Centrálny register Ministerstva školstva

danusa79
29. sep 2015

Maminy, ktoré máte doma škôlkarov a školákov, predpokladám, že ste včera dostali dotazník o matke a otcovi dieťaťa pre doplnenie údajov do Centrálneho registra (ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu). Myslím, že my s mojim manželom nie sme jediní prekvapení položkami ako: rodné číslo, adresa zamestnávateľa, mailová adresa, alebo názvy absolvovaných škôl. Zaujímalo by ma, ako ste riešili situáciu, ja celkom nechápem, načo potrebuje ministerstvo školstva takéto údaje o rodičoch dieťaťa.

abbey1
29. sep 2015

@danusa79 Jednoducho odmietnem vyplniť. Už majú všetky potrebné údaje a niektoré naozaj nepotrebujú.

seahorse27
29. sep 2015

My sme dostali doatznik, ale bol ovela strucnejsi ako ty pises. Nemali sme tam ani zamestnavatela, ani ukoncene skoly. Iba rodne cislo a najvyssie ukoncene vzdelanie. Ja s tym problem nemam, ved rodne cislo davam pomaly uz vsade - od banky, cez lekara, mobilného operatora az po zamestnavatela...Myslim ze skola ani ministerstvo moje rodne cislo nezneuziju 😝 Mailovu adresu od nas nechceli, ale vsak tu normalne davam v kazdom e-shope, takze ja celkom nechapem, nad cim sa vsetci pozastavuju...Mne to pride take, ze odmietnem, lebo vsetci odmietaju, tak nebudem ina...alebo sa mozno niektori hanbia, ze maju len zakladne vzdelanie...fakt nechapem...

bodka13
29. sep 2015

@danusa79 na našom bolo rodné číslo,zamestnávateľ a jeho adresa,povolanie,tel.číslo do zamestnania a naše súkromné ...vzdelanie ani školy tam neboli

Nemali by byť rovnaké dotazníky všade?

mima595
29. sep 2015

my mame povolanie, zamestnavatel, rodne cislo, meno matky za slobodna...to sme aj zasmaiali, lebo som automaticky vyplnila meno manzelovej matky za slobodna...🙂) kedze to bolo v jeho kolonke...

kuka221
29. sep 2015

NO tak to tie dotazníky nie sú rovnaké podľa toho čo píšete.
Lebo ja tu mám
-meno a priezvisko
-dátum a miesto narodenia
- trvalý pobyt
- národnosť
- štátna príslušnosť
- stupeň dosiahnutého vzdelania
- zamestnávateľ

bodka13
29. sep 2015

náš bol:
titul
meno matky/otca
priezvisko
rodné
rodné číslo
adresa bydliska
tel.kontakt
povolanie
zamestnávateľ
adresa zamestnávateľa
tel.kontakt do zamestnania
podpis zákonného zástupcu - podpísali sme sa obaja

Keď všade zbierajú rôzne údaje aj tak nebudú vedieť o všetkých všetko 😉

danusa79
autor
29. sep 2015

Myslím, že tie dotazníky si vytláčali každá škola/škôlka samostatne, asi ani sami nevedia, čo sa od nich z ministerstva vlastne chce.. Dokiaľ mi niekto jasne nevysvetlí, načo to všetko potrebujú, tak to neriešim.. 🙄

doty1
7. okt 2015

U nás bolo u rodičov meno, priezvisko, rodné meno, rodné číslo, dátum a miesto narodenia, národnosť, štátna príslušnosť, adresa, rodinný stav, názov a adresa zamestnávateľa, pevná linka, mobil, email, dosiahnuté vzdelanie.
Pri dieťati meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, rodné číslo, adresa, adresa odkiaľ chodí do školy, národnosť, štátna príslušnosť, zdravotná poisťovňa, meno lekára
Vyplnila som základné údaje - meno, priezvisko, bydlisko a kontakt na seba. Ostatné údaje - nevidím najmenší dôvod.

jamabe
7. okt 2015

Tak baby, u nas chcu okrem ineho aj "pohlavie otca, pohlavie matky" 😝

horana
7. okt 2015

Dostali sme dotaznik tiez, je to sice buzeracia a birokracia, ale kludne som im ho vyplnila, nemame s muzom co skryvat a neobavam sa zneuzitia udajov, v praxi si neviem predsatvit ako konkretne by sa to dalo...sme zo spolocenskeho pohladu uplne bezna "bezvyznamna" rodina.

seahorse27
7. okt 2015

@jamabe :D :D :D

jamabe
7. okt 2015

@seahorse27 na rodičku si jeden otecko robil srandu, že napíše