Je to veľa, keď prvák vynechá 7 dní v škole?

7. okt 2024

Ahojte je podľa vás veľa keď prvák vynechá za pol roka 7 dní v škole ?..

kleopatra114
7. okt 2024

Fakt sa toto pytas ? To dieťa nemá nárok byt choré , či ako ?

lucia147852
7. okt 2024

Moja mala prvý polrok 89 a druhý 104 stačí? A nebola s najhoršou dochádzkou. Točili sa im tam asi všetky choroby čo išli okolo 🤷🏻‍♀️

koniarova
7. okt 2024

Určite sa svet nezrúti. Dobehnete. Udivuje má takáto otázka. Moji mávali bežné aj 150 hodín a mali samé jednotky na konci roka.

autor
7. okt 2024

Lebo kolegyni keď som to povedala tak sa zhrozila..že jej syn vynechal max dva dni za pol roka..

jajanka31
7. okt 2024

Moja neter mala 150 hodin vynechanych a to bola na nastenke za najlepsiu ziacku rocnika zo 4 tried.... teda zo vsetkych prvakov.

koniarova
7. okt 2024

Kolegyňa nech sa teší,že má zdravé dieťa a tebe nech dá pokoj. Bude vynechávať,koľko bude nevyhnutné. Hádam ho nedáš chorého do školy.

jajanka31
7. okt 2024

Pokial to nie je prvak na strednej a nefajci travu za skolou tak je vsetko ok.. kolegyna moze byt zhrozena ale to ze dieta aj spi v skole mu nezaruci diplom..ani dobru pracu..

petracandle
7. okt 2024

Je to dosť ak sa to týka nejakej zbytočnej dovolenky. Ale keď je naozaj chorý tak čo má akože iné robiť?? Kolegyňa nech láskavo nemudruje a váži si, že ona má zdravé decko.

jajanka31
7. okt 2024

Inak ja neviem ale ved to je fakt bezna jedna choroba.. ja si ako dieta pamatam ze to bolo bezne ze tyzden bol niekto chory..

ina2405
7. okt 2024

Syn prvák mal vymeškaných 140h v prvom polroku. Neriešila som, bolo potrebné sa liečiť.

ivik4
7. okt 2024

Si sa mala spytat ze koho zaujima jej dieta

nikaeli
7. okt 2024

Keď je raz chorý, tak je chorý. Čo s tým narobíš?
Môj je prvák a už bol 2x chorý. Raz sme to ustáli na 3 dni doma plus víkend a druhýkrát bol doma s ATB vyše týždňa.

gubcikova
7. okt 2024

Môj syn teraz v septembri 2 týždne lebo v škole padol a narthol si šľachu. Mal sadru a barle takže nemohol do školy

tiezjedna
7. okt 2024

To budeš vidieť na jeho výsledkoch, či to vadí alebo nie. Za mňa zanedbateľný počet.

nikha2809
7. okt 2024

Moja dcéra mala v prvom ročníku cez 200 hodín vymeškaných, 2x nemocnica, kiahne, do toho choroby...a svet sa nezrutil 😃

ns994
7. okt 2024

Kolegynu neries. Ked treba tak treba. Myslim, ze 7 dni je fakt tazka pohoda. Asi mala stastie, ze jej dieta nebolo chore. Alebo ho tam aj tak strcila...

jana_eyre_2
7. okt 2024

Každé moje dieťa má každý pol rok vymeškaných v priemere 100h od prvého ročníka až do 7dmeho.. nijako to neovplyvnuje ich prospech, keď sú doma doučíme sa ak sa cítia ok.. ak su choré tak že sú KO tak samozrejme v tedy to necháme na neskor.. v živote mi na to nikto nič nepovedal.. mimochodom, dcéra bola prváčka v korone, chýbala takmer celý rok a je medzi najlepšimi v triede už 5ty rok
😉😉 môžeš kolegyni pripomenúť aj toto obdobie a deti čo to zažili sú normálne plnohodnotné deti..

klip0
7. okt 2024

A teraz máš prváka a vieš že bude doma sedem dní, či vlani/niekedy predtým si mala prváka a bol za polroka sedem dní doma ?
Kolegyňa nech je rada že má jej dieťa dobrú imunitu. Alebo ak ho dáva do školy choré tak aj vďaka nej sú iné deti doma veľa.
Kopa prvákov je doma každú chvíľu kvôli chorobe

yvanielka
7. okt 2024

Kolegyni kúp odznak najlepšia matka na svete

deti95060810
7. okt 2024

ak je dieťa choré tak musí zostať doma. aký by to malo význam aby sedelo v škole choré?

koniarova
7. okt 2024

@deti95060810 tiež nechápem,čo sa tu vlastne rieši. 🤷

nikiki29
7. okt 2024

Vynechal pre chorobu? Či si išiel oddýchnuť k moru? Lebo to je rozdiel… ak chorý, nechápem čo sa tu rieši.

tiezjedna
7. okt 2024

@nikiki29 aký je v tom rozdiel? Stále je to rovnakých 7 dní...

autor
7. okt 2024

@nikiki29 pre chorobu

cookie29
7. okt 2024

Neviem, mne deti nevynechali ani jeden den. Ale nezijem na SK a tu sa z toho cirkus nerobi, operacie a podobne veci, pokial nejde o urgent sa riesia cez prazdniny.
Ak je dieta chore (inak ako sopliky a pod) tak zostane doma, ale vacsinou 1-2 dni. Ak ma vynechanych viac ako urcity pocet, hlasi sa to povinne vyssie...
Ale na Slovensku pokial si pamatam su taketo absencie viac nez bezne a 7 dni za pol roka nic nie je

nikiki29
7. okt 2024

@tiezjedna ľudia sa skôr pohoršia, keď odídete na dovolenku ako keď dieťa ochorie 🤷🏻‍♀️ ja chápem, že niektorí dovolenky počas školského roka vnímajú ako nevhodné. Naši to tiež nemôžu prežiť, lebo pre nich je vynechávať školu úplne cez čiaru, proste majú iný mindset.

tiezjedna
7. okt 2024

@nikiki29 jasné. Ja len, že stále je to tých 7 dní, ktoré už zameškal...
Ja sa teda bez mučenia priznám, že my deti viackrát za rok ťaháme zo školy kvôli dovolenkám🐧 ALE - neexistuje, aby sa neučili, proste každý deň podľa toho, čo berú, sa musia učiť. Samozrejme nie ako v škole, ale hodinu až dve tomu vždy dajú. A učia sa fakt dobre. Kdežto, keď sú chorí, tak sa neučia vôbec, pretože oni zostávajú doma ozaj len v prípade, že majú teploty, chrchle, nasadené lieky. Takže sú k.o. a pol dňa prespia. Tieto stavy dobiehajú o poznanie náročnejšie ako dovolenkové výpadky.

nikiki29
7. okt 2024

@tiezjedna jasné stále je to 7 dní, len to vnímanie okolia môže byť iné.
Ja som mala tiež v pláne, že budeme cestovať aj cez školský rok, takže ja absolútne neodsudzujem, ale dokážem pochopiť aj iný pohľad… a teda moje dieťa s poruchami učenia by to cestovanie asi nedalo a ja tiež nie 🙈 lebo učiť sa doma je najhoršie čo môžem… ale ok, to je už mimo autorkinej témy 😊

candii
7. okt 2024

No keď je dieťa choré neurobíš nič. A buď rada že v prvaku, to učivo kľudne s ním doma dobehnes ako nič, horšie to bude vo vyšších ročníkoch kde sa učia napríklad z matiky zložitejšie veci, ktoré vedieť nebudeš 🫣

estellas
7. okt 2024

Načo je dobré dávať dieťa za každú cenu do školy ?
Veď keď je chorý a má teploty tak nemá čo robiť v škole. Zbytočne nakazí druhé deti, potom bude polka triedy kvôli nemu chorá. Aj tak si nič nezapamätá z vyučovania lebo sa nebude môcť ani sústrediť.
To je úplne jedno koľko má vymeškaných hodín.
Keď ma objektívne dôvody na chýbanie.
Však nechodí poza školu tak nie je čo riešiť.