Dieťa samé do školy

vera1605
20. sep 2023

Ahoj mamičky zaujíma ma Váš názor. Myslíte že štvrtačka zvládne ísť už sama do školy? Máme to cca 10min pešo. Prechod cez dva prechody cez cestu. Malá vraví že to zvládne, ale aj sa bojí a kus stresuje. No aj ja som zo.začiatku stresovala a bála sa ale potom to už šlo

pribinak
20. sep 2023

@vera1605 samozrejme že zvládne. Nie všetci rodičia majú možnosť sprevádzať deti do a zo školy

cimage
20. sep 2023

Za mojich cias sa chodilo pesi. Mna uz ako druhacku nemal kto nosit, tak som isla sama, asi 20min, tiez prechod. Chodili aj ine deti. Nema kamaratku, spoluziacku s ktorou by isla?

mimikas
20. sep 2023

Zvládne, ak si si nie istá, vyskúšajte pár dní tak, že pôjdeš za ňou pár metrov. Starší začal chodiť sám MHD vo štvrtom ročníku. Ak ona verí že to zvládne, je pripravená.

andy57
20. sep 2023

urcite zvladne, aj moj to ma cca 10 minut a to ide este cez krizovatku a tri prechody, ma 9, uz chodil aj v druhom ročníku sem tam sam, v 3 uz chodil do skoly sam, zo skoly so mnou, teraz uz chodi vo 4r. aj do školy, aj zo školy sám.

lusyyy36
20. sep 2023

Moja chodila od 2.triedy sama. A aj autobusom. Stvrtacka je už dosť veľká na to aby prešla taky kúsok sama

tosomja
20. sep 2023

Zvládne. Neviem ako u vás, u nás sú pri školách na priechodoch policajti.

malasandrika
20. sep 2023

@vera1605 zvládnuť môže zvládnuť, ale ja by som teda dieťa na prvom stupni nenechala ísť samé do a zo školy.

seahorse27
20. sep 2023

Jasne, ze zvladne. Netreba byt privelmi uzkostnym rodicom. Moje deti chodia busom od 2. triedy 😃

didamt
20. sep 2023

@vera1605 nasa je tiez 4 rocnik a uz obcas ide sama do skoly. Mame to ssi 150-200 m.po hlavnej ceste v dedine a potom cez krizovatku. Celkovo 800 m do 10 minut. Zvlada to bez problemov. Prvykrat sla takto z denneho letneho tabora v skole. Ja sa skor bojim ci rano stihne nacas odist 😁 kedze hodiny nam velmi nejdu este, vnimanie casu na hodinach. Inak deti z triedy do inych dedin chodia uz busom od 2-3 triedy same domov.

irusa
20. sep 2023

Syn od 7 rokov cestuje sam 20 km denne autobusom do mesta a ku škole prechádza cez 4 prechody.. Mama ma pravdu

eliska13
20. sep 2023

@irusa zdá sa ti to v poriadku?

irusa
20. sep 2023

@malasandrika pokiaľ by si nemala inú možnosť, tak ver tomu, že by to bolo schopné zvládnuť aj samo

irusa
20. sep 2023

@eliska13 bez problémov.... Nevidím v tom žiadny problém...
Co myslíš, že každý rodič ma tu vymoženosť dieťa voziť a vyzdvihovat zo školy????

doriiis
20. sep 2023

Môj chodí od 1.triedy sám.2 km na bicykli tam 2 km domov.

majka176
20. sep 2023

Určite to zvládne, moja je tretiačka a chodí sama domov zo školy cez 2 prechody.

pribinak
20. sep 2023

@malasandrika tu na ba sídlisku štvrtáci vidia do školy aj mladších súrodencov
Veď deti z dedín už aj samé cestujú busom

Dala by si výpoveď v práci?

liz_lemon
20. sep 2023

mam tretiacku, co to zvlada

zafir01
20. sep 2023

@vera1605 fuha ..môj teraz už 12 ročný chodil do školy sám od 7,5 r.bol prvák .u nás v dedine máme bus zastávku presne 500m od domu ..a cez 2 dediny 5 km je základná škola ...
Keď mal 11 začal chodiť 20km do okresného mesta 3x do týždňa na tréningy .
Teraz ma 12 a pozná mesto ako svoju dlaň .

jaond19
20. sep 2023

@vera1605 tiez to mame 10minut pesi, ale cez hlavnú rušnú cestu a jednu vedlajsiu, v stvrtom rocniku bola parkrat nutena ist domov sama lebo som bola prave tehotna a s problemami som niekedy nemohla ist ani z postele, mala so sebou mobil a hlasila mi kedy je uz na ceste domov, tak som tŕpla, ale zvladla to sama, nastastie kus cesty vzdy isiel niekto zo skoly tiez... v piatom rocniku uz uplne super 🙂 v siestom uz teraz brala domov aj brata druháka 🙂

vera1605
autor
20. sep 2023

@pribinak len asi ja sa viac bojim ako ona. Ale musí to raz prísť

pribinak
20. sep 2023

@vera1605 mala bysi ju podporiť v samostatnosti

mikadooo
20. sep 2023

@vera1605 áno, zvládne. Na začiatku je vždy strach - na oboch stranách. Podpor ju a ver jej. Dajte si skúšobný týždeň a potom nech to cez víkend zhodnotí, či je to ok, alebo ako ďalej. Na začiatku sa každý bojí, je to prirodzené. Potom už ti (aj jej) to príde úplne prirodzené, že chodí sama.

majulino
20. sep 2023

My máme síce len jeden prechod, ale na hlavnej ceste popred kruhový objazd. Syn chodí sám od druhého ročníka, dcéra od druhého dňa v prvom ročníku. Teraz sú v siedmom a vo štvrtom ročníku. Dávali si veľký pozor, nikdy sa nepustili len tak, až keď zastalo auto. Všetko je to o tom, ako si ju učila o bezpečnosti prechádzania cez cestu.

cessy01
20. sep 2023

@vera1605 zvládne. Moji bývali sami doma len ich muž zobudil a išiel do roboty. Ja v robote. Obliekli sa najedli vyvencili psa na dvore a bežali na autobus. Kopec krát nebolo zamknuté lebo zabudli , nestíhali. Ale zvládli to. Dcéra druháčka a syn štvrták. Normálne sama dcéra chodila autobusom od 1ročníka. Bez mobilu podotýkam... len mi z družiny zavolali na kolku ide domov aby sme vedeli že už nieje v škole.

januska12323
20. sep 2023

Môj otec stále spomína ako ho prvý deň ako prváka odviedla mama do školy a od ďalšieho dňa chodil sám. Áno viem menej áut a tak... Dajte si termín, do konca septembra pôjdeš s ňou a potom už len sama. Zvládne to, neboj

tortelinka
20. sep 2023

@vera1605 prečo nie? Môj chodil ako prvák autobusom

miriam11
20. sep 2023

@vera1605 syn, dcéra od tretej triedy chodia samy, dokonca aj busom.

dominiknoemi
20. sep 2023

Určite zvládne 👍

roja01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
20. sep 2023

Ano deti zvladnu, len sa bojim cudzich ludi. Musia mat dobru pripravu, aby sa nebali nerozpravat sa s cudzimi, utiect ked sa im nieco na cudzom cloveku nepozdava, vediet sa ohradit ked je im nejaky kontakt i so znamejsimi ludmi neprijemny, nikdy si nesadnut ani k znamemu cloveku do auta, ak to nebolo s rodicmi vopred dohodnute, atd.