Cudzí jazyk pre prváčku - angličtina alebo nemčina?

dana359
27. jún 2010

Zdravím, má niekto skúsenosť ako je to s prvákmi a cudzími jazykmi? Dostali sme na výber - anglina, nemina. Čo by bolo menej náročne pre prváčku?

latvia
27. jún 2010

nemam sice este prvacika, ale anglictina je ovela lahsia nez nemcina 😉

junovka
27. jún 2010

@dana359 moja starsia dcerka sa uci od skolky AJ, vpodstate aj ked nie je to povinny predmet, na vyber do 5 rocnika nemali sme, ale od 5 rocnika jej pribudne aj NJ.Taze, pokial si vyberie to alebo to, v 5 rocniku tak ci tak bude musiet mat povinne 2 cudie jazyky 😉

junovka
27. jún 2010

@latvia ja si zase myslim opak, ale jedno je pravda, ze su tam viacero slov dost podobnych 🙂

latvia
28. jún 2010

@junovka ja mozem len z vlastnej skusenosti, nemcinu som mala od zakladky, ovladala som ju perfektne a ked som zacala aj anglictinu, tak to bolo uz o inom. nemcina sla proste do uzadia, mozog sa mi prepol na anglictinu. a myslim ze viaceri potvrdia ze gramatika v anglictine a nemcine je dost velky rozdiel, nemcina to ma ovela zlozitejsie, nehovoriac o tom ze pri kazdom podstatnom mene musis drtit aj cleny der,die,das, inac robis (gramaticke)chyby pri vytvarani viet....

silvia07
28. jún 2010

ja idem dat moju buducu prvacku na anglictinu.....mali ju aj v skolke a v pohode....

mimomu
28. jún 2010

ahoj,nasi maju povinnu anglictinu od prveho rocnika a od stvreho aj nemcinu.takze predpokladam ze anglictina.stastny vyber.

dana359
autor
28. jún 2010

Ďakujem za odpovede. A nemali deti v tom chaos? Myslím čítanie, písanie a tak...

junovka
28. jún 2010

@latvia suhlas
@dana359 chaos maju vtom aj dospeli, nielen deti 🙂 😉

mimol
25. júl 2016

urcite anglictina. nemcinu je tiez dobre vediet, ale anglictina je zaklad. ale hodiny v skole podpor vhodnym kurzom. ja mam osobne taku skusenost, ze v skole sa clovek toho vela nenauci. malo sa rozprava, malo sa pocuva, ziadne hodiny s native speakerom. ja som sama chodila na kurz imitum, ucia tam jazyk ako male dieta sa uci rozpravat svojou materinskou recou, dost mi to pomohlo. maju kurz aj pre deti
http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-a...

ladyaki
25. júl 2016

Ja by som určite volila nemčinu, oveľa ľahšie sa učí angličtina potom ako už dieťa vie po nemecky, ako by sa potom malo učiť nemčinu, keď už vie po anglicky, Angličtinu stačí mať jeden rok a človek má pocit že ju ovláda, ako super hovorí, rozumie až keď ide do jej hĺbok je ťažká, nemčina zas naopak, kým sa naučíte všetku gramatiku nie je to lážo plážo no potom sa Vám otvoria dvere a ide to skvele a angličtina sa potom dá už ľahko naučiť, čiže rozhodne najprv nemčinu potom angličtinu 🙂

womankc
25. júl 2016

@dana359 angličtina je ľahšia, nemčinu môže potom v štvrtom piatom pribrať

dai
25. júl 2016

@mimol zaklad🙂 dnes sa anglictinu nauci kazdy... mame otvorenych cez 30 pozicii kde chceme nemcinu - nastupny plat absolventa 1200 euro... a nevieme najst ludi🙂
Tolko k jazykom ( anglicky hovori kazdy )

Moja dcera od 1veho rocnika sa uci v nemcine a pohodka, od 3tieho ma anglictinu a vobec sa jej to nepletie...

