Čo bude potrebovať dcérka do 1.ročníka?

brmbalka77
21. júl 2021

Dobrý deň viete mi poradiť čo všetko dcérka bude potrebovať do 1.Ročníka?V septembri nastupuje a ja by som chcela už pomaly teraz jej všetko kupit no netuším vôbec čo.Dakujem za každú odpoved

zuzanaete
21. júl 2021

Skoly mavaju na svojich strankach zoznam potrebnych veci.

anjelicek26
21. júl 2021

Na stranke skoly pozri, ci uz nie je vyveseny zoznam. Zbytocne pokupis, ked potom budete potrebovat ine. U nas napriklad na telesnu nesmu mat zavazovacie tenisky (ucitelku to zdrzuje hlavne u prvakov), ako prezuvky nesmu mat crocsy ani sandale s otvorenou spicou a podobne chobotiny, proste kazda skola ma nieco "extra" tak sa neda takto...

patka06
21. júl 2021

Ak nemajú zoznam na stránke školy, nenakupuj dopredu, v septembri sa všetko dozvieš a kúpiš presne to čo bude potrebovať a splní požiadavky školy a konkrétnej učiteľky.

letfenixa
21. júl 2021

@brmbalka77 Kúp akurát školskú tašku a prezuvky. Naši prváci napr. dostávajú od mesta tašku s rôznymi pomôckami a nikdy nevieme presne, čo všetko tam bude. Deti majú adaptacny týždeň, hneď druhý deň je rodicko a tam triedna učiteľka všetko potrebné povie.

patka06
21. júl 2021

napr. na prezúvky už od škôlky používame športové sandále z leta
Školy mávajú vlastné predpisy ..nemôžu byť šľapky ani crocsy, ale obuv, ktorá pevne drží na nohe

mizu89
21. júl 2021

@brmbalka77 my sme dali 30€ do školy a že za to budú kúpené školské potreby.neviem síce čo všetko ale typujem že zošity,farebný papier,nacrtnik,...
Kázali nám kúpiť:
Samozrejme každá škola inak

lily39
21. júl 2021

Kup tasku,peracnik,dosky,vrecko na prezuvky a pockaj co bude vyzadovat skola. Ja som toto riesila minuly rok a co skola,to ine zosity,ine stetce,ine vsetko.....

brmbalka77
autor
21. júl 2021

@lily39 ďakujem ano tasku vrecúško dosky atd to vsetko pa uz kúpené skor ma zaujímalo ake pera ,zošity úbor na Telesnú no hádam škola da na stránku ale ďakujem

brmbalka77
autor
21. júl 2021

@mizu89 ďakujem tasku vrecúško dosky atd to vsetko ma uz kúpené skor ma zaujímalo ake pera ,zošity úbor na Telesnú no hádam škola da na stránku ale ďakujem

simca06022011
21. júl 2021

Nič nekupuj kým nedostanete zoznam, nám napr všetko kúpili v škole. Vo určite budete potrebovať je taska/peračník naplnený , dosky na zošity, prezuvky, telesná. Ostatne ako vám povedia. A na začiatku školského roka bývajú super akcie 😂 ja som vždy kupovala vopred, ale naučíla som sa počkat, po tom co som v sept videla nás peračník za polovicu 😂
A zošity budete väčšinu určite dostávať - predtlacene pre prvakov..

patka06
21. júl 2021

@brmbalka77 zošity dostávajú v škole, kde je predtlač
Zo začiatku budú písať len ceruzkou a potom učiteľka povie aké pero, ak nepovie konkrétnu značku - dobré je napr. Tornádo/
Na telesnú tričko krátky rukáv, krátke nohavice, dlhé tepláky a mikina - tenisky povedia /zvyčajne s bielou podrážkou /
Dosky moja dcéra nepoužívala vôbec
Vydrž do septembra, nie je toho veľa čo budeš kupovať ..pokojne nakúpiš naraz

katulienkax
21. júl 2021

zaklad je taska, peracnik a prezuvky, vsetko ostatne vam povedia prvy den a budes mat cely vikend na nakupovanie pokial nahodou nejakemu z pandemickej komisie ktory nema male deti nedrbne a nezavrie papiernictvo ako nepotrebny tovar 😅😅 a co sa tyka telesnej sak deti cvicit nepotrebuju urcite ju zrusia ako minuly roky sak nevadi ze nam budu pribudat obezne deti 😨😨😨
a treba dufat ze od oktobra to cele nezavru sak skoly netreba ked ministrom je pan plagiator 😂

lily39
22. júl 2021

@brmbalka77 ubor na telesnu- dala.som teplaky z domu,to som ani nekupovala nove,doma ich bolo dost, dokupila som biele tricko,a tenisky na suchy zips s bielou podrazkou,aby nerobili šmuhy,na tom vacsinou baziruju vsetky skoly. Pero este netreba, s perom budu pisat az niekedy na prelome oktober-november. A to ti presne povedia ake,to nekupuj popredu. Kazda ucitelka ma to svoje ktore vyzaduje, a na zosity pockaj,co daju na stranku.

simca06022011
22. júl 2021

my sme nemuseli ani tričká ani tenisky kupovať extra😂 všetko z domu, bežne veci.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaete
22. júl 2021

Nas dosky nemal ani kupene a ani nepotreboval. Ma tasku s priecinkami. Zosity dostaval pocas celeho roka v skole. Perom zacali pisat az niekedy v zime. Prve mesiace pisu prvaci ceruzkou.

lenka6309
24. júl 2021

@brmbalka77 u nás v prvom ročníku pero nepoužívali vôbec len obyčajnú ceruzku.Neoplatí sa kupovať dopredu ,ja som tak nakúpila kopec veci ostalo nevyužitých.Uvediem príklad-kúpila som kufrík na výtvarnú,v triede to nikto nemal syn bol jediný bolo mu to trápne a odmietol to nosiť,takisto dosky na zošity nosil mi prvý mesiac viac ani za svet že to zaberá veľa miesta v taške a takto mi odmietol nosiť aj box na desiatu ,zásteru na výtvarú všetci mali staré tričká veľké a zošity tie som tiež nakúpila a nakoniec p.uč deťom dala vlastné zošity.A perom začali písať az v druhom polroku mimochodom..

mizu89
24. júl 2021

Baby a kupujete prvákom aj obali na zošity,knihy, šlabikár?

patka06
24. júl 2021

obaly na knihy až keď dostane knihy, niektoré majú "speciálne" rozmery
Vopred sa dajú kúpiť obaly A5 na malé tenké zošity a A4 na pracovné zošity, ale tiež by som radšej počkala, my sme vždy skúšali na konkrétny zošit, aby sedeli veľkosťou, pretože niektoré sú veľké a niektoré zas malé