Hra 6 ročného syna "na dospelého"

erika246
14. feb 2013

ahojte maminky...teraz som zažila to,čomu vobec nechápem....ležím si v posteli v horúčkach..a moj syn ,,6,,ročný sa hral s hračkami....ako si tak spím,zrazu cítim,ako mi niekto dáva ruku do teplákov,bozkáva po ruke.....otočila som sa a syn sa zrazu zahanbil...aj som si vsimla že mal zvačšený cikáčik..baby poradte čo mam robit.. 😖 je mi s toho do plaču,neviem ako čo,či sa s ním o tom porozpravat,či to mam nechat na manžela ked príde s práce...syn pozerá rad telku,asi to tam niečo videl...neviem citím sa tak divne....a vidno aj na nom,že sa hanbí...joooj.normálne sa bojím,aby nebol nejak chorý alebo čoo:((((a to že ma iba sest rokov...ma deprimuje....že taký malý a myslí na takéto veci:((co mam robit,prosím poradte

tomasko27
14. feb 2013

@erika246 Moj syn ma tiez 6rokov,a robi podobne,on skor popod tricko,ale aj do teplakov ale to som mu razne zatrhla,no on ale aj rad skusa prsia mne ani nie,ale skor babke(mojej mame) a mojim sestram,takto ked to citam co som napisala normalne mam strach.

motovidlo
14. feb 2013

@erika246 Nejako mi to neodoslalo prvu odpoved... ja by som "vyuzila" situaciu a porozpravala som s nim, nenechala by som to az na muza. Neviem, ci ho to naozaj vzrusilo, podla mna je na to este maly... na 99% len opakoval nieco co videl v telke. Mozno ma aj ine otazky, nakoniec to moze byt fajn, ze sa to stalo, aspon budes mat moznost vysvetlit mu veci, ktore mu mozno behaju po rozume a hanbi sa opytat 🙂

katia7
14. feb 2013

ahoj
@erika246 podla mna je dolezite si hlavne v klude uvedomit ze 6 rocne dieta nemysli na "to" ale vidi na tvojej reakcii ze urobilo nieco zle, podla mna je vhodne sa s nim otvorene porozpravat je dost velky na nejake lahsie vysvetlenie toho o co vlastne ide a ze to prebieha medzi dospelou mamickou a ockom ktori sa velmi lubia..... to ti asi nemusim pisat, najlepsie ho poznas a vies ako na to 😉 uplne chapem tvoje pocity, mam 5 a pol rocneho syna a tiez sa mi stalo ze som zistila ze sa "nejak moc skuma" a musela som to riesit, podla mna premlcanie vedie dieta este do vacsieho zmatku, ono v podstate nejde o ziadnu tragediu, opakuje co videl a vobec tomu nerozumie asi ako ked male deti vidia v tv nasilie a ked niekoho udru cuduju sa reakcii, takze klud nadych vydych, povedz svojmu synovi ze si sa zlakla lebo bla bla bla a samozrejme ho lubis a pekne mu to vysvetli 🙂 a sorry ale neodpustim si poznamocku ze by bolo fajn mat lepsi prehlad o tom na co sa pozera a ze sex v televizii asi nechodi v programe vecernicek 😕

erika246
autor
14. feb 2013

@tomasko27 aj moj stale len cici cici...ved prave že aj ja sa toho bojím...čo s neho bude potom...normálne sa mi stale tlačia zlzy...a nemožem tomu zabranit...normálne mam až taký strach,aby to potom neskusil na sestričke...hocičo sa stavá:((bojím sa bojím....

