Dar pre triednu učiteľku

22. jún 2024

Ahojte. Aký máte názor pre kupovanie darov pre triednu učiteľku. Syn je deviatak , je ich v triede 25 a skladajú sa po 15€ na dar pre učiteľku. Príde mi to strašne veľa veď je to spolu skoro 400€. Vymyslela to jej kolegyňa, že kúpi kyticu, nejaký obraz a za zbytok poukážku do kníhkupectva. Takže sa poskladáme na vianočný darček pre celú učitelkynu rodinu 🙂. Podľa mňa by stačilo 5€. No ale samozrejme že som poslala tých 15€. Zaujíma ma či ste sa aj vy skladali v podobnej sume deviatakom z podobným počtom detí v triede. Ďakujem.

sella38
22. jún 2024

Uz by ste s tym mohli raz a navzdy prestat....

Ano, rodicia to s darmi prehanaju (keby sa radsej normalne spravali).
Ano, ucitelom je to (vacsinou) neprijemne vobec prijimat.
Ano, mnohi sa uz aj hanbia ist domov s kyticami a tastickami, lebo fuj ti zli ucitelia, co maju plat)... Naozaj to nepotrebujeme a nechceme!
Ano, mas pravo sa ozvat a neprispiet.

sense
22. jún 2024

Ja nepochopím jedno denne sa tu rozoberajú tieto témy.... Treba sa ozvať v triede alebo aktívnej mamičke
A máš možnosť neprispiet alebo prispieť sumou pre teba vhodnou. Vďaka bohu ze som chodila do školy keď sa takéto sprostosti nevymysleli a ze moje dieťa chodí v inej krajine do školy kde sa takéto dary tiež mevymyslaju

januska12323
22. jún 2024

Mala si sa ozvať na rodičovskom a nie teraz.

osky
22. jún 2024

Ano skladaliniecsom proti..
ja len k tomu obrazu/soskam,salkam a neviem akym hlupostiam../
Dnes si kazdy kupi,co sa mu hodi a paci...
Ako viete,ze ten obraz bude vhodny pre nu?
To by som si nedovolila.
Skor tu poukazku-do knihkupectvazlatnictva,obuvi,ci nejakeho speci obchodu,kde si sama vyberie

A ano,400 Eur je vela
Ked ich je tolko mohli sa zlozit po 10 e maximalne
Ved tam ide o to,aby mala nejaku spomienku,malickost...plus kvety a to staci

betulinka1
22. jún 2024

My sme sa skladali po 20€, prvy stupen. Z toho islo druzinarke darcek, ucitelke darcek a ucitelke na konci roka velka kytica, nemusime riesit osobitne. Zhodli sme sa vsetci rodicia, lebo tak ci tak, by sme kupovali kazdy nejaku drobnost a kvety, Cize by som tych 20€ do toho davala. Za mna je to zorumnejsie sa takto poskladať ako davat individualne. Teda podakovanie za 4 roky prace s našimi detmi povazujem za adekvátne. Ja by som nedala s detmi ako ucitelka ani mesiac 🤣🤣🤣 by som bud pila vela alkoholu alebo vela lexaurinu.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
22. jún 2024

Mne to príde normálne, vzhľadom na to, že na konci roka dáva dieťa kvet a čokoládu a to stojí 10 euro a nič z toho, kvet zdochne a keď kúpi 25 deti po kvete je to oveľa horšie vyhadzovanie peňazí, ako sa zložiť na niečo normálne vsetci, ako kúpiť obraz pokiaľ si to sama učiteľka nevyberie je mega nevhodné, ja keby dostanem obraz letí do koša lebo sa mi páči asi 0,001% obrazov

gab1sol
22. jún 2024

Ja to tiež nechápem. Viem, že tu kedysi bol trend s personalizovanými čajovými lyžičkami. Keby tento nápad mali všetky maminy v triede, tak naša pani učiteľka ich má 27. A nedajbože, o rok by mala druhú triedu a tam by mali rovnaký nápad. Lebo však je to milé a super. A tak to mala aj influencerka. A pani učiteľka za dva roky cez 50 lyžičiek. Áno, kvety zdochnú, čokoláda sa zje (aj keď u nás by to bola zásoba na 3 roky), ale pani učiteľka tým nemá zaprataný byt a pri deťoch, ktoré za život odučí, by toho bolo kvantum.

