Druhák a škola v prírode

dorotka202
23. mar 2016

Syn je druhak.nikdy nebol nikde sam,okrem troch dni v nemocnici minule leto a na prazdninach u babky.ale tam je vlastne ako doma.v maji maju moznost ist na tyzden v skole v prirode.on je nadseny.tyzden bez mamy a mladsieho brata.povedal ze to bude supeeeer.ja vsak neviem.bojim sa ako to tam sam zvladne.doma je zvyknuty,ze mama sa o neho postara.a tam nebude mat kto.tak rozmyslam.ci sa bude vediet dostatocne teplo obliect,aby neprechladol,ci nebude behat v morych ponozkach napriklad,ci sa bude vediet sam osprchovat,doma ho vacsinou kupem.co ked chyti kliesta,urcite ho s repelentom nikto striekat nebude.no proste som hrozna.asi nakoniec pojde.ved musi skusit.ale ja sa tu asi zblaznim za ten tyzden.v akom veku boli vase deti prvykrat v tabore,v skole v prirode a ako to zvladli?ako ste to zvladli vy?dakujem za vase odpovede a skusenosti.

0silvia0
23. mar 2016

@dorotka202 najvyšší čas začať riešiť svoju materinskú úzkostlivosť a najlepšie tak, že syna bez mihnutia oka pustíš do školy v prírode, zamávaš mu a zaželáš mu veľa príjemných zážitkov.
Takto úzkostlivo sa pútať na svoje deti je škodlivé. Pre matky aj pre deti 😉 A konečne si chlapec vyskúša, aké je to nemať maminu za zadkom 🙂

vika35
23. mar 2016

prosim ta neries prkotiny. drobec sa tesi, bude mat kopec novych zazitkov a urcite to zvladne 😉 okrem toho nejde sam na opusteny ostrov bude tam s rovesnikmi a ucitelmi.

evelynm
23. mar 2016

moj syn bol prvy raz v skole v prirode ako skolkar. Zvladol to uplne v pohode.
Skus verit p. ucitelkam, ze sa dobre postaraju 🙂 . Ak syn chce ist, bude to prenho pekny zazitok. Chapem, ze mas strach, ale skus ho kvôli nemu prekonat a dopraj mu to.

pribinak
23. mar 2016

Vsak ber to tak, ze ty aj syn si odtestujete ako syn zvláda byt samostatnou jednotkou
Mizno budete obaja hrdi aky je to sikulkak

neterka je prvacka a idu v máji, syn je predskolak a uz sa teší, ze ked bude prvák pojde aj on

mima4
23. mar 2016

@dorotka202
uprimne, vyhladaj sama so sebou psychológa...

jasminet
23. mar 2016

nasa je prvacka a tiez sa chystaju do skoly v prirode. este neviem na kolko, ani kam, ale idu vraj niekam...tiez je taka mochla pomala, pomotkana, ale zvladne...co si pamatam, tak nam v skole v prirode vzdy ucitelky pri ranajkach nakazali co presne si mame obliect - ci ponozky alebo treba pancuchy, ci kratky dlhy rukav... ci sandale alebo pevnu obuv...ranajky dostanu az pod nos, zuby si snad vie umyt, doma ho postav do vane nech sa sam osprchuje - najvyssi cas to skusit aj sam... a hlavne klud 😀 😀

moni244
23. mar 2016

@dorotka202 aspoň sa naučí, neprežívaš to až moc? takáto naviazanosť na deti je už škodlivá, nie je škôlkar, ale druhák preboha, dokedy ho chceš doma a pri maminej sukni? jemu to len prospeje, že ťa nebude mať za zadkom celý týždeň.

majulka0509
23. mar 2016

neboj sa zvládne to v pohode...ja som tiež mala strach, keď išla prvýkrát bola prváčka, ale,zvládla to úplne super ( lepšie ako ja 🙂) prišla plná zážitkov a šťastná..

