Darček pre pani učiteľky

16. máj 2023

Ako zabezpecujete, aby si ucitelky zapamätali od koho dostali darcek? Staci nejaka menovka na darcek? Alebo je to nevhodne? Podla mna si v tom mnozstve darcekov pri vysvedceni nemozu pamätat co od koho dostali. Alebo nad tymto netreba rozmyslat?

mirkava
16. máj 2023

A čo také dávate, lebo my len kávu a čokoládu do taštičky. Menovku nedávame.

deti95060810
16. máj 2023

my len kvet a či si zapamätá mi je jedno...

simona20201309
16. máj 2023

Podla toho čo. Na väčšinu sa dá napísať meno (na hrnček, obrázok, srdiečko, magnetky, ...... všade sa dá napísať meno. Pripadne pripnúť nejaký kvietok/srdiečko s venovaním.
Možno budeš prekvapená, ale obrovská väčšina učiteľov si pamata aj po rokoch, od koho má doma darček.

deti95060810
16. máj 2023

@simona20201309 a ja že to vyhadzujú popr. to skončí v pivnici...🙂

nenne27
16. máj 2023

@deti95060810 ja si pamatam a aj gyce si vazim a odkladam - su to darceky od deti, ktore dali to, co si mysleli, ze sa mi.paci...akoze zahadzovat do pivnice..:(

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vkatush
16. máj 2023

Ja som si pamätala skoro vždy kto čo dal, aký darček, kvety, ešte aj tie čokolády, kto dal. Nie žeby ma to trápilo, ale nejak som si vybudovala pri deťoch pamäť, lebo oni sa aj o pár týždňov spýtajú či sa páčilo, či kvet ešte žije, či magnetka je na chladničke, či pero používam... Pamäť tých detí je úžasná (čo som zistila hlavne ak im niečo sľúbim, ja zabudnem, ale oni nie) 😂 ale čoko som často hneď otvárala a ponúkala ich.

K veci, neriešila by som menovku alebo ak dáš do darčekovej tašky, tak na ručke zvykne byť tá ceduľka, tak tam môžeš napísať.

mirkava
16. máj 2023

@nenne27 si učiteľa? My ako som písala dávame kávu a nejakú bombonierku, alebo čokoládou. Čomu sa potešia viac. Chcela by som nejaký tip 😊

simona20201309
16. máj 2023

@deti95060810 to je len mýtus 🙂
Určite sa nájdu aj také, ale naozaj ich je veľmi veľmi malo. Učiteľky, ktoré učia aj srdcom a svoje poslanie milujú, veľmi si vážia každý darček, aj ručne nakreslený obrázok. Je to taky symbol zadosťučinenia. Symbol, že niekto videl a ocenil aj to ,,nad rámec", čo som do práce vložila.
Ja mam doma 15r vyblednute kresby na nástenke v pracovní. A to mam už vlastne deti a ich ďalších milión kresieb po celom dome.

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
16. máj 2023

@deti95060810 vacsina to vyhadzuje. Pripadne daruje dalej. Moja suseda kazdy rok dostane par salok, sviecok, srdiečok, tasiek a podobnych somarin...vacsinu vyhodi, nieco rozda...vecne darceky si nenechava ziadne....za 20 rokov praxe by sa nevosla do bytu

simona20201309
16. máj 2023

@rachel36a to ze to robí tvoja suseda, neznamená, že to robí väčšina. Mam kolegyne so 40r praxou, a jedine co vyhodili, bolo keď sa im už rokmi materiál opotreboval, rozbil, a pod. (Napr pero, hrnček, magnetky....)

fineta
16. máj 2023

Ruža zo záhradky a bez menovky. Dobro sa koná potichu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka
16. máj 2023

@rachel36a prosim ta na akej skole uci tvoja suseda? stredna? zakladna? Ja teda poznam vela uciteliek a pytala som sa ich, mame aj kamaratku aj rodinu a oni si vsetko skutocne vazia lebo je to vztah so ziakom, vdaka toho dietata alebo nepisana povinnost je uplne jedno ale deti vacsinou daruju aj s kusom svojho srdca a to z mojich znamych nikto nerobi ze by vyhodil aj ked je to gyc.... max. ak sa casom nieco rozpadne ....salky,sviecky pouzivaju sladkosti zjedia v ramci kabinetu kto co ma rad maju spolocnu skrinku ku kave ..... kvety maju este aj dva tyzdne po konci skol. roka lebo niektore im krasne vydrzia a ak idu nahodou na dovolenku tak sa im niekto o ne stara a vymiena vodu ... a nezabudnem este napisat ze darceky si fotia aj kytice a vytesuju sa s nimi maju pamiatky fotiek na kazdy skolsky rok ..... a viete co , tesia sa uprimne z toho lebo je to aj znak toho ze robia svoju robotu dobre a niekto im uprimne na konci podakuje s darcekom ......