erika246
autor
14. feb 2013

@katia7 dakujem ti moooc...idem sa s ním nejak porozpravat....a o tom pozeraní...nedavam mu fakt nič také kukat....ale napr.bez šeherezády nezaspí:D to musí kuknut...ak nie večer tak na druhý den....nejdem sa vyhovarat...určite sa stalo že kukal nejaký akčný film,a možno tam niečo zahliadol....ale on je celkovo iný ako začal chodit do skolky....také reči má až až...tak si myslím,že to ma aj od kamošov vela...lebo ked sa ma 1x spýtal čo je sex? tak povedal že mu kamos hovoril,že to je pusinkovanie 😝

erika246
autor
14. feb 2013

@motovidlo dakujem idem nato🙂 idem s ním hodit reč🙂)var mu budem moct vediet to vysvetlit 😖

cerez
14. feb 2013

@erika246 Určite sa s ním o tom porozprávaj. Maminku sa nepatrí budiť takýmto spôsobom a spýtaj sa napr. "takto sa budili v nejakom filme?". Jednoducho zistiť odkiaľ má zdroj. Netreba ho zahanbovať alebo ho zosmiešniť. V tomto veku ešte sexuálne pudy nevystupujú tak do popredia, ale určite sa jedná o NÁPODOBU konkrétneho správania, ktoré niekde videl. Ináč, to je názor môjho manžela, ktorý pracuje s deťmi.

erika246
autor
14. feb 2013

@cerez dakujem ti moc a aj manželovi... 😉

jolinka
14. feb 2013

neviem co syn zakladatelky pozera ci nepozera v TV...ale celkove na obranu, by som napisala...ze nech je clovek akokolvek opatrny, v Tv dieta uvidi sex i nasilie kludne i nedelu dopoludnia a to cez reklamne uputavky na filmy. televizne spolocnosti nemaju ziadne zabrany to pustit v case ked deti bezne pozeraju tv a nie kazdy v kuse sedi s nimi a sledujete...a cez reklamu veselo bezia uputavky na filmy opakovane na filmy nepristupne 15 ci 18 rocnych...samozrejme tie najbrutalnejsie a najstavnatejsie sceny su tam vybrane ako "lakadlo" na film..

a potom kludne rozpravky ako Ratatoille c Sam doma daju v neskorych vecernych hodinach ked deti spia...neviem ci je to zamer alebo len sprostost a pachtenie za ziskom 😠 😠 😠

bubbles
14. feb 2013

totalne suhlasim s @katia7 a @cerez
v tomto veku len napodobnuje co kdesi videl, nehladaj za tym nic skazene, ziadnu uchylku.. a je velmi dolezite ako na to zareagujes, ako sa s nim porozpravas, ze mu to vysvetlis, aby si neponiesol do zivota nejaku traumu..

katia7
14. feb 2013

@erika246 😉 neboj ja viem ake to je striehnut na kazdu reklamu co daju medzi rozpravkami 🙄 a viem ze aj skolka vie pekne popravit niekedy a dufam ze rozhovor dobre dopadol 🙂

erika246
autor
14. feb 2013

@katia7 nooo porozpravali sme sa ako tak...mooc o tom rozpravat nechcel...bolo vidno že sa hanbí...:( a povedal maminka ja to už nikdy nebudem robit...a povedali sme si,že to bude naše tajomstvo,že to nepovieme ani ockovi 😒 a je na nom vidno chudáčik,že sa mi ledva pozrie do očí...bobek moj..ja som ho oblapila,povedala som mu ako ho velmi lubim a este som mu povedala že ak bude mat nejaké otázky,že som tu prenho,a že si o tomto nasom ,,tajomstve,,možme pokecat hockedy🙂)dúfam,že to nebude často:DDD

malinkaaninka
14. feb 2013

je super,že sa hanbí.možno by stačilo povedať,že to robia len dospelí a že mama so synom sa láskajú inak.ak má šesť rokov,mal by to pochopiť.povedz že dávaš pusu ockovi,ale iný ujo ťa nebozkáva.rovnako ako on si raz nájde lásku a bude ju hladiť po ruke.

