Karneval v chrípkovom období

8. feb 2024

Ahojte, myslíte si, že je správne aby škola robila v takomto chrípkovom období karneval? Z môjho pohľadu sa tam veľa detí nakazí a bude vybavené, naozaj skvelý nápad 🙂
Čo si o tom myslíte?

danyelia
8. feb 2024

Ahoj, veď rovnako ako na karnevale sa môžu nakaziť aj na vyučovaní či v jedálni na obede alebo hocikde...🤔

natall113
8. feb 2024

Nevidím problém, odkedy pamätám sa u nás robil karneval vo februári a neviem o tom žeby sa po ňom zvýšila chorobnosť, ako píše danyelia nakaziť sa môžu hocikde

vyrovnanaosoba
8. feb 2024

A čo má čo robiť choré dieťa v škole? Oni to robia pre zdravé deti

4stanka4
8. feb 2024

@vyrovnanaosoba my sme mali karneval včera zo škôlky a veru tam boli deti ktoré celý týždeň nechodia ale na karneval sa zázračné uzdravili a dnes už zase neboli....co ti poviem

bosorkabb
8. feb 2024

Naši majú zajtra. Nič hrozné. Normálne sa učia a majú na sebe masky. Nakaziť sa môžu na chodbe, WC, telocvični na obede ci v družine. Moja dcéra nedostala chrípku napriek tomu že ju mala celá trieda.

petulda333
8. feb 2024

Este raz? Nerozumiem. Na karnevale sa nakazia ale na vyucovani nie?? 🤨🤨

vyrovnanaosoba
8. feb 2024

@4stanka4 tak čo ti na to mám napísať, rodičia namiesto toho, aby kúpili za 10e vitamíny, kúpia masku za 20e a pošlú dieťa na 2 hodiny sa predvádzať a potom tu budú vyplakávať, že tri týždne sa nevie dať dokopy. 🤔 A ako riešiť PN, očr.

viestta
8. feb 2024

Vsak sa stretavaju na prestavkach, v jedalni, pred skolou, po skole. Nakazit sa mozu v autobue, v obchode... Dokonca to mozu rodica doniest z roboty

deniseee
8. feb 2024

Dieta sedi v skole v triede s dalsimi 25 spoluziakmi, je s nimi pocas prestavok, desiatuju spolu, obeduju spolu, cvicia spolu, preco je teda vyznamny fakt, ze maju na sebe aj masky? Nerozumiem. Ak by neboli v maskach, nemohli by sa nakazit?
Toto je proste doba karnevalov, plesov, spolocenskych akcii. Prave som z jednej prisla. Ak nechces, nedaj dieta na ten den do skoly a douc sa s nim doma, co budu brat na hodinach.

lasona
8. feb 2024

Teraz sa všetci zavrime....nerobme žiadne podujatia, nič...lebo chrípka...však choroby sú tu stále s nami a deti sa.mozu nakaziť aj v škole na vyučovaní...treba im posilniť imunitu, chodiť von, vitamíny, zdravá strava...ale nie sa sústavne zatvárať...boli sme zavreti už dost

engel76
8. feb 2024

U nas bol karneval pred tyzdnom a od zajtra je zatvorena skola pre vysoku chorobnost.

kvadrinkaaa
8. feb 2024

Tak niektoré školy maju napríklad spoločný karneval 1. stupeň v telovcvicni, asi tak to myslela. No u nas mali triedny karneval dnes, takze no problem. Deti boli šťastne ♥️

denden77
8. feb 2024

mali sme karneval vcera - v skolke.. plny pocet deti nebol od oktobra, cize neriesim.. ako zamestnana som vdacna za kazdy jeden den, ktory tam vydrzi zdrava 🤣

janka_266
9. feb 2024

@4stanka4 presne toto spravili u nás na vianočnom večierku v škôlke, boli len v ten deň deti zrazu zdravé a následne syn 4 dni 39 horúčky a cely december doma 🤦‍♀️

zorkahorka
9. feb 2024

Kazdy rok je vo februari viac chorych. Mne skor bolo vzdy luto, ze v skolke urobili karneval, ked polka deti chybala a nepockali na ostatne

jaskolka
9. feb 2024

Nakaziť sa predsa môžu kdekoľvek, sedia spolu v triede, cvičia v telocvični, idú do jedálne... Čo s tým má spoločné karneval?
V synovej škôlke tiež mali pred týždňom karneval, bola asi polovica detí, a rovnako aj teraz je ich polovica, nevidím v tom rozdiel
Keď majú ochorieť, tak ochorejú aj tak.

zuzubb007
9. feb 2024

Pointa tohto príspevku? Stačí jeden chory v triede a nemusí byť ani karneval, na obede sa premietne x deti takže doma len žiť v bubline ani na nákup neist

mima172
9. feb 2024

Aj moja dcéra (čoskoro 4r) mala včera karneval. Chrípky, sople atď tu boli, sú a budú a v tomto ročnom období sú doslova samozrejmosťou. To by človek musel držať deti v nejakej sterilnej bublinke, aby sa nestretli s nikým chorým 🙂

slavomira236
11. feb 2024

@kvadrinkaaa dcerkaala zapal priedusiek ryzden bola v skole sla uplne doliecena. Pondelok v telocvicni karneval o 2dni uz som ponu musela do skoly lebo lezala na lavici ucitelka kej erala teplotu a 38,5..