horana
23. mar 2016

Mozno bude behat v mokrych ponozkach, mozno bude tyzden v jednych gatkach, u chalana az tak nevadi, ja som tak bola na svojej prvej skole v prirode, mamu skoro vystrelo ked som dosla a stale v tych jednych co som v nich odchadzala, ostatne co mi nabalila nedotknute, zapareny zadok, roky mi to otriekavala o hlavu. Stresy som tam nestihla mat, neustale sme boli spolu so spoluziackami, 8 nas bolo na izbe, prca poriadna, rano rozvicka na chodbe kde sme sa nezmestovali/zrazali, ucenie v drevenej miestnosti kde bola zima za rozheganymi stolmi, karmanal kde sme si masky zosivali z lopuchov...par krat nas vyhnali na dlhy vylet, az ma nohy boleli, hoc som bola zvyknuta chodit z turistickej rodiny. Zmokli sme a co? Vecer sa rozravali rozpravky. Doteraz si zivo pamatam niektore sceny odtial, boli to silne zazitky, nie vzdy uplne kladne, ale zazitky nemusia byt nutne kladne aby boli silne. Spomienkovy optimiznus vybrusil hrany, posunula som sa v samostatnosti ako by inak nebolo mozne. Potom nasledovalo x taborov a inych akcii, kde to bolo stale lepsie a lepsie, po par razoch som si to vyslovene zacala uzivat. Tes sa so synom, bude to dobre!

jankapo
23. mar 2016

Jasne ze mu bude super...som mama druhaka, aj ucitelka co bola s detmi v skole v prirode. Neviem ci ti pisat ako mama alebo ako ucka. Tak najprv ako mama...ja niesom z tych co su ochotne prevadzkovat dlhodobo full time mama hotel a tesim sa na to ako bude konecne musiet sam riesit co na seba....ze mu bude zima? tak si nebuduce vezme mikinu a radsej sa rozopne. Ze bude behat v mokrych ponozkach? Ved hadam to citi a bude vediet ze sa ma prezut...Ked dostane kliesta? Maju zdravotnicku, vyberie, osetri, sak jak doma...Neviem, ak pride zivy, tak kludne aj s tyzden neumytymi zubami...(ocakavam) 😀 Ak prechladne...to sa proste stava...pod tvojim drobnohladom nikdy neprechladol? Ako ucitelka ti pisem ako to fungovalo u nas...na ranajkach sa povie program na doobedie, povieme deckam ako sa asi maju obliect, ak potrebuju pomoc, pomozeme im v kufri najst co treba...Ked mame zraz, pocitam deti a skontrolujem, co maju cca oblecene, obute, pytame sa ci ma kazdy vodu, prsiplast...a tak. Proste ta kontrola tam je. To iste pri obede a poobednajsom programe, pri veceri povieme sprcha, zubky, pyzamko, chodime ich kontrolovat ci urobili co treba. Proste ako doma...pripomenieme ze treba prezliect slipy a ponozky 😉 proste mame skusenosti a vieme ze ked nepovieme tak su typy co pridu domov s jednymi spinavymi slipami a 4 cistymi...Ale plni zazitkov...Bude mu skvele uvidis 😉

demetria
23. mar 2016

Moj stredny bol prvy krat ako skolkar.
Vsetko zvladol v pohode, ucitelky sa postarali prikladne, natreli opalovakom, postriekali repelentom, skontrolovali vhodnost oblecenia aj dostatocnost umytia, strazili pitny rezim, pomohli s balenim. Rovnako prikladne sa postarali aj teraz v prvej a druhej triede.
Skus doverovat synovi aj ucitelkam🙂

jasminet
23. mar 2016

@horana my sme mali take nejake lepsie podmienky 😀 na izbe 3-4, na chodbu sme sa zmestili pri rozcvicke, miestnost na ucenie paradna na tie casy ...ale ked prisli starsi co boli tyzden pred nami v skole v prirode, ze tam zavrazdili nevestu a jej hlavu dali na kamen na kraj lesa aby sa pozerala do nasich okien a strasi tam..... 😀 😀 😀 sme sa vsetci bali ze ju tam este uvidime 😅 😀 😀 😀 dodnes si to pamatame a spominame na to s kamoskami 😉

