tam maju aj detske xxl nohavice, tie su v pase sirsie, takze netreba skracovat..

matafen
31. dec 2014

Taketo nieco:
http://www.bonprixshop.eu/style/mikinove-nohavi...
http://www.bonprixshop.eu/style/mikinove-teplak...
Teraz je moda velmi roznoroda, nosia sa nohavice vsetkych strihov - od totalne uzkych slimiek az po totalne siroke s padnutym pudlom po kolena 😉

adula12
31. dec 2014

moja sestra ma tiez baculka a riesila to teplakmi. co narobis!? nosil povacsine teplaky a nohavice mu malokde zohnala, vacsinou take cele trakove, mierne elasticke. ked chcela nieco slusnejsie, tak mu musela kupit aj o dve cisla vacsie a mal to ohnute. jej syn ma teraz 2,5roka. ja mam zas opacny problem 😀 vsetko je mojmu velke na pase, musi nosit traky. 😒

jana_eyre
31. dec 2014

tak dolezity je vek.. zatial co pre babo baculate kupis len vacsiu velkost a zahnes, pre starsieho je to ine.. moja neter ma inak nadvahu a sestra jej kupuje uz na velke slecny oblecenie a presiva.. inak to nejde..

safranka
31. dec 2014

Na internete funguje obchod Modelko, má aj nadmerné veľkosti, ale celkovo šijú s široké pohodlné, nadstaviteľné veci. Až do v.164, sú to naše, kvalitné veci a o.i. ešte stále sa dajú zohnať rifle a tepláky KATVAL, je to jediné, do čoho môj syn vlezie. Výroba už skončila, no dá sa kúpiť na mimiaukciách nové od výrobcu.

happygirl
2. jan 2015

Aj mojej staršej od malička musím zohľadňovať pri oblečení pupík, stehienka a prdelku 😎 😀 všetci že "vyrastie z toho" ale ja som bola presne taká istá v jej veku a nevyrástla z toho, ani sa zatiaľ "nevytiahla" ako všetci hovorili (mladšia je v pohode a v normále). Ale k veci - riešim tiež elastickými legínami (+ sukňa na vrch), gumou v páse v takmer všetkých veciach a aj nohavice kupujem, ak sa dá, elastické (alebo s prímesou elastanu). Je tretiačka, kupujem jej nohavice veľ. 146, 152 - podľa strihu (aj úzky strih, ale elastické, a v páse guma) a potom jej to dole zahnem (tým, že sú užšie, jej dole dobre držia) a na vrh jej často dávam predĺžené tuniky, tričká, šaty... dobre sme kúpili nohavice napr. aj v klasickom TESCO (F&F)...alebo v LIdli mávajú elastické nohavice aj rifle pre dievčatá - to jej kúpim vždy zásadne väčšiu veľkosť a v páse jej tú gumu upravím a dole podohnem (niekedy jej kúpim narada aj 2-3 ks v rôznych farbách a mám vystarané na čas)...a chodieva pekne oblečená a trendovo... okrem toho jej z BonPrixu objednávam také súpravy že šatky + legínky rôzne (všetci chvália) 😀 😎 😎

tamulik
2. jan 2015

@laplaya ahoj, moj je tiez velky. Ma 10 rokov , 167 cm a 70 kg. Noha 42 . Takze panske veci, s - ka , m - ka . Nohavice na gumu v pase su aj panske , take tie moderne riflove , maskacove . Tak my nasho medveda ako chlapa obliekame 😀

lilit35
3. jan 2015

A co taketo? http://www.bonprixshop.eu/style/dzinsy-15509571... tie by mu nesedeli? Alebo take nieco, to vyzera sirsie http://www.bonprixshop.eu/style/dzinsy-46394615... Mozno skus napisat velkosti, sa bude lepsie hladat.

marorlinko
22. mar 2016

Moj syn ma 9 rokov je dost vysoky a pevny, my sme to vyriesili tak, ze nohavice dziny mu kupujem jedine stretch jeans, slimky, velkost na 13-14 rokov, v zare mu sedia najlepsie, nemaju vysoky pas, ktory je zuzeny, ale sirsi na bokoch, on ine ako take nechce, alebo teplakove dziny, vyzeraju stylovo a su pohodlne. Do skoly nohavice k uniforme som vyriesila tiez, kupujem mu z m&s na 14 rokov slim fit a potom trocha skratim, jedine tam mu sedia v Tom obchode, my skor mame problem s bundou 🙂 nocna mora premna, ked mu idem kupit, pre deti mu nic nesedi, vsetko uzke , male alebo uzke a dlhe, tak som nasla zopar obchodov, kde mu kupujem pre dospelich muzov🙂 cislo S a sedi ako uliata🙂

silvatko
29. mar 2016

Next ma jeansy a aj normalne nohavice plus fit. Synovy sedia aj slimky v plusfite a su mu este z rezervou. Treba sledovat ich stranku, nemaju ich vzdy. cenovo su dokonca tiez fajn 12-15 eur. Tusim malo aj HM rozsireny strih, ale ten som nemala pre syna.

llumka
27. dec 2018

Ahojte, obnovim temu. Prave zhaname pre syna oteplovacky, vsade sme skusali v pase male. Dajte tipy kde kupit so sirsim pasom. dakujem

silvatko
16. jan 2019

@llumka moj syn ma z Lindexu. Ale nie seriu fix, ale normalne. Tam mu sedi najlepsie pomer dlzka a sirka.

daisynka_
11. jan 2023

@llumka ja som zohnala u číňanca 😂