petra8786
14. feb 2013

bay ja som to vyriešila takto,ked sa mi maly narodil odpojila som tv 🙂)))mame v domacnosti len pocitac,ak malemu budem chciet pustit nejake rozpravky tak ja vyberiem...televizor uz nemienim sfunkčnit,pretoze tam davaju aj tak len blbiny a na voyo.sk sa tiez da telka pozerat ,ale jemu budem pustat len pekne rozpravky,ked bude veliky a bude nieco pozerat inde to ma uz netrapi,ale vychovavat ho na telke nemienim..moj brat zije v anglicku a urobil to iste ...a jeho syn aspon nesleduje blbiny miesto toho ma rad prirodua hra sa vonku na dvore prevazne...alebo s hrackami..ale detsky pekne nie dospelacky....

erika246
autor
14. feb 2013

@malinkaaninka dakujem...takto nejak som mu to povedala...a som rada že to pochopil..aspon dúfam...

erika246
autor
14. feb 2013

@petra8786 noo len skoda..že ma to nenapadlo skor...:( ale oddnes si budem davat určite vačší pozor...dnes nepozeral ani seherezádu...pre istotu🙂

sue
14. feb 2013

@erika246 nechápem prečo v dieťati vyvodzuješ to, že je to tajomstvo medzi vami dvomi 😕
...a ani to, prečo dúfaš, že sa o tom nebude chcieť často rozprávať - nič lepšie ako matke by sa ti nemohlo stať ako to, že by sa syn s tebou veľmi často o tom rozprával 😕
Sexualita je úplne normálna vec - takisto ako aj skúmanie a spoznávanie vlastného tela...

Tak primitívnu vec ako Šeherezáda mu púšťaš a o sexe máš problém sa s ním baviť? To je trošku zvláštne 😕

Možno som prísna teraz...ale je normálne, že 6ročný chlapec niečo také zisťuje a rieši a ty nemáš žiadnu inú povinnosť ako povedať mu pravdu - práve preto, aby nemal pocit, že je to niečo nenormálne, úchylné, nemorálne atď... tým mu ublížiš ďaleko viac ako keď mu povieš pravdu...

erika246
autor
14. feb 2013

o tom tajomstve...to mi on povedal,aby sme si to nechali pre seba...ale nakoniec prisla babka,a povedal jej to sám,tak som rada🙂ja sa strasne rada s ním rozpravám o hocijakých veciach,zdoveruje sa mi...ale proste toto som nečakala...možno ma obvinujes ale fakt to bol pre mna sok...sexualite je určite normálna vec...chápem,ale proste nebola som na to pripravená,teraz si študujem na nete,tak som mudrejsia🙂)budem vediet ako čo...takže sa už určite budeme o tom bavit...a pre mna to proste normálne nebolo,ked toto urobil...fakt som sa zlakla.a pravdu som mu povedala...a dakujem ti že si uprimná...ale ja som fakt prvý moment nevedela čo robit 😒

aluska11
5. mar 2013

@erika246 ahoj, ak môžem reagovať..tiež sme mali podobné skúsenosti keď mal syn 5 či 6...a doniesol to zo škôlky kde boli deti, ktoré poúčali našich nevedomých...došiel s takými detailami že som oči valila...tak sme vysvetľovali ...teraz má skoro 11 a je tam cítiť rivalitu medzi ním a otcom doslova...keď sa pozabudne robí gestá ako otec nie ako syn...takže zas vysvetľujeme a usmerňujeme...je to vraj normálne v rámci hľadania a budovania si jeho osobnosti..takže len veľa trpezlivosti...a hľadať vhodné slová

nalla
5. mar 2013

@erika246 ty púšťaš 6 ročnmu decku Šeherezádu ?????

erika246
autor
5. mar 2013

@aluska11 dakujem si zlatá🙂))už sme si to vysvetlili...a je to zatial v pohodke...klop klop...🙂

erika246
autor
5. mar 2013

@nalla ako moja ano ano pozerá...ked je domka...neni vo skolke tak si to rád pozrie...preboha má 6 rokov...takže prepnut si vie aj sám...má dost rozumu...a podla mna je to lepsie ako ked v tom čase bývaju rozne kriminálky alebo čo...a som radsej aby pozrel to,akoby mal čumet do PC....on je vyspelejsí,a nehovorím že to pozerá stale ...takže neviem...čo si taká zarazená...:( táto tema bola o niečom inom....takže....nič v zlom..

