Karanténa triedy na ZŠ

petronelka77
28. jan 2022

Ahojte, potrebovala by som poradit. So synom som prekonala v novembri covid 19.
Oddnes je synova trieda v karantene 5 dni, nakolko sa v triede vyskytol pozitivny ziak.
Musi byt syn v karantene? Nevztahuje sa tam vynimka, kedze je prekonany? Mame na vikend program, dlhodobo dohodnuty, ale teraz som na pochybach. Samozrejme respektujem vsetky pravidla, ale niekde som citala, ze ockovani a prekonani maju v tomto vynimku, ak sa stretnu s pozitivne testovanou osobou. Dakujem.

uhnakova
28. jan 2022

@petronelka77 ako prekonany ma syn vynimku, pokial sa mu neobjavia priznaky.

petronelka77
autor
28. jan 2022

@uhnakova aj som ho testovala, je v poriadku. Len potrebujem to najst na nete a neviem sa dopatrat nikde. Dakujem.

uhnakova
28. jan 2022

@petronelka77 vynimku maju ockovani a prekonani, ak sa im neobjavia priznaky.

makica
28. jan 2022

@petronelka77 synova trieda je tiez v karantene oddnes, ale ti co maju vynimku-ockovani a prekonani mohli prist do skoly.

danusskaaa
28. jan 2022
petronelka77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronelka77
autor
28. jan 2022

@danusskaaa to uz je neaktualne, septembrove.

danusskaaa
28. jan 2022

@petronelka77 výnimka z karantény ostala. Kedze je prekonaný a neprešlo mu už 180 dní a hlavne NEMÁ PRÍZNAKY, tak nemusí byť v katanténe. Takýto žiak po zatvorení triedy chodi aj normálne do školy!

petronelka77
autor
28. jan 2022

@danusskaaa tak im zatvorili triedu do stredy, budu sa vsetci ucit distancne. Je to len 60 dni, takze je este v limite. Dakujem velmi pekne.

pininka1
28. jan 2022

Ma sice vynimku ale ak ho nemaju kde dat, bude doma. Moj syn ma tiez vynimku a jasne nam triedna napisala ze z organizacnych dovodov bude cela trieda distancne.

kakakina
28. jan 2022

Len pozor sleduj ho môj v novembri prekonaný, v pondelok išla trieda do karantény, mali pozitívnu spolužiačku . Testovala som ho vnedelu, aj pondelok bol negatívny. V utorok už bol pozitívny, aj šiesti spolužiaci z triedy

gabriellka
28. jan 2022

No ja by som to v tomto prípade tiež neriskovala. Mám v okoli prípad reinfekcie po 2 mesiacoch

luliu
28. jan 2022

Tvoj syn v karanténe nie je, ale môže byť už znova nakazený, neviem aký máte program, ale teoreticky môže tvoj syn niekoho ohroziť, takže by som bola opatrná a ohľaduplna

anesim
28. jan 2022

@pininka1 u nas aj ked pride 1 dieta, tak je s ucitelkou v triede, on v triede a ostatni online. Synovec tento tyzden chodil do skoly a boli 3-4 v triede a potom aj v skd.

petronelka77
autor
28. jan 2022

Ďakujem za odpovede. Program zruseny, zostaneme v karantene doma, pre istotu.

jaroe
28. jan 2022

@danusska a to sa ako dá, chodiť do školy, keď je trieda zatvorená? Má ísť do inej triedy?

pininka1
28. jan 2022

@anesim no u nas sa to neda kedze je 18 tried v karantene a ostali uz len dve triedy. Nema s kym ostat. Ja nerozumiem tomu ako ze ich regionalny urad nezavrel, lebo toto nema vyznam absolutne.

pininka1
29. jan 2022

@jaroe ano, moze sa to dat, ak maju deti s kym nechat. Do inej triedy nemoze ist, lebo triedy sa nemaju miesat, ale mozu im dat jednu ucitelku, ktora s nimi bude v triede, teda s tymi co maju vynimku. Lenze u nas uz ani tu jednu nemaju, vsetko je v karantene.

anesim
29. jan 2022

@pininka1 u nas tie deti su vo svojej triede, aj ked su tam 2 deti, nie u v inej triede. Cize ta ucitelka uci online a aj tie deri v triede.

pininka1
29. jan 2022

@anesim jasne to chapem, ak nieje ucitelka tiez v katantene, kedze nie vsetci ucitelia su zaockovani

anesim
29. jan 2022

@pininka1 u nas nezaockovani ucia, ani jeden z nich nebol v karantene kvoli triede al pozitivnemu kolegovi. Len ich testuju 2 x za tyzden. A ak by mali aj testy negativ, ale mali nejake priznaky, tak vtedy by boli doma.

pininka1
29. jan 2022

@anesim zaujimave, kedze tato moznost funguje len od 19.1 ze moze ostat ucit nezaockovany , resp. pozitivny ked ide do karanteny cela trieda, len sa testovat. Neviem kde to je a o aku skolu ide, ale u nas s triedou ide do karanteny vzdy aj ucitel ktory nie je zackovany. Ci tam kde robim ja, alebo tam kde chodia moje deti do skoly, resp dcerka do skolky. Mne dnes volala sefka ze cela skolka sme v karantene, my ostavame doma na distancnom kedze do skoly nas davat nechce, aby sme sa nepremiesavali, me zs aj ms skola v jednej budove. A to sme v ms vsetci zaockovani. Myslim si ze urobila spravne.

lilke
29. jan 2022

@jaroe existuje hybridné vzdelávanie. Ale treba na to v triede kvalitnú kameru a mikrofón nasmerované na učiteľa a tabuľu. Decká doma sú pripojené cez PC napr. cez MT, všetko vidia. V dcerinej triede občas učitelia skúšajú aj tých doma.

melonik7
30. jan 2022

Kocky..a pandem.ocr je mozne uplatnit aj u dietata ktore je prekonane (menej ako 180 dni) ale ostava doma z dovodu zatvorenia triedy pre pozit ziakov?