dadis
22. jún 2024

Raz sme sa skladali, ked triedna po 4 rokoch musela zo smutnych rodinnych dovodov pocas sk.r. odist, skladali sme sa po 10 eur a dievcata z triedy jej vybrali sperk. Rodicia do toho minimalne zasahovali, vyriesili si to deti v triede a darcek bol osobny a od srdca. Podla mna, to je adekvatna suma, tolko by sme dali aj za kvetinku a bonbonieru. Nestretla som sa s takou velkou inicistivou a uprimne, 15-20 eur mi uz nepride symbolicke a asi by som sa ozvala a navrhla rozumnejsiu sumu, napr.10 eur. Dary ako hrnceky a podobne ch.joviny som nekupovala nikdy.

kamowa
22. jún 2024

Skladali sme sa po 10 eur (prvy stupen), kupia sa 2 kytice (ucitelka + vychovavatelka a asistentka v jednej osobe) daju sa 2 penazne poukazky a deti vyrobia 2 pamatnicky pre kazdu z nich.

Osobne, pod 10 eur je dnes tazko kupit aj pekny kvietok...

isis234
22. jún 2024

Kvetmi nič nepokazíte. Kupte veľkú kyticu. Ostatné peniaze si rozdajte.
Naša triedna sa najviac potešila kvetom. Zavolala i susedu, aby sa jej pochválila. Darčeky iné nechce. Sama si kúpi, čo potrebuje, čo sa jej páči

autor
22. jún 2024

Rodičovské k tejto veci ani nebolo. Iba prišla správa na edupage že sa skladá po 15€ pre triednu učiteľku, kde bolo vypísané čo sa za to kúpi.No a na konci školského roka sa skladáme samozrejme na ďalšie kytice pre všetky učiteľky a aj pre triednu ešte raz takže znova ďalších 20€.

nssv2
22. jún 2024

My sme davali ako deviataci niečo pamätné, tuším, že takú knihu s našimi fotkami a o každom dam niečo bolo napísane, niečo vtipne a niečo čoho vystihuje 😊 400eur je dosť vela, určite by som chcela vidiet všetky bloky aj to že to dostala len ta učitelka, ktorej to bolo smerované😊 ak je este priestor urcite by som navrhla kreativnejsi darcek

gab1sol
22. jún 2024

Žiaľ, tým, že si poslala, si s cenou a darom súhlasila, mala si sa ozvať skôr. Keď som ja bola žiačka, v prepočte na tú dobu, sme sa skladali viac, ale nám za to pani učiteľka vychystala opekačku pre celú triedu. My sme jej kúpili kyticu a nejakú poukažku + našu veľku triednu fotku na pamiatku. Týždeň pred vysvedčením sa ešte môžeš skúsiť ozvat, ale to je už podľa mňa neskoro, možnonaj ten obraz je už objednaný/zaplatený…

ktochytavzite
22. jún 2024

Tak kebyže kupuješ sama darček za 15€ nič normálne nekúpiš,to tak max dobrú kávu a za 5€ ak chceš kúpiť darček, čo kúpiš?Ves nemusela si sa skladať ale kúpiť darček za 5€

iwuskaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
22. jún 2024

takže dokopy 35 eur hej. Nič by som nedala ma svoj plát.

summer23456
22. jún 2024

Ja dúfam,že nie som jediná, ktorá dcéru pošle na ba konci roka s veľkou čokoládou. To isté aj začiatok roka a deň učiteľov. Ináč nedávam nič. Na prvom stupni dávala dcéra kvety, teraz čokoládu. Dúfam že nebude jediná...

dadis
22. jún 2024

@summer23456 U nas to iste 😉

summer23456
22. jún 2024

@dadis tak chvalabohu sme dve. U nás na začiatku roka niektoré deti chodia s darčekovými taškami, to isté na konci a deň učiteľov, k tomu ešte s bonbonierami na učiteľkine narodeniny,meniny, deň žien...dokonca niektoré deti dávajú aj iným učiteľkám,nie len triednej,ale napr aj matikarke,angličtinarke atď... Mne osobne keby som bola učiteľka, tak mi je to nepríjemné toľko brat od detí a rodicov,preto to ani ja nedávam.

luliu
22. jún 2024

Tiež mám deviatacku, ktorá končí na ZŠ a skladali sme sa po 5€

dadis
22. jún 2024

@summer23456 Ja zaciatok roka, narodeniny, meniny, den ucitelov neriesim vobec. Ja by som ani tu cokoladu nedala, mne to pride take staromodne..davat ucitelke, sestricke, lekarom.. nechapem, co to je za kulturny zvyk.. este ten kvet pochopim (ale to zas moje deti sa odmietaju tak strapnovat, ze doniest kvet 😅), tak preto po cokolade kupime..ale vraj, niektori nenosia nic 🤷‍♀️

zuzana76
22. jún 2024

@sella38 lepsie by som to nenapisala

Prosim vas, nedavajte nic ucitelom, vychovajte slusne svoje deti, v ucte k druhym ludom a bez arogancie. Toto si myslim, ze by bolo pre kazdeho ucitela viac ako akekolvek darceky. My ich nepotrebujeme, potrebujeme slusnych ziakov a spolupracujucich rodicov.

