Deti a messenger

26. jan 2024

Mám taký zvláštny problém, resp. problém týkajúci sa doby? Dcéra je tretiačka, je ešte taká detská, hrá sa rada s hračkami, samozrejmé ju občas chytajú aj pubertálne nálady ale stále je to dieťa. No a - cez Vianoce som jej nainštalovala messenger lebo jej spolužiačky z triedy na ňom už dlhšie frčia a komunikujú tak. Správy jej samozrejme čítam, a teraz ten problém - tie dievčatá tam vytvárajú stále nové a nové skupiny, pridávajú tam hocikoho nemám šancu to kontrolovať stále počas tých dvoch hodín keď ma povolený telefón, pridávajú tam aj starších chlapcov čo tam nadávajú atd. A ona je také dieťa ešte, ona tam posiela obrázky, videá z YouTube, potom si z nej robia srandu že je ešte decko. Ako nechcem ju vyčlenovat z nejakých mimoškolských aktivit ale ona nevie ešte riešiť chlapcov atď... Moc to riešim alebo mal niekto podobný problém?

syslik81
26. jan 2024

tvoja este nedozrela proste .. to ze nebude mat messanger neznamena ze nezapadne do kolektivu .. moja ho ma ..ale vie ze moze byt len v skupine dievcat z triedy a pod dozorom ... akonahle by tam robili co tie vase uz by som jej ho nedovolila .. sikana cez net zacina prave posmeskami

autor
26. jan 2024

@syslik81 premýšľam že to zruším

syslik81
26. jan 2024

ak su take ako pises tak to bude najlepsie ... messanger nieje nutnost .. este nech je dieta .. takychto veci si este uzije dost ale detstvo sa jej nevrati

autor
26. jan 2024

@syslik81 sú tri také výraznejšie ktoré vypisujú takmer nonstop čo spätne vidím správy ale zdá sa mi že to vôbec nerobí dobrotu. Neviem či tým rodičom je to jedno, veď sú to 8 ročne deti.

syslik81
26. jan 2024

a nemozes sa aj v skole porozpravat s triednou ci by im nemohli dat extra hodinu o sikane na internete a konkretne posmievani sa etc.. s tym,ze nebudu vediet ze to ide od teba ... sice tvoju dceru stiahnes..ale zameraju sa na ine dievca a nikdy nevies ako to skonci .. treba ich zastavit a vysvetlit to ...

slavomira236
26. jan 2024

Moj je 4tak a mema fb ani mesenger ak vola so zpoluziakom vola z mojho telefonu na mesenger neho mami. Uz v €tej triede sa na rodicku tiesilesengetali ho doevcata a vycleno ali nejau spoluziacku a bolo halo okolo toho.

autor
27. jan 2024

@syslik81 dobrý nápad, takéto niečo už mali na druhom stupni ale určite by bolo vhodné aj pre naše. Sú tam aj 10-11 ročné deti v tých skupinách a žasnem nad tými správami

autor
27. jan 2024

@slavomira236 tak je to teraz žiaľ bežné :/

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jan 2024

@sheila121 messenger, WhatsApp a ešte neviem čo všetko mali už niektoré u nich ako druhacky.. a hrali Roblox

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
27. jan 2024

Moja je oiatacka à messenger nema, môže ist cez moje konto na insta ale vie co môže a čo nie. A teda viem ze nejaké dve tri hrajú roblox to ma dovolené. Ale teda co viem od dcéry len jedno dve dievčatá majú mobil. A tiež ju učím ze nemusí mať všetko a nemusí ísť proti vlastnému presvedčeniu len aby šla s davom

gabika99
27. jan 2024

Moja dcéra je siedmacka, zachviľu bude mať 13 rokov a nemá massanger, čiže žiadny Facebook, instagram. Načo je takemu malému dieťaťu massanger? Ved jej môže napísať hocikto cudzi a takto to začína. Je fakt ešte veľmi malá na takéto veci. Alebo ja som staromodna?
Dcéra má viber, tam jej môžu písať kamarátky a teda ľudia, ktorých ma v telefonnom zozname, cez viber si aj vola s kamarátkami. No a čo, že jej spolužiačky, spolužiaci majú rozne sociálne siete. Už sa aj v škole riešili veci ako ohovaracky, šikana a pod. Jej to vôbec nechýba. Cez leto si stiahla snapchat, cez to si posieľajú rôzne fotky, zväčša krajinu, západ slnka.
Tretiacka nevie odhadnúť nebezpečenstvo sociálnych sietí, ja by som jej to vymazala.

jakubrianka
27. jan 2024

Bože to je strašná doba.