Integrácia v škole

lucindao
22. mar 2016

Moj syn je druhak na zakladnej skole.ma adhd porucha spravania a dysortografia.na odporucanie od pedosychologa na integraciu skola to odmietla a navrhuje ustavne liecenie.po konzultacii s psychiatrickou povedala ze v ziadnom pripade liecenie ze to je najhorsie pre dieta co by sme teraz urobili.ja uz neviem ci salej.moze skola odmietnut integraciu?

pribinak
22. mar 2016

Asistenta ste nezvažovali? Ten by mu urcite pomohol

lucindao
autor
22. mar 2016

@pribinak bol mu odporuceny tiez ale aj to riaditelka zamietla

pribinak
22. mar 2016

@lucindao preco? Ved asistent je skvelý pomocník pre učiteľku v takýchto prípadoch

lucindao
autor
22. mar 2016

@pribinak ja neviem.psychiatricka sa vyjadrila ze sa ho chcu zbavit

pribinak
22. mar 2016

@lucindao asi by som súdružke riaditeľke tvrdo povedala, ze ak pedopsych. odporuca asistenta, tak bude asistent
Co pinda? Vsak to je cesta ako tomu decku pomoct a tiez pomoct učiteľke

lucindao
autor
22. mar 2016

@pribinak nie najlepsie co pre dieta treba je liecenie.to je podla riaditelky.zbavit sa ho ved je zly.

veronickas
22. mar 2016

Jedna sa o spadovu skolu?

tomasko27
22. mar 2016

@lucindao Ahoj.Syn je tiez druhak a tiez mame to iste co vy.V skole to normalne zobrali,prisiel papier ze je integrovany a bolo,lebo maju ich viac takych,odporucali mu v centre aj asistenta ale no na toho obec asi nema peniaze lebo ho nema ☹ a pomohlo by nam keby ho mal

lucindao
autor
22. mar 2016

@veronickas aku skolu?

pribinak
22. mar 2016

@lucindao asi potom treba hľadať inu skolu, smutne, ze este aj dnes ma nejaka riaditelka takyto nazor
Pritom ma uplne jednoduche riesenie ako pomoct žiakovi a odbremeniť ucitelku / asistent

veronickas
22. mar 2016

@lucindao Spadova skola = skola, kam patrite podla trvaleho bydliska.

lucindao
autor
22. mar 2016

@veronickas jaj ano

mummy01
22. mar 2016

No najprv treba integrovat a potom asistenta. Ale vitaj na slovensku!!! Je tu povinna skolska dochadzka ale nikto deti so spec.potrebami neriesi,ved naco,decko sa musi prisposobit. Ale nikto nechce chapat ze decko s diagnozou sa proste neprisposobi. Takze,skola kde patrite vas nemoze poslat prec. Ak je syn vzdelavatelny tak musia vzdelavat podla ivp a nenechaj sa zastrasovat. Skola nemoze dieta posielat na liecenie. Za dieta so speci potrebami musi rodic zial hrozne bojovat aby boli aspon ciastocne naplnene jeho prava.

akvi
22. mar 2016

inak neviem, ako dnes, ale pred par rokmi to bolo dokonca tak, ze ak malo dieta doporucenu specialnu skolu a rodicia nepodpisali, tak spadova skola musela integrovat, ci sa jej to pacilo, alebo nie..

lucindao
autor
22. mar 2016

@akvi ale praveze nema doporucenu specialnu skolu iba integrovanie.tak som volala na obecny urad na skolstvo.pojdu to presetrit.ja sa nedam a budem za syna bojovat

pribinak
22. mar 2016

Ked da doktorka na papier, ze odporuca asistenta, tak riaditelka nemoze odporučiť liečebnu
Na to ona nema vzdelanie ani kompetencie, ni nic, treba sa za to postaviť a bit
Ci triedna ucitelka?

janickacrazy
22. mar 2016

@lucindao moj syn bol tiež integrovaný, ale len na papieri, v skutočnosti absolútny nezáujem učiteľov, takže sa priprav na ťažké časy, moj syn mal mať kadejaké úľavy napr. pri diktátoch, ale aj tak mu žiadne nedali a známkovali ho ako ostatných, riešila som to furt a vždy sa to na chvíľu zlepšilo a potom zase po starom, už som na to nemala fakt nervy, tak mal horšie známky koľkokrát len kvoli tomu, že dačo nestihol, ale vedel to

lucindao
autor
22. mar 2016

@janickacrazy syn ma aj dysortografiu.mal by mat ulavu aj pri pisani a diktatoch.ucitelka povedala ze ho neintegrovali lebo nevideli problem pri pisani.s diktatov a s pisania my nosi same 3 4 5 a s ostatnych predmetov 1
Takze neviem ci je slepa

janickacrazy
22. mar 2016

@lucindao presne tak to bolo aj u nás, na papieri mal, že nemá vobec písať 5minútovky a aj tak ich písať musel, diktáty mal písať len ako doplňovačky, nie celé vety, ale aj tak musel písať to, čo ostatní, lebo učiteľke sa nechcelo mu tie doplňovačky robiť, no proste celé o ničom, našťastie je teraz už na strednej škole a už to aj on sám chápe, že učitelia sú proste takí akí sú a nič si z toho nerobí, zvykol si