tyelde
23. mar 2016

neboj sa oňho, učiteľky sa postarajú a on sa tiež potrebuje trošku oťukať a naučiť samostatnosti....ja som bola prvýkrát ešte v škôlke a nič nám nechýbalo, rovnako ako v škole v prírode....kliešte zdravodníčka vybrala, odreniny vydezinfikovala, veď zas aj tie učiteľky majú za deti nejakú zodpovednosť a nenechali by ho tam umrieť hladom, smädom, od vyčerpania alebo zimy, a smrdieť by mu tiež isto nedovolili takže sa neboj, zvládne to 🙂

dominika6
23. mar 2016

@dorotka202
nechaj ho,nech je samostatný...dopadne tak,že sa nebude prezliekať 2x denne,nebude si zuby umývať dôkladne,nebude sa sprchovať denne,ponožky a slipy bude mať možno celý týždeň...
a čo...zomrie z toho? nie...
žiadne mobily,žiadne kontroly rodičov...môžeš mu nachystať do kufra komínky a dať pokyny...nedodrží ich...
ale ten zážitok bude stáť za to...ver mi...

akvi
23. mar 2016

@dorotka202 boooze, no tak bude 5 dni "zle" obleceny, nebude osprchovany, pravdepodobne bude aj spinavy az z usami.. No a co? Uvidis, pride s krasnymi zazitkami a ty budes mat tyzden pre seba, aby si mohla pracovat na svojom strachu. Krasne sa rozpitvat, vsetky svoje pocity, co to s tebou robi.. Uvidis, na ake uzasne veci prides.. Toto je skola nie len pre dieta, ale aj pre teba..

BTW. moje decko chodilo zo SvP zasadne oblecene v tom, v com islo, ostatne veci nepouzite.. 😀 Ked bol na 3 dnovom vylete, tak som sa ho oypatala, ci si aspon raz umyl zuby a on na to - A to som mal aj kefku so sebou? 😀

Neries syna, ale seba..velmi to potrebujes. 🙂

bonaqa2013
23. mar 2016

ja ťa úplne chápem. Môj syn bol dlho jedináčik - 11 rokov. do školy v prírode nechodil, ale zato s mojim otcom na prázdniny ku môjmu bratovi - 200 km. Do Košíc. čo sa so mnou dialo -až som nakoniec navštívila lekára a dal mi niečo na ukľudnenie. Pomohlo. syn je už dospelý, končí VŠ 3 roč. v Za chce ísť do Prahy ďálej študovať a ja som s nervami v koncoch....
ale zato dcéra chodí do 4 tr. ZŠ, ide v máji do školy v prírode, teší sa a mne to nerobí nič že ide. Tiež neviem prečo tak reagujem pri synovi .....
Ale ak máš problémy - kúp si PERSEN - je to na ukľudnenie - dostať v lekárni .

erika161
23. mar 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

jasne pusti ho urcite, musi sa otukat a aby vedel sa aj sam postarat o seba a ked tak ucitelia budu na nich davat pozor

sardinka335
23. mar 2016

@dorotka202 no myslím si ze napísané bolo všetko - to čo ty stváraš s dieťaťom je opičia láska....
A ja sa budem modliť aby moja dcera si nenašla takeho ,,mamánka,, čo mal doma cely zivot full servis all inclusive ultra - nesamostatny jedinec čo si nebude vedieť ani čaj ohriat........moja dcera bola v školke - v švp a dobre bolo, nič som neriešila - su tam na to učitelky.
Tvoje dieťa to zvladne uplne v pohode - aj v slipoch naopak, aj v mokrých ponožkách a ty si kup pre istotu Lexaurin.

cecil36
23. mar 2016

@dorotka202 zadrz, lebo nevesta ta nebude mat moc v laske 😉 Ja som jedneho takeho magora vyfasovala a ked sa ma po svadbe spytal ci mu neostriham nechty lebo mama strihala, len dobra vychova mi zabranila ho tresnut panvicou po hlave... a aj tak skoncilo to prve manzelstvo... 😀

sardinka335
23. mar 2016

@cecil36 však to....čo z takeho chlapca vyrastie ? Potom to tu čitame ako muz sa necha obskakovať, doma steblo slamy neprelozí..z roboty si rovno sadne za PC:..to sa tiež niekde vyformovalo, neprišlo to len tak z čista jasna - proste tak bol vychovavaný- všetko mama.

dominika6
23. mar 2016

@cecil36

fuuuuuha to si nevedela že mu maminka robila manikúru?
možno ho aj kúpala 😀 😀

worker_falcon
23. mar 2016

@sardinka335 ale za to môžu rodičia, konkrétne matka... Samy vedú človeka k závislosti na matke, aby sa cítili dôležité a nepostrádateľné. A potom musia prevádzkovať mama hotel s full servisom. A ak sa taký chlap náhodou ožení, tak chúďa manželka.

felycity
23. mar 2016

ja si myslím, že akurát čas, nech si to vyskúša, moja dcéra bola v škôlke v prírode a zvládla to, pokiaľ je o nsám presvedčený , že chce ísť , nech ide, oboznám ho čo a ako... v jeho veku už treba dieťa viesť k samostatnosti, čo bude potom z tých detí keď budú opatrované ako vo vatičke a zrazu budú staršie a nebudú sa vedieť o seba postarať, príde za chvíľu čas, kedy budeš potrebovať pomôcť s mladším dieťaťom, toto je super príležitosť...

lintu
23. mar 2016

Ber to tak, že ten strach sú len tvoje pocity, ktoré sa absolútne nemusia zhodovať s realitou. Dobabre niečo chlapec? Ok, naučí sa. Aj priestor na vlastné omyly môže byť veľmi výchovný 🙂 No a keby niečo, bude mať nad sebou ešte stále dozor v podobe učiteliek. Snáď vedia, s akými vekovo starými detičkami idú a len tak sa na ne nevykašlú. Takže pokoj 🙂 Syna pouč, upozorni nech sa aspoň večer pri prezliekaní popozerá, či nemá kliešťa a zaželaj mu pekný výlet 😵 Je to len pár dní. Letné tábory trvajú dlhšie 😝 Naozaj sa nesnaž z neho vychovať budúceho nepriateľa žien 😀

margaretka_9
23. mar 2016
Používateľ margaretka_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka_9.

@lintu ty si to tu super napisala 🙂

leteku
23. mar 2016

Moj ide teraz do skolky v prirode na 10 dni, aj sa tesim aj mam trochu obavu. Najprv sme o tom ani neuvazovali, ale maly sa rozhodol, ze ide. Tak budem dufat, ze to zvladneme obaja.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
23. mar 2016

@dominika6 odkial, nebyvali sme spolu a to bola chyba 😀

dominika6
23. mar 2016

@cecil36
veeeru chyba a veľká 😀 😀
mala si chlapčeka reklamovať svokričke 😀

titkovamiriam
23. mar 2016

aj moje deti chodili od školky a potom v škole.Marek bol vlani druhak a skolu v prirode vyhrali v zbere baterii 🙂 to bolo radosti.Podla mna urcite to skusit ,ak by to tam nezvladol urcite vas zavolaju,ale myslim si že pre detičky su to krásne zážitky .Ja sa uz teraz teším ked pojde o rok. 🙂 Tak držím palce nech sa mu tam pači a tebe veľa kludu lebo ver či ti pojde z domu ako 8r alebo 21r.vzdy sa budeš báť...
@dorotka202