Dcéra nevie večer zaspať. Je to stres zo školy?

12. sep 2022

Ahojte,
prosim poraďte mi. Dcéra každý večer pred zaspatim ide min 5x na WC, 2x sa napiť. Prehadzuje sa. Má 12 rokov 🤔😕. Mne to ide sakra na nervy... Lebo všetko počujem. Zaspí aj pred 12tou v noci. Potom rano vyzivuje. Do postele ide o 21.15
Davala som jej čaj s medom, to celkom pomohlo. Ale iba dočasne. V škole sa jej páči, doma žiadne hádky... Ja neviem..

autor
12. sep 2022

Ešte chcem napísať,ze dcéra je ráno unavená. Casto ju skriabe v hrdle. Myslím, ze ma malo spánku... Čo pomáha vašim deťom, aby zaspali?

doriiis
12. sep 2022

Ked si myslis ze ma malo spanku...preco nejde spat skor?

autor
12. sep 2022

@doriiis ide, ale ako píšem, do polnoci nezaspí.5x WC ide min.

gab
12. sep 2022

nas lezi uz o 20,oo v posteli. Jasne, ze mu treba aj napit, aj na wc, ale to asi kazdemu dietatu. 😅,
Ja osobne by som caj s medom vecer nedavala, pretoze med obsahuje, sice malo, ale predsa len cukor, ktory da telu energiu a ked ide spat, kedy ju spracuje? Nasmu vôbec na veceru nedavam sladke veci, to iba zbytocne nabudi energiou.

anjelicek26
12. sep 2022

Tak nemoze ist vypit dva pohare vody medzi tym, ked potom musi behat cikat... celkom logicke myslim... vecer sa pije max. pol pohara pred spanim a potom az rano... skuste sa rozumne porozpravat, lebo pred polnocou spavat je v 12tich proste blbe a nestaci. Ak teda nema mobil ci tablet pod vankusom a nehra sa s tym...

luccija
12. sep 2022

Kedy chodila spavat cez prazdniny?aj ja aj dcera si tazko zvykam chodili sme spavat o polnoci..
Med jej na noc nedavaj skor fyzicky cez den znicit plus cca rovnako vstavat aj cez vikend.Sprav jej medovkovy caj ci supni magnezium plus obmedzit telefon.Zvykne si kazdy rok mame tento problem

jana_eyre_2
12. sep 2022

A čo robí pred spaním? Či nie je niečo čo ju prebudí a potom nevie zaspať.. mobil nemá po ruke?

Moji si pred spaním čítajú, mám síce mladšie deti (10,5, 9 a 6).. ti starší si lahnu cca o pol 9 a majú dovolené čítať si asi tak do 9tej.. potom sa s nimi rozlúčim, chvíľu kecame a zaspia asi 9:10..

Skús jej pridať magnézium, sleduj čo do tej polnoci robí v posteli, či len leží a pozerá do steny, alebo či robí nejakú činnosť..

elizabet173
12. sep 2022

ja si myslím, že je to prechod z prázdninového do školského režimu, že to chce čas. Má dosť pohybu? Tiež som za to, aby išla spať skôr

ninusa221
12. sep 2022

Prechod z prázdninoveho na školsky. Ale aj tak 21:15 ist spat to mi pride take choré😀 však male deti chodia tak spavala

zuzuliennka1
12. sep 2022

a ako chodila spavat cez prazdniny? nepripravovala si ju postupne uz koncom augusta? ze treba ist proste skor spat. a ma dost pohybu cez den?

jumama
12. sep 2022

Nie je na mobile pred spanim? Vraj obrazovkove svetlo velmi vplyva na spanok schopnost zaspat, hodinu pred spankom by nemali byt ziadne obrazovky.

autor
12. sep 2022

@jana_eyre_2 pred spaním si číta knihu. Ona sa len prevaluje a diva do steny.

autor
12. sep 2022

@zuzuliennka1 samozrejme, 2 týždne pred začiatkom školy sme začali na nový režim.

deti95060810
12. sep 2022

tento problém som riešila... ako odpoveď som dostala hormóny... Dieťa ide do puberty a v tele nastávajú zmeny. Týmto si prešli všetky moje deti a čo sa pamätám tak aj ja...
Skús Prothazin.

autor
12. sep 2022

@deti95060810 fiha, to neviem, co je, idem googlit.

deti95060810
12. sep 2022

Prothazin? Liek na predpis.

sidicek
12. sep 2022

@ninusa221 choré? Úplne normálne, choré je byt do polnoci hore, aj keď sú prázdniny. Si pozri tabuľku potreby spánku detí.

ivangeline
12. sep 2022

Pred spanim bez obrazovky,vhodna vecera min hodinu pred spanim,lezat uz o 20tej,skor mlieko ako voda,citat knihu pred spanim,pocuvat audio...a kazdy den cez den fyzicka aktivita.

januska12323
12. sep 2022

Asi budem proti väčšine ale neviem aký zmysel má byť o deviatej v posteli keď sa potom tri hodiny prehadzuje. Nech ide spať keď bude unavená, potom zaspí aj do polhodiny.

tanyan
12. sep 2022

@januska12323 Tiež si myslím, že je lepšie zaradiť nejakú inú aktivitu ako prehadzovať sa v posteli. Potom je človek nervózny, že sa mu nedarí zaspať a spánok sa ešte viac vzďaľuje.
Možno by bolo lepšie čítať si ešte pol hodinku na gauči (mimo postele) a ľahnúť si do postele už rovno spať.
Ja som istý čas v puberte zaspávala pri hudbe, aby som si vyčistila hlavu od myšlienok z prežitého dňa (nie relaxačnej, u mňa to bolo hardcore techno). Vtedy sme mali ešte výhodu, že na konci kazety sa walkman vypol sám... Bože, aká som už stará... 😅

zuzuliennka1
12. sep 2022

@tanyan oooch presne🤣 u mna to bolo zapnut radio, sluchadla a pamatam si, ako som prosila maminu, ze ked pojdu spat s ocinom, nech mi pride radio vypnut 🤣

zuzuliennka1
12. sep 2022

a teda aku ma pocas dna fyzicku aktivitu?
rano skola, poobede domov a potom?

zuzuliennka1
12. sep 2022

@ivangeline suhlas

ninusa221
12. sep 2022

@sidicek tak sa riad tabuľkami no 🥲😂

luccija
12. sep 2022

@ninusa221 akymi tabulkami?moja dcera od prvej triedy zacinala v skole 7:20 a vstavala 06:10 tersz je na strednej prvy rok cestuje, po 2,5 r sa normalne uci a vidim aka je unavena.Skolak potrebuje min 8 hod spanku, ak nie viac.autorka lieky na spanie jej urcite nedavaj nabehne na rezim.

ninusa221
12. sep 2022

@luccija ja nevravim o tabuľkách ale jedna vyzsie 🙂

nixie144
13. sep 2022

Skúste jej preložiť posteľ na inú svetovú stranu, alebo aspoň nech zmení smer spania na posteli. Jednoduché riešenie a často účinné.