lucindao
autor
22. mar 2016

@janickacrazy este dlha cesta do strednej 😣uvidim co vyriesi ta staznost na skolstvo

janickacrazy
22. mar 2016

@lucindao inak ak ti možem poradiť, nám celkom fajn pomohol biofeedback, ak máš možnosť vyskúšaj to pre syna, možno sa skludní, u nás sa aj písmo po tom zlepšilo

womankc
22. mar 2016

@lucindao akurát som chcela poradiť ísť sa sťažovať buď zrriaďovateľovi, alebo aj na vyšší územný celok , sú povinný integráciu zabezpečiť . Inak z mojich skúseností osobných, vo vašom prípade sa môže stať, že ak ich donútia integráciu urobiť, čo nechcú, budú sa na malo vyvršovať, ........ Možno treba uvažovať o zmene školy , kde integrácie fungujú ... Ja som tiež so synom menila školu

janickacrazy
22. mar 2016

@lucindao to sa ti zdá, že dlhá cesta, ono to ujde ako voda a budeš mať zrazu puberťáka 😀

womankc
22. mar 2016

@janickacrazy nie všetky deti na to reagujú , my sme na to skoro nereagovali...... 20% úspešnosť len

@lucindao samozrejme treba skúšať všetko

Obrovsky záleží od záujmu pedagógov - jeden super ďalší nula 😝

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucindao
autor
22. mar 2016

@womankc rozmyslam aj nad inou skolou.ale tu na blizku neni ziadna volna.uz som pisala do skol.este s dvoch cakam odpoved.nechcu taketo deticky.iba sa ich zbavit.podla nich je najlepsie riesenie liecebny ustav.ale po konzultacii s psychiatrickou povedala v ziadnom pripade s tym nemame suhlasit.je to najhorsie pre neho.ak sa budu na nom vyvrsovat tak zase podam staznost.riaditelka my povedala ze nevytvaram vhodne podmienky pre syna.a co mam robit mlatit ho?syn ma dost tvrdy rezim doma ale aj mu davame najavo ze ho lubime.ake podmienky?ze ho nechcem dat zavret na 10mesiacov na luecenie?

janickacrazy
22. mar 2016

@lucindao to som fakt ešte nepočula, aby takéto poruchy zavierali do ústavu, chúďa dieťa, určite by sa mu tam len pohoršilo, podľa mňa ho musia na nejakú školu prijať ved vzdelávanie je povinné, takže to musia nejako riešiť, nedaj sa! tá riaditeľka asi bola u vás doma, ked vie aké má podmienky, nie? dajaká múdra sa mi zdá

womankc
22. mar 2016

@lucindao to nepochopia ľudia , ktorí také dieťa doma nemajú . Môj syn nikdy nebol zlý, ale tiež potvrdené adhd ........nepozornosť , nesústredenosť , známky čím ďalej sme pokračovali , tým horšie, ale to ak on zacítil, že ten učiteľ ho neberie normálne a má nejaké výhrady voči nemu , chalan sa uzavrel pred ním, našťastie sme narazili aj na veľmi dobrých pedagógov, ale na Slovensku je toto veľmi veľmi ešte len v plienkach , môžeš robiť , čo len chceš .. stačí jeden so starými názormi a koniec ...
neverím, že sa u Vás nenájde ani jedna škola, čo by s tým mala problém ho zaintegrovať , ja som si najskôr overila , či sú na školách vytypovaných špeciálny pedagógovia a potom som išla osobne za riaditeľom v jednom prípade a v druhom prípade za zástupkyňou , vydiskutovala som si osobne , ani na jednej škole nebol problém integrovať, jediný problém bol v zasielaní zložky, to boli také mierne ješitné prejavy, alebo aj prejavy neznalosti, čo má spis obsahovať , Teraz je na strednej a to už je o inom, majú tam itegráciu, ale nevyužívame ju zatiaľ, ale všetci učitelia vedia aký má problém a síce teraz známky nie sú bohvie čo, ale trepe s ním puberta , tak .............. 😎

womankc
22. mar 2016

@lucindao a mimo iné možno pani riaditeľka by mala ísť do ústavu, to mi v živote nikto nikde nenavrhol a ani len nespomenul....... Jedine viem, že mala dcérka takého spolužiaka , ale ten mal výrazné psychické problémy aj závislosti a teda síce zo dva razy bol na prieliečení, ale pekne krásne sa s ním namáhali a snažili sa ho viesť . Takže pani riaditeľka teda nemá príliš odborný rozhľad....

womankc
22. mar 2016

@lucindao ale aby som bola presná, je to predovšetkým nekonečná a náročná práca hlavne doma s ním ...... treba vyrovnaný domáci režim , trvať na určitých stanovených veciach , chváliť chváliť chváliť a možno by ste si mala čo to o tom poprečítavať http://obchod.portal.cz/dite-s-adhd-a-add-doma-...
a toto možno do školy kúpiť ako darček http://www.mpc-edu.sk/library/files/hucik_publi...
tu máte toho veľa veľmi dobré som mala doma príručky, ale si nepamätám autorov

http://www.neklidne-deti.cz/index.php/literatura tu je toho viac treba si čo to počítať , aby sme to dieťa chápali , ono totiž vôbec nechápe , že robí niečo zle