margaretka
16. máj 2023

@elizabet173 aj tie moje zname ucia uz aj viac ako 30r lebo su to od aj ucitelky po 60tke ..... ale nikomu ziadny darcek nevadi ....hrnceky sa opotrebovavaju a drobnosti hreju pri srdci .....

daniela2202
16. máj 2023

Ja myslím, že učiteľky to majú v paži 👉

margaretka
16. máj 2023

@daniela2202 take ubohe nastastie nepoznam .... a dufam ze ani v mojom zivote nespoznam !!!!!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
16. máj 2023

Ja zatiaľ len študujem a teda deti mi vždy niečo nakreslili keď som bola na praxi ale chvíľku som to opatrovala a potom hodila do koša. Potom som dostala ozdobu na stromček od p. Vychovavatelky tu mám do dnes. Ale čo som sa snou rozprávala tak jej idú na nervy aj kvety lebo sú to len starosti keď dostane 30 kvetov kde to všetko dá a zas kava sa vždy zíde.

margaretka
17. máj 2023

Dali by ste napr do darček pre učiteľku víno alebo nejaky alkohol ? Často vidím že učiteľky zdieľajú moderný status že bonboniéru a kvety nepijem ....a pod tým diskusia že rodičia to stále nechápu ... Mne osobne by bolo blbé aby dcéra brala do školy napr. taštičky s becherovkou a Milka čokoládou ...alebo vínom a bonboniérou a kresbou od nej s venovaním 🙂

vkatush
17. máj 2023

@margaretka ja nepijem aj tak alkohol, aké dostala som. Detské šampanské viackrát. To ma tak veľmi potešilo 😂 a keď som mala poháre, ta sme si dali s deťmi (rozdeliť rovnomerne bolo umenie)

rachel36a
17. máj 2023

@simona20201309
@margaretka pracujem uz v druhej zakladnej skole, a robi to vacsina mojich kolegyn - uciteliek...ja nie som pedagog...

margaretka
17. máj 2023

@rachel36a pozrela som si že si z Martina, no chvalabohu učitelia v Žiline, v Čadci a v Bratislave ktorých poznám toto nerobia

rachel36a
17. máj 2023

@margaretka ver ze vacsina ano...ty by si si doma nechala kazdy rok 5-6 hrncekov, vonne srdiecka, dakovne tabulky a pod? Extrem bol, ked jedna iniciativna maminka dala vyrobit drveny ramik s vypalenou podobiznou jej dietata...chore...neviem kto ma tuzbu vystavovat si doma podobizne svojich ziakov...praca to bola velmi pekna, ale maximalne nevhodna ako darcek pre ucitelku

simona20201309
17. máj 2023

@rachel36a ale prečo každý rok? Bežné na koniec roka sa dava kvietok, pripadne čokoláda. Darčeky sa väčšinou dávajú, keď deti končia- 9 ročníky, predskolaci- raz za 4 roky. Nie je to každý rok. Trosku to hrotis. Áno, ak by sme mali dostávať 20hrncekov každý rok, tak to by som ich už asi rozdávala aj ja, pretože po 5r by som ich podľa teba mala mat doma 100.
Aj tak sa väčšina na darček skladá a potom ma niekto ešte potrebu sa aj tak odvdacit ešte individuálne. Neboj, nie je to až tak veľa. Ty pravdepodobne sudis na základe 2-3znamych. Nehovir, že celý pedagogický kolektív ktorý poznáš, vyhadzuje a rozdava

margaretka
17. máj 2023

@rachel36a nema význam to a tebou rozoberať ...svoj názor som napísala aj akých mám v rodine učiteľov a kamarátky a viac ťa presviedčať nejdem ...

saxana000
17. máj 2023

Dcera kresli obrazok alebo srdiecko kde sa podpise menom..v triede je len jedna svojho mena..
Davame kvietok alebo malickost z DM napriklad sol do kupela..cokolad maju asi na kila..

ivett1
17. máj 2023

My dávame darčekovú tašku s kávou, čajom, čokoládou, medom - všetko spotrebné predmety...a na taške je štitok s venovaním pre koho od koho a dopíše sa ďakujem 😉 ak nie, tak vyrobíme 😊
Vecné darčeky nedávame...len raz som pridala vychovávateľke aj tr.učiteľke skladaciu nákupnú tašku (z Albi), na ktorej bolo venovanie ...ubehli už 4 roky a obidve ju ešte stále používajú...( pod venovanie som fixkami na textil doplnila iniciálky syna) 😊

nenne27
17. máj 2023

@mirkava to urcite potesi, ja som dostala aj kvety v crepniku, handmade salky alebo handmade zalozky do knih.ved deti si uz pani ucitelky poznaju a vedia, co ich potesi.samozrejme, mala pozornost, nic velke, lebo to by uz bolo cez...