summer23456
22. jún 2024

@dadis ja čokoládu z praktického hľadiska kupujem, mám s tým menej roboty, nemusím sa báť,že mi to doma zvädne,kým s tým pojde...u nás všetci nosia,možno 1-2 nie, končia šiesty ročník... Zas ja som sestričkam a lekárom nikdy nič nedala,lebo mne je to trápne a ani to neviem. Raz som vzala kávu a čokoládu jednému dr, ktorý mi pomohol, a nakoniec som s ňou došla domov,lebo som nevedela ako mu to dať a čo povedat🙈🤣🙃

dadis
22. jún 2024

@summer23456 Haha, ja sa vzdy pri tom citim trapne sko trubka. Sestrickam v nemocnici, kde lezala dcera som kupila kavu, dezert. Presne, nejde o to, ze nechcem dat, ale neviem to dat bez toho, aby som sa citila, ako uplny deges.

summer23456
22. jún 2024

@dadis presne, niekto sa v tom výživa, ale ja to fakt neviem, najradšej by som to nechala na stole kým by tam nebol🤣🤣🤣 ale to bol prosím pekne august a este som mala stresy,lebo som to kúpila v obchode vedľa nemocnice, takže to v pohode boli blízko v tých horúčavách, a keďže som to dr nakoniec nedala,trepala som sa s tým domov cez mesto s nervami,že mi celá čokoláda potečie po kabelke, lebo sa mi to samozrejme topilo..🤣🤣🙈🙈

dadis
22. jún 2024

@summer23456 🤣🤣🤣🙈

luciade
23. jún 2024

Mame to tak isto, 30 deti sa sklada po 10 eur na poukazky na nakup podla vlastnwho vyberu. Prosim, pani ucitelky, napiste svoj pohlad. Nam sa to zda az moc, navyse ide o ceniny, No ja osobne by som bola nemilo v rozpakoch, neprijala by som taky dar. Dakujem za vyjadrenia.

nikaeli
23. jún 2024

Skopírujem sem text, ktorý som písala včera do inej diskusie, kde sa tiež riešil obraz pre učiteľku (za 400€)..

Otázkou je, prečo to rodičia robia? prečo majú potrebu dávať také drahé dary? čo by si s tým obrazom urobila ty? môj syn mal rozlúčku so škôlkou. Premotivované matky vybavili chatu v lese, kúpili 2 učiteľkám a riaditeľke pandoru, darčekové koše, kvety v kvetináčoch a ešte aj machové obrazy. Za mňa je to moc, jediná som bola proti 🤷🏻‍♀️ stálo ma to 50€ a nakoniec sme na rozlúčke ani neboli, lebo mal syn laryngitídu. Dcéra končila ZŠ a tiež kupovali triednej pandoru. Prečo?? ja tomu naozaj nerozumiem, a to som v školstve už 20 rokov. Poteším sa čokoládke, kvetinke, malému medíku, či sypanému čaju. Vrátim sa k tvojej otázke - píšem, že učiteľkám na rozlúčku predškolákov dali machové obrazy. Na strome nalepené srdiečka a fixou napísané mená detí. Za mňa naozaj otrasný gýč. Som estét, mám rada jemné farby a hlavne nech to ladí. Neviem čo by som urobila s takým obrazom, ale v byte by som ho nezavesila nikde. Rovnako ako by som si nikde nedala vankúš s fotkami detí, atď. Zborovňa je plná hrnčekov s fotkami detí.. porozmýšľajte samé, aký význam má takýto dar a čo by ste s ním robili vy..

Autorka ak ste nemali rodičovské, mala si reagovať cez EduPage a vyjadriť svoj názor. Máš tam možnosť napísať všetkým rodičom. Možno vás bolo viac takých, čo nesúhlasili. Mali ste hlasovať. Ako my. Aj keď mne to bolo prd platné, lebo ako som písala, bola som jediná, ktorej vadil náramok z pandory 🤷🏻‍♀️

sulavikova
23. jún 2024

Napíšem asi od veci: som tiež triedna. Na konci roku odo mňa dostanú žiaci tortu a aj kolegyne. 120,00 cca.Na nič sa neskladáme. Keď mám meniny/ narodky kupujem pre žiakov z vlastného, rovnako cukríky na výlet a občerstvenie na rodičko. Za 5 rokov je to slušná suma…