Edupage - absencia

evkaaadamko12345
18. jún 2024

Dobrý deň,prosím o radu....ako napísať na edupage,keď má dieťa jednu hodinu neospravedlnenu...aj keď bol v skole,dali mu,že nebol na jednej hodine...ako to mám ospravedlniť?Ďakujem

viestta
18. jún 2024

Nijak. Nebol na hodine. Co ho chces podporovat v tom, ze moze sa flakat, lebo mama to potom vyzehli?

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@viestta ich trieda bola vtedy v škole v prírode môj syn bol v druhej triede a bola to etika a slušne sa ho opýtala ci na tu hodinu chce ísť alebo nie a potom mi prišlo na edupage že nebol na hodine

traktor
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 vojdi do dochádzky a tam máš žiadosti o ospravedlnenie

lukbe
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 a bol ci nebol vlastne? Niekedy sa deti zmylia, nadiktuju aj ked prišiel. Aj učiteľ sa môže zmylit. A kde bol vlastne pocas tej hodiny? Nemôže chodiť kadetade. Napis alebo chod za triednou.

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@traktor to viem,ale aký dôvod zadať

traktor
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 tak ako si napísala tu, pripadne napíš triednej správu, ona sa potom na to pozrie

lukbe
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 tak tu je dôvod naozaj otázny. Možno nedorozumenie, ale vidím to tak, že sa trochu flákal.

palomka
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 napíš,že syn bol v škole prítomný. Ak nám sa stalo, že prvé 3 hodiny chýbala dcéra a na ďalších už bola a prišlo mi,že je neprítomna. Napísala som bud rovno tej danej učiteľke alebo v dochádzke, že bola na hodine prítomná.

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@palomka ďakujem

januska12323
18. jún 2024

Bol na etike a pýtali sa ho či má byť zapísaný? To je nejaké nedorozumenie. Musel byť na hodine, nemôže len tak čakať na chodbe.

h2
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 A bola tá etika posledná hodina, akože išiel namiesto toho už domov? Skús napísať triednej učiteľke a vysvetliť situáciu. Ak nepomôže, napíš, že ho ospravedlňuješ z rodinných dôvodov.

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@h2 no radšej tam zavolám,bola to posledná hodina neviem kde bol vtedy...do skoly som prišla po syna po družine o tretej

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@januska12323 neviem si to vysvetliť...
@januska12323 moj syn je tretiak v škole bol do tretej,radšej tam zavolám

h2
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 Ahá, myslela som, že je na druhom stupni, tam by som pochopila, že sa spýtajú, či chce byť na hodine, alebo ísť domov. Ale ak mal byť potom v družine, tak ho nemali pustiť. Som zvedavá, kto by bol zodpovedný, keby sa mu niečo stalo. On čo hovorí, že kde bol? V škole, len nebol v tej triede?

evkaaadamko12345
autor
18. jún 2024

@h2 nebol na tej hodine...neviem kde bol počas tej hodiny asi iba v nejakej triede zo spolužiakom,mali etiku zlučovali sa aj ostatné triedy,robia z toho vedú pritom jeho trieda bola v škole v prírode ani som ho nemusela dávať do skoly s inými

pininka1
18. jún 2024

@viestta v skole fyzicky bol, je to prvý stupeň, žiaden flakac co to nieje, treba čítať co píše autorka. A často sa to stáva, že dieťa je v skole a odkliknu ho ze nebol na hodine. Aj nám sa to stalo a triedna povedala ze ho nemám ja ospravedlňovať ak v skole bol, je to chyba danej učiteľky, opravili to oni nakoniec

pininka1
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 nám kazali nedávať žiadnu ospravedlnenku, on fyzicky v tej skole bol, aj keď nie na hodine. Ospravedlniť ho môžeš iba keď by odišiel zo školy z danej hodiny a to sa nestalo. Opraviť to ma triedna, kontaktovala by som ju

bucko555
18. jún 2024

Nám sa toto tiež raz stalo že jej nabehli neopsravedlnene hodiny že nebola v škole písala som učiteľke že.prostwbje vidno zembola.v.skole.mala pipnuty obed aj odchod tak jej to potom opravili a hotovo

martul
18. jún 2024

@viestta ale prosím ťa, tebe by ruky odpadli, keby si sa raz nevyjadrila? Kde píše o flákaní a že ho podporuje?! Ty keby si len raz nenapísala to by bol super deň

lukbe
18. jún 2024

@evkaaadamko12345 to nie je ze robia z toho vedu, také dieťa nemôže byť len tak samé a chodiť, kde chce. Kto by bol zodpovedný, ak by sa niečo stalo?

viestta
18. jún 2024

@pininka1 @martul autorka to vysvetlila neskor ako som ja napisala svoj komentar. Takze teraz som uz aj ja mudra ako vy

martul
18. jún 2024

@viestta to je jedno kedy napísala ďalší príspevok, načo hneď kopeš?! Ty si ju proste hneď odsúdila, tak si sa mala potom bližšie informovať, nie?!

pininka1
18. jún 2024

@viestta neviem prečo treba hneď písať negatívne keď ešte ani nevieš čo sa stalo..

luka1234
18. jún 2024

@viestta cez dochádzku a pridať elektronickú ospravedlnenie

lauricka
20. jún 2024

@evkaaadamko12345 veď normálne napísať správu triednej, poprosiť o preverenie, či bol na hodine a nedal to tam niekto z učiteľov omylom