ladyaki
25. júl 2016

ani jeden z jazykov nebude pre prváčika ťažký, obidva jazyky sú prispôsobené tej detskej úrovni, pesničky, hry zopár slovíčok...čiže prvý ročník dieťatku určite nesťažíte výberom nemčiny, ba naopak iba mu uľahčíte potom neskôr život, lebo nemčinu už bude vedieť a AJ sa naučí ako po masle...
nemčina má "zlú povesť" a tak si myslím, že čím bude dieťa staršie s o to väčšou nechuťou sa ju bude učiť a pôjde to naozaj ťažšie, keď už bude vedieť "ľahkú" angličtinu..

jana121212
25. júl 2016

@dana359 lahsia je anglictina, hlavne kvoli gramatike, pri nemcine treba vela sklonovat, su tam cleny rozne pre 3 rody, ktore mozu byt v 4 padoch, clen moze byt urcity aj neurcity, aj pripadavne mena sa sklonuju a podobne. Ale co som mala spoluziakov, co sa ucili od prvej triedy anglictinu, tak vacsine z nich sa nikdy nepodarilo naucit sa po nemecky. Naopak, nemcinarom sa po anglicky naucit podarilo. Netvrdim, ze kazdemu, ale vacsine. Na strednej skole sme mali povinne dva jazyky a zaradovali nas do skupin. Vsetci co boli zaradeni do pokrocilej skupiny aj z anglictiny aj nemciny sa ucili ako prvy jazyk nemcinu. Ale osobne si myslim, ze take prve dva roky je to narocnostou takmer rovnake, kedze sa budu ucit len frazy a slovicka a gramatiku sa naucia neskor. U nas to vacsina deti zvladala, z celej triedy mali problem 2-3 deti, ale tie mali problem aj s inymi predmetmi

petkavka
26. júl 2016

@dai mozem sa spytat aka je to firma? Pozeram sa po novej robote a chcela by som nieco kde je Nj. Dakujem

dai
26. júl 2016

@petkavka pozri ponuky v dell, lenovo a ibm... vsade sa hladaju nwmcinary aktualne

mrvenica4
26. júl 2016

myslim si ze v dnesnej dobe sa o vela viacej uchyti anglicky jazyk ako nemecky

dai
27. júl 2016

@mrvenica4 fakt? Osobne nepoznam cloveka ktory by nehovoril po anglicky... teda pod 40 rokov... neviem aku konkurencnu vyhodu tento jazyk zarucuje... ja nepochybujem ze je potrebny ale tvrdim ze dnesna mlada generacia ak nezije na marse tak sa ho nauci uz len vdaka tlaku medii, internetu etc. ...

petkavka
28. júl 2016

@dai, dakujem za info. Skusim pozriet.
@mrvenica4, to mas uplnu pravdu - aj u nas vo firme bez AJ sa ani nepohnes. Tu nemcinu som ja mala namysli ako druhy jazyk popri AJ....vtedy to mas pridanu hodnotu. Aj dcerku ucim primarne NJ, lebo je to narocnejsi jazyk, ale s tym ze AJ musi vediet tiez. Takze uplny suhlas, ze ak jeden jazyk, tak jednoznacne AJ 🙂

roboas
21. sep 2016

Ahoj ja by som šiel do angličtiny tento online kurz : www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre..., naše decká sa mu venujú 3 tí mesiac. Určite by som to minimálne skúsil. Na 7 dní je bezplatný a tak uvidíš či je to to čo hladáš ;)

lucyan
12. nov 2016

Ahoj ja si myslím, že je to úplne jedno, škola aj tak nevie naučiť ani jeden cudzí jazyk :D Ale učil by som svoje dieťa asi anglinu a to tak, že by som mu púštal rozprávky v angličtine. Alebo ešte metódou Imitum, používam to tiež a je to fajn spôsob pre každého http://www.imitum.com/efektivna-metoda-vyucby-j...

mlteu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz