Čo všetko kúpiť prvákovi do školy?

ani3012
4. aug 2010

čo chystáte na prvý školský deň ? Budete kupovať kvety pani učiteľke a sladkosti do kornútku ?

lubkaj
4. aug 2010

Ahoj, my sme boli prváci minulý rok. Žiadne sladkosti do kornútku sme nekupovali (ani som o ničom takom ešte nepočula), dcérke sme na pamiatku prvého školského dňa dali kvarteto s princeznami. Kvety pre pani učiteľku boli, mali ich všetky deti okrem asi dvoch. A samozrejme nesmel chýbať foťák na zachytenie prvých chvíľ v škole. A mali sme aj školskú tašku, bez nej by to nebolo ono 😉.

libka1
4. aug 2010

ani, to si si pomylila krajinu s tym kornutkom so sladkostami 😉 budem rada ak sa taketo zvyky v nasich skolach nezavedu, od prveho dna selektovat kto je ako bohaty, kto donesie viac a drahsich cukrikov... to si chceme jeden druheho kupovat? stacia tie kvety hadam, aj ked mne sa ani to velmi nepaci 😅

daniela1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka5861
4. aug 2010

Ziadne sladkosti do kornutku by som urcite nekupovala. Stacia kvety. Uz sa mi zda dost potiahnute to , ze ked je dieta v skolke co som sa pytal , sa kupuje ked ma narodeniny alebo meniny .... pani ucitelke dezert a kava. Mne mama kupila pre deti lizatko a vsetko bolo v poriadku ....

henikav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
4. aug 2010

kornutky plnene sladkostami sa davaju v cechach, je len otazka casu kym to "dojde " k nam 😉 osobne na tom nevidim nic zle, kupit raz za skolsku dochadzku nejaky "darcek" dietatu, je to pekna tradicia.... samozrejme sa prisposobim trendu, ak budu o 5 rokov ficat kornutky, tak ho kupim...nejaky kvietok pani ucitelke by som asi doniesla, nie vyslovene ze kyticu, ale nejaku samotnu kvetinku( gerbera napr.) ano...

atrami
4. aug 2010

My sme tým prešli minulý rok. Doniesol len ružičku učiteľke, nič viac. potom sme išli na zmrzlinu.

traktor
4. aug 2010

skolka...ano , na meninky aj narodeninky nosili deti sladkosti pre vsetky deti a + naviac taku istu sladkost pre pani ucitelku, kucharku, upratovacku/ sme dedinska skolka/ a nevidela som za tym nic zle, bolo to mile..v ten den, vsetky deti oslavovali, aj si urobili diskoteku...bolo to fakt pekne 😉 ...skola- vzdy sme isli s kvietkom...prist s prazdnou rukou mi pride blbe, si neviem predstavit moje dieta ,ako tam stoji a vsetky deticky idu s kvietkom len moje nie...a potom ved je to ich den, ich zoznamenie sa s pani ucitelkou, tak preco nie... 😉 ...kornutky nie, ale len preto, ze u nas sa tak zatial nedava, ked sa bude tak sa prisposobime, tiez na tom nevidim nic zle...nie je to o bohatstve ani o nicom inom...je to skratka prvy den v skole 🙂 ..a samozrejme berieme aj tasku, / aj ked nekazali/, nech kazdy vidi, ..ze mi uz nie sme len taky špunt skolkarsky..ale riadny chlap- prvak 😀

janahugo
5. aug 2010

Na otázku čo všetko sme kúpili by bola odpoveď dlhá. My sme obdržali od budúcej pani učiteľky (mali sme rodičovské združenie predškolákov) taký pomocný zoznam, kde stojí čo všetko prváčik potrebovať bude. Všetko pekne rozdelené
do jednotlivých predmetov - písanie, výtvarná, telesná....Toto nám teda prípravu uľahčilo. Samozrejmosťou je školská taška. Dnes sa dá kúpiť už s plnou výbavou (vrecko na prezúvky, peračník s pastelkami, ceruzkami, peňaženka...)
Čo sa týka pozornosti pani učiteľke, kvetinka jej asi stále patrí. My bez nej tiež nepojdeme. Zvyk dávať prváčikom kornút poznám už roky. U nás to zatiaľ ešte nie je zabehnuté, i keď sa to občas vidí. Ale možno je to otázka času a bude to bežné. ))

filipa
5. aug 2010

do skoly uz mame vsetko nachystane, dostali sme kompletny zoznam este na zapise, takze to nebol problem...
co sa tyka prveho skolskeho dna, urcite pojdeme s nejakou kvetinkou a bez sladkosti... tie sme nenosili ani do skolky, boli sme skolka bez sladkosti, tak budem rada, ked to tak zostane co najdlhsie...

michaelabj
21. aug 2010

Ja mám tiež budúceho prváčika - nemala som ani potuchu o tom, čo kúpiť ako výbavu do školy, hoc nám na zápise dali zoznam potrebných vecí...
No bolo tam napríklad "zošit 516" a v obchode sa ma opýtali "s pomocnými liňajkami, alebo bez?" ... tak som bola tam, kde som bola aj predtým 😨
Nevedela som ani aké pero mu kúpiť... :( nakoľko mali asi 15 druhov, niektoré na bombičky, iné jednorázové plniace...
Tak som kúpila len časť vecí a rozhodla som sa, že zvyšok kúpim až po dohovore s budúcou učiteľkou...
Ináč, čo sa robí ten prvý deň v škole? Ako dlho to trvá?

a celkovo mám nejakú paniku... to ten môj nezbeda bude naozaj školák? Ako to tam sám zvládne... nakoľko je doteraz jedináčik, je zvyknutý mať všetko na tanieri a nemyslím tým len jedlo...

maznacik007
21. aug 2010

my sme niesli kvetinku... aj pani ucitelke aj pani druzinarke... kornut nie... u nas to moc nevidiet... ale dali sme jej rano darcek k zaciatku skoly knizku s venovanim a sladkost...
tie kornuty su fajn.. da sa to tak pekne urobit a dat tam prvacikovi napr. ceruzky /tych nikdy nie je dost / mozno malu hracku a sladkosti.. tak mozno tento rok... ono sa to da sak netreba nejako vela veci tam... a samozrejme nezabudnut na ovocie..