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliza
5. mar 2013

@erika246 nic v zlom ale kopirujem tvoje slova:
'bez šeherezády nezaspí:D to musí kuknut...ak nie večer tak na druhý den....'

ja osobne si tiez myslim, ze tento serial nie je vhodny pre tak male deti prave kvoli tomu, ze sa tam riesia vztahy a laska a teda aj sex medzi muzmi a zenami. Ja som ju sice nepozerala, ale videla som nahodne nejaku tu cast a akurat tam islo o prostituciu, dokonca nasilim vynutenu.... takze nerozumiem, preco tak reagujes na @nalla, myslim, ze pozeranie seherazady moze mat vela spolocne s tvojim problemom. Pocul v skolke, videl v telke a tak skusil....

nalla
5. mar 2013

@erika246 zarazená som asi preto, lebo Šeherezáda rozhodne nie je program pre deti, a fakt, že mu dovolíš pozerať aj takýto program dosť úzko súvisí s témou, ktorú si načrtla, takže - NIČ V ZLOM - ale..........

........keď je taký vyspelý, tak čo si zarazená teda ty jeho správaním ????

To nevieš syna zabaviť inak, len mu povoliť pozeranie vrcholne nevhodných seriálov pre 6 ročné dieťa?

a to má byť nejaký argument, že aspon nečumí do PC?
to fakt ako nevieš ako inak by sa dal vyplniť čas dieťaťu v takom veku, poznáš len telku a počítač?
žiadne iné alternatívy?

ja nerozumiem potom tebe. Dovolíš mu pozerať seriály pre dospelých, dovolíš mu v tomto smere správať sa ako dospelému, ešte sa aj čuduješ, keď niekomu inému vstávajú vlasy dupkom, keď si toto prečíta a si prekvapená, že potom má tvoj syn takéto neprimerané prejavy správania. Tak ale ja sa ani nečudujem, keď je neprimeraná výchova a výchovné vplyvy, tak je neprimerané aj správanie...

prehodnoť prosím ťa voľnočasové aktivity tvojho dieťaťa a pouvažuj nad tým, či niečo také ako šeherezáda je vhodný program pre 6 ročné dieťa, lebo čím bude starší, tým budeš viac a viac prekvapená jeho správaním

erika246
autor
5. mar 2013

@aliza
@nalla baby,dobre neriesme to...uznávam vsetko čo ste mi napísali...syn je velmi zlatý,robievam s ním rozne aktivity,je predskolak tak sa trosku už aj pripravujeme...kreslíme,ja sa mu venujem,čo len možem...priznám,že fakt..dakedy som aj rada,že si kukne tu telku...on je dost hyperaktívny...tak som rada,že aspon nachvílku je ,,ticho,,🙂 ale poučila som sa,riešime to inak...priznávam,nemala som ho to pozeravat...nalla prepač,že som na teba tak vysla,prosím....ja som momentálne stastná že sme si to vyjasnili....raz by to aj tak prislo🙂))

aliza
5. mar 2013

@erika246 v pohode, aj moje deti pozeraju telku 😀, nebudem klamat, ze nie....ale program im strazim. Dcera nepozerala ani tie Hanny montany a podobne kraviny, maximalne Disneyovky, ale tiez na vyber dozeram. Je to fakt velmi dolezite, co pozeraju, deti to formuje, uci, oni potom skusaju, co vidia a podobne. Takze kludne telku moze pozerat, len vyberat programy jeho veku primerane 😉.

nalla
5. mar 2013

@erika246 ja sa nehnevám, len ma to nepríjemne prekvapilo

ako napísala @aliza, telka ok, ale v primeranom množstve a vyberať vhodné programy

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz