Dress code na školách - váš názor

mesiacikluna
29. jún 2023

Myslíte si, že by mal byť na škole určitý dress code?
Isté nedovolené typy oblečenia?

ivuska027
29. jún 2023

Ved ten uz v skolach je. V skolskom poriadku je to zakotvene. Skor o dodrziavanie ide.

kris_tin257
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
29. jún 2023

@mesiacikluna a nie je to tak? Je a dlhoooo....

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

Nemám ten pocit, lebo každý si nosí čo chce, skôr som myslela tak či by ste dali ,,zakazať" istí typy oblečenia alebo dali uniformy

patka06
29. jún 2023

V školskom poriadku to vždy bolo a je aj teraz - úplne súhlasím, aj keď sa to už až tak striktne nedodržiava a ani nepostihuje
Nie len oblečenie, aj celková vizáž

martinka13
29. jún 2023

Dress code v školách je v školskom poriadku. Ja osobne by som bola aj za uniformy.

viestta
29. jún 2023

@mesiacikluna je mi to v konecnom dosledku jedno. Skolstvo ma zavaznejsie problemy ako "nevhodne" oblecene deviatacky, ani sa ucitelom necudujem, ze na to aby este riesili ako su ziaci poobliekani nemaju ani cas ani energiu. Co na seba ziak zavesi je zalezitost rodiny, ta nech robi poriadky

titla
29. jún 2023

@mesiacikluna Mam 37 a ked som chodila na ZS a SS mali sme v skolskom poriadku presne definovane, ake oblecenie je do skoly nevhodne. Ked na gymku prisla do skoly baba s vystrihom po pupuk, ucitelka ju poslala domov prezliect a mala neospravedlnenu hodinu. Nikto sa s nami nebabral.

belllinka
29. jún 2023

Bola by som proti uniformám, nech si každý nosí čo chce, v čom sa cíti pohodlne, ak to nie je vulgárne.

barbora19911
29. jún 2023

@titla tak isto ešte ja som to zažila mám 23 a nemohli sme mať ani nalakovane nechty prefarbene vlasy kopu voňavky a len slušne oblečenie ...

tosomja
29. jún 2023

@mesiacikluna áno, súhlasím. A súhlasím aj s tým, aby učitelia mali právo vylúčiť z vyučovania žiaka, ktorý to nerešpektuje. Či ide o úpravu vlasov, nechtov, oblečenie, alebo nedovolené predmety.

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

Ja osobne čo jediné by som dala zaviesť je max nenosiť extremne vyzývavé, vulgárne, výstredné oblečenie, ale inak nech si každý nosí čo chce ale proti uniforme som aj ja :D neviem si predstaviť nosiť vkuse to isté, sukne mi vadia

mamelka
29. jún 2023

@titla aj najstaršia dcéra hovorila,že jej spolužiačku poslali.
Mne stačí aby deti chodili slušne oblečené(tým myslím hlavne teplaky), nie ako do bordelu(alebo ako keby rodic pral oblecenie na 130tke) , čisté, upravené a na ZŠ nezmalovana ako veľkonočné vajce.

titla
29. jún 2023

@barbora19911 My sme mohli nosit aj nalakovane nechty, aj byt namalovane, aj vlasy farbit, aj kratka sukna mohla byt, ale oblecenie nesmelo byt vulgarne. A to hovorim o katolickej skole. Z mojho pohladu ziadny extrem, normalne stanovene pravidla, to uz muselo byt fakt cez ciaru, aby niekoho poslali domov. Ked prisla baba v kratasiach, z ktorych jej trcalo pol zadku, tak si znasala dosledky.

linduska86
29. jún 2023

@mesiacikluna som za uniformy

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

@linduska86 Aké máš na to dôvody? LEbo vždy som zatiaľ videla len, že ekonomické problémy aby sa deti nesmiali? Máš aj iný dôvod

barbora19911
29. jún 2023

@titla podľa mňa ide aj o triedne učiteľky, my sme mali dosť sekeru ona aj strelila facku keď bolo treba 😅

titla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
29. jún 2023

@mesiacikluna u dcery na gympli ho zavedeny maju, kedze dievcata chodili ako do bordelu.

linduska86
29. jún 2023

@mesiacikluna pýtala sa na názor odpovedala som.
Sociálne dôvody
Ekonomické dovody
A platí to aj pre učiteľky, nech chodia ako dámy a nie ako.....

