Citlivé 6 ročné dieťa

4. nov 2021

Ahojte.

Manželova sestra má dcérku ( má 6 čerstvá prváčka).My s mužom máme 4 ročnú slečnu a malého synčeka ktorý má mesiac a pol. Ide o neter, nedávno tu bola a povedala mi že škoda že nie som jej mama. Samozrejme, je pravda že deti sa inak správajú u "cudzích" a inak doma ale, bola u nás celý týždeň. Samozrejme som sa s ňou učila čo podľa mňa bolo skôr len kontrola keďže je šikovná, úlohy sme mali do hodiny hotové.
Keď jej mama volala že ako tak neverila že malá sa tak správa, vraj doma robia 2.5 hodiny úlohy lebo malá je lenivá a "zabrzdená" 😡.

Ja viem, ze deti sa inak správajú ak nie sú doma, aj moja dcéra je taká ale mám pocit že to dievčatko trpí a vidíme to skoro všetci. Jej mama ju nepostíska vraj načo je už veľká na to a bude rozmaznaná. Pre ňu, je prednejší priateľ ako jej dcéra pritom u nás keď malá je, tak je spokojná. Dá sa s ňou dohodnúť, rada mi pomôže s malým postrážia ho kým ja idem do sprchy napr.

V pondelok keď šla preč plakala že ona chce ostať so mnou, ona nechce ísť domov 🥺 Na to mi volala švagriná, že čo som jej spravila s deckom, že furt za nami reve. Manžel jej povedal, že dieťaťu sa treba aj venovať na čo mu povedala že malá je dosť veľká na to aby vedela ako sa správať.

zuzika19
4. nov 2021

Ak ste sa jej venovali viac ako mama, tak sa necudujem, deti su uplne ine, ked im clovek venuje pozornost, cas, vidim to aj na svojich, su uplne ini, ked im venujem cas, hrame sa, ked potrebujem nieco urobit a oni sa musia hrat sami, tak je to hrozne, vystrajaju atd, samozrejme dokazu sa hrat aj sami, ale ked je to uz velmi dlho, tak to mame potom veselo

anjelicek26
4. nov 2021

Toto nevyriesis. Bud k neteri stale mila, nech k vam chodi rada, mame do toho, aka je k nej nekoriguj... to si oni musia vyriesit medzi sebou. Je to smutne, ze ju ona vidi takto negativne a este to aj vyslovi... nie je to tvoje dieta, mozes byt len dobra teta.

autor
4. nov 2021

@anjelicek26
@zuzika19 Veď toto. Malej mi je aj ľúto, hoc chodí do školy už stále je dieťa. Ale jej mama to vidí tak, že keď chodí do školy ani hračky jej poriadne netreba veď načo. Ona sa nemá už čo hrať

zuzika19
4. nov 2021

Je to velmi smutne, ze to tak vidi jej mama, stale je to dieta, ktore potrebuje pozornost, hrat sa aj s hrackami, ach jaj az mi jej je luto

autor
4. nov 2021

@zuzika19 veď toto a nedá si vysvetliť. Hovorili sme to jej mame aj my aj svokrovci ale ona NIE lebo hračky ju rozptyľujú 😒 a nemôže sa na školu sústrediť. Pritom tu sa s obyčajným legom zahrali na 2 hodiny 😀

ivik4
4. nov 2021

Jezis .. sorry ale nenavidim takychto ludi co zhodnotia inych rodicov na zaklade toho ze male dieta je rado na prazdninach a podobne. Moj syn je napriklad extremne chudy. Ucitelka mi zaj*bala ked mal 3 roky ze mu mame davat viac jest 😃. Cize v tvojej a jej reci to znamena ze ked mi decko nepribera tak ho tyrame a nedavame mu jest .

stanulienkat
4. nov 2021

To je smutne. Robit nemozes asi nic. Bravajte si ju na prazdniny a darceky pre nu na sviatky. Je to pekne od vas, ze sa jej aspon obcas venujete.

junovedievca
4. nov 2021

Nemozes robit nic je to jej mamka.aj ked vidi teraz rozdiel,ver mi ze nic nie je take hrozne aby trpela.ty rob tak ako robis a mamka ma tiez svoje.kym ju netyra je vsetko tak ako chcu oni

simca06022011
4. nov 2021

Ako píšeš, je rozdiel navsteva a je rozdiel doma. Moja dcerenka je doma leniva a drza ze mi ide kolkokrat hlavu roztrhnúť z nej. A to je vystiskana a aj venujeme sa jej. A samozrejme mimo dom to nie je. Najradsej by u babky sedela kedze jej vsetci okolo zadku behaju a taky cirkus spusti ako keby sme ju doma tyrali. Neurobis s tym proste nic. Kazdy rodic ma iny systém, ine starosti. Tiez sa inak soravam ked sadneme a za hodinu sme nachystani do školy ako ked musim 4 hodiny ju obhanat a aj tak to nema. Oba sposoby su u nas bežné a hadaj ktory je častejší? A to nemam ani priatela ktoremu sa venujem 😂 ako ine mamy mam prácu, domáce práce...predpokladam ze ľudia z vonku by mohli povedať ze cely den je na mt a nik sa jje nevenuje a este ah nakricim na nu ked si ulohy pol dna robi

autor
4. nov 2021

@ivik4 bohužiaľ, na vlastné oči sme videli ako sa k nej správa. Moja dcéra je tiež iná na návšteve a iná doma ale nepoviem jej keď zle vyráta príklad že je sprostá a mala ísť do osobitnej školy. A vykrikuje že jej zničila život. A k Tvojmu synovi učiteľka je riadna krava 😀

denkatn
7. nov 2021

vies co, aj ty si sucast rodiny a snaz sa ovplyvnit zivot malej z tvojej pozicie, ako sa co najviac da. ked bude velka si povie moja mama bola aka bola, este aspon teta mi rozumela. ty nie si na svete aby si menila svagrinu, ale aby si zvladla svoju rolu tety podla toho ako treba. povedz malej, ze ked bude mat problem moze sa na teba obratit.