Cirkevná základná škola De La Salle - skúsenosti

mimipasiglo
24. jan 2014

Cirkevná základná škola De La SaLLE
Rada by som vedela aké máte skúsenosti s cirkevnou základnou školou v Rači.
Či ste spokojní a vôbec ...

bebe02
13. feb 2017

Obnovujem tuto temu - ma niekto skusenosti s touto skolou?

megulda
27. mar 2017

Aj mna to velmi zaujima. Poznam dve rodiny co tam maju deti a su velmi spokojni. Nie je tu nikto dalsi?

lucik194
27. mar 2017

ja mam - za mna je to 50/50 su tam super veci ale aj zle veci ako na kazdej ZS.
zacnem s tymi lepsimi - dieta na ZS ti nebude domov chodit s nadavkami, ziadna sikana, proste prve 4 rocniky sa s vacsimi detmi nestretavaju. kolektiv v triede super, vidno ze deti si pomahaju, bezne potahovacky a vymyslania ako na kazdej inej ZS, ziadna tragedia. za nas super triedna ucitelka ktora dokaze deti usmernit a urobit si poriadok.
Horsie veci - strava, posledne mesiace sa troska zlepsila, predtym kazdy tyzden bol vyprazany rezen, strava inak ziadna fantazia, dokola maju maso, zabudnite na zeleninu, piatok je mucny (sladky den), plus stravu tam nevaria ale donasaju z inej skoly, pravidelne bola studena, teraz je troska lepsie, deti sa tolko nestazuju. Jedalen je mimo budovu (deti sa musia obliect, ci prsi ci snezi), mimo budovu je aj telocvicna, chodia na gympel do vedlajsej budovy do telocvicne.
Strasne zavisi od toho aku dostanu ucitelku / vychovavatelku - to je zaklad...
kruzkov pre ZS (1-4 rocnik strasne malo): futbal / florbal / vytvarka / sach (pokial viem zruseny),
na skole funguje zakladna umelecka skola, super je ze ucitelia si chodia pre deti osobne do tried, ale je sukromna - takze platby su vyssie ako v statnej ZUS a ovela.
byva plavecky kurz v case poobedia v Baronke, korculovanie pocas zimy nie je.
Kazdu stredu je rano pred skolou omsa (v dolnom kostole), nie je ale povinna, zavisi to ako kto stiha 🙂 povinne chodia prvy piatok v mesiaci pocas vyucovania..... kludne sa pytajte, to je zakladne info...

megulda
28. mar 2017

@lucik194 a čo angličtina, informatika - aká je úroveň? Na informatike aj niečo robia, alebo sa len hrajú? A dostanú sa spravidla piataci na osemročné gymnázium? Koľko ich je v triede na 1. stupni? Piataka už nevezmú do družiny?
Pre mňa je odrádzajúci výsledok tejto školy v deviatackom monitore (SJ a MAT) - slabý a to opakovane. Prečo?
A čo úroveň gymnázia? Ak vieš napíš prosím.
Vďaka.

lucik194
29. mar 2017

co sa tyka piatakov tak neviem, lebo piataci su v druhej budove spolu s gymnazistami, to ide mimi mna, ani tam nikoho nepozname....

co sa tyka poctov deti v triede je to super, nakolko nikdy sa nehlasi(lo) tolko deti aby boli triedy preplnene, t.j. vzdy je v triede 21-22 deti, prvackych je 3 triedy 1a, 1b a 1c tato je najmensia (tam byva vzdy 10-12 deti) je to aj mensia trieda priestorovo. ta A a B ma vzdy 21/22 deti. Potom do druheho rocnika sa ta trieda C rozdeli a su uz len dve triedy (A/B), v druhackych tretiackych a stvrtackych triedach je okolo 25-26 deti, vzdy sa niekto pristahuje, odstahuje, ten pocet sa velmi nemeni.
CO sa tyka anglictiny, netreba si robit v prvych triedach velke iluzie, prve dva roky sa len "hraju" a ucia slovicka a par fraz, vacsinu deti vedia (ak mali v skolke) takze bez problemov... v tretom rocniku uz zacinaju ist do gramatiky, sloviciek co nepoznaju.....3 a 4 rocnik uz je ovela lepsie s anglictinou ako 1 a 2 rocnik.
no a ten monitor.... tiez par rokov dozadu som sa s nim zaoberala .... netreba to brat prilis vazne, hlavne u skol, kde 3/4 deti odide na 8 rocne gymnazium, proste lepsi odidu a horsi zostanu a len z tych sa rata monitor, ako napr. na de la salle ich moze byt 15 v triede (5 triede) a v 9 rocniku tiez 15 studentov....

vacsina deti co chodi na ZS 1-4 rocnik ide na primacky na 8 rocny gympel... v 5 rocniku a vseobecne od tried 5-9 rocnik je v kazdej triede minimum deti (vzdy len jedna trieda minimum deti) preto to netreba brat "prilis vazne" jasnacka pokial by ste dieta chceli dat na nejake vychytene gymnazium 8 rocne bez doucovania sa nezaobide ale to vsetky deti co idu v BA na lepsie gymnazium ho potrebuju kvoli konkurencii a tlacenke.... neviem ci je to len tym ze proste monitor robia len slabi ziaci alebo aj urovnou ucitelov.... to neviem...
o gymnaziu neviem nic, je mi luto

megulda
30. mar 2017

@lucik194 Vďaka aj tak za odpoveď.

bebe02
13. máj 2018

Obnovujem temu. Ma niekto najnovsie informacie o skole?

bebe02
13. máj 2018

@lucik194 Prosim ta, este ste na prvom stupni alebo uz na druhom? Zmenilo sa nieco na skole od tvojho posledneho prispevku?
Prekvapilo ma, ze sa od druheho rocnika spajaju triedy, myslela som, ze s nizkym poctom deti su triedy cely prvy stupen...
A ako to prebieha v skolskom klube po vyucovani? Kde byvaju deti? Maju aj priestor vonku na hranie?

lucik194
13. máj 2018

@bebe02 pokial viem pred tymi 2 ci 3 rokmi bolo po dlhom case vela deti a tak mali dokonca 3 prvacke triedy, inak dllllhe roky maju stale len dve triedy. Preto vtedy tu triedu (C) rozdelili, lebo ich tusim zostalo 10 deti. Takze to bola pred tymi x rokmi po dlhom case rozdelenie triedy.

Inak to robia aj na Tbiliskej, minuly rok tiez poslednu triedu "E" rozdelili do ostatnych styroch tried....

polewa
11. máj 2019

Dievcata ako je to teraz so skolou? Ucitelia, kruzky vzdelavanie. Vraj otvorili aj nejaku jazykovu triedu? Ako je to so stravou pre deti s intoleranciami?

palmi
19. jún 2019

@lucik194 dobrý deň, rozhodujeme sa teraz pre dvoch chlapcov do 2. a 7. triedy pre Della Salle, nemáte nejaké aktuálne info? Ďakujem

lucik194
19. jún 2019

do 7rocnika by som tam nedavala, vacsina dobrych deti odisla na gympel, zostali s horsim prospechom
do druheho rocnika v pohode akuratne jedna trieda je clil anglicka tam neviem ci ho zoberu, druha je normalna....
treba sa popytat

palmi
20. jún 2019

@lucik194 zatial nas neberu nikde, ze maju plno... Chceli sme tú anglickú. Ten siedmy rocnik chapem, ale ta situacia je identicka na kazdej skole, ostavaju slabsi ziaci a chybaju pedagogovia...

lucik194
20. jún 2019

no v tej anglickej maju deti 2x tyzdenne anglinu normal s ucitelkou a potom este 5xnative speaker... takze preto vam anglicku povedali nie....
kam patrite podla rajonu? tam vas zobrat musia

palmi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eekie
3. jan 2021

Ahojte,dovazate na tuto ZS niekto deti z okolia Ba? Je sanca dostat sa do bilingvalnej triedy v 1.rocniku, ak nie sme z rajonu? Ucime sa AJ odmalicka. Dakujem pekne,Z.

lucik194
3. jan 2021

@eekie tam rajony neplatia, vacsina deti nie je z race, deti maju spoluziakov raca, krasnany, vajnory, jur, pezinok, chorvatsky grob.
kedze posledny rok otvorili len 2 prvacke triedy, vela deti neberu, prednost maju deti co tam maju starsieho surodenca a to je vacsina.....
to ze sa dieta uci anglictinu nema ziadnu vahu (ziadnu vyhodu)