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

@linduska86 A pre dievčatá povinná sukňa či môže byť aj s nohavicami? Lebo dakde som čítala, že sa to riešilo

moonlight1210
29. jún 2023

Mohla by sa stanovit minimalna dlzka kratkych nohavic, topov, rukavov, hlbka vystrihov, zakazat tenke ramienka, atd.
Aby sa trochu obmedzilo zbytocne odhalovanie sa.
U jedneho z nasich deti chodia dievcata teraz v baggy veciach, alebo maju trend nosit extra dlhu mikinu a pod nou kratasy, ktore nevidno, lebo su ledva pod zadok. Takze to vyzera, ako by behala v ultra mini. Vlastne v gatkach.
Alebo cropy a vysoko krojene kratasy. Takze trochu to pripomina plavkove oblecenie, ktore akurat nie jej z plavkoviny.

Uniformy by som nedavala, i ked mne osobne by to ulahcilo rana. Kto vsak chce, moze si zaviest taku svoju. Napr. rovnaky typ tricka, nohavic a topanok kazdy den.
Ale v mnohych rodinach by uniforma bola skor zasah do financii, lebo aj tak by rodicia dietatu kupili aj ine oblecenie. Toto by bolo naviac. Navyse pouzitelne kratko.

Daju sa zaviest skolske bazare na toto, kde si mozu potom rodicia za cast povodnej ceny kupit uz nosene uniformy na novu velkost dietata kazdy rok. A potom by sa to od nich vykupilo za spat symbolicku cenu. A zisk z rozdielu by putoval do fondu skoly na rozne veci.
Alebo to predavat po svojej osi.
A navyse si nemyslim, ze to podpori rovnost deti, kedze kazda skola by najskor mala svoj typ uniformy. asi by nebol jednotny statny, ako kedysi pre iskry a pionierov. Vznikal by tak dalsi typ rivality medzi ziakmi skol.
Unirofma moze si ce budovat aj spocit spolupatricnostia hrdosti, ale to zavisi (i dnes, bez uniformy) od urovne skoly.

Inak ta uniforma az taky vyznam nema. Deti si uz najdu sposob, ako sa majetkovo rozlisovat, ak na to chcu prihliadat (su tym smerom vedene z domu). Napriklad tym, kto ma novu a kto nosenu unifromu.

katulkagajdos
29. jún 2023

@mesiacikluna u nás v škole majú uniformy- som s tým spokojná ☺️

pribinak
29. jún 2023

Som proti uniformam. To tu už bola a ďakujem.
Som dostatočne inteligentná aby som vedela čo dieťaťu obliecť a moje dieťa je tiež dostatočne inteligentne aby vedelo ako sa má obliecť

zeldia
29. jún 2023

@mesiacikluna uniforma je lacnejšia, nemusíš riesit čo si obliect a nauči ta elegancii dievčatá sukna chlapci sako.

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

@zeldia A ked dievča nemá rada sukne, ale nohavice? Je to jej preferencia, tak nech aspoň umožnia výber

lenka.25
29. jún 2023

Som zasadne proti školským uniformách .
A čo je dovolené nosiť a čo nie je v kazdom školskom poriadku . To že niektoré mladé slečny chodia oblečené ako do bordolu a trčí im pol zadku , to už je vizitka rodičov , ale mali by takto odeté devy na vrátnici otočiť a poslať domov .

luccija
29. jún 2023

@mesiacikluna som za uniformu veď myslím, že dievčatá majú na výber sukňu, nohavice či nie?
rodičia nebudú musieť kupovať oblečenie a budú si ako tak rovní.

anonymanonym
29. jún 2023

To v com je v pohode vyjst na ulicu, to je za mna v pohode aj do skoly. Nevidim dovod posielat niekoho domov kvoli nalakovanym nechtom, ucesu, nezvycajnemu obleceniu a pod.
A uniformy su sice pekna myslienka (hlavne skrz rozdiely v ekonomickom statuse), ale co ja viem. Nie kazdy sa moze v tom citit dobre. Nie kazdy ma rovnaky typ postavy. Nie kazdy strih slusi vsetkym. A to je dost kriticky vek aj na take veci. V dobe ked mi "vykukli" krivky (hruska) som sa tym dost trapila a keby ma niekto nuti denne nosit nieco co by mi to nebodaj zvyraznovalo zrovna na sebavedomi a pohodli by mi to nepridalo.

mesiacikluna
autor
29. jún 2023

@anonymanonym Toto tiež, nie každému sa to páči, nie každému to sedí k postave a nie každý sa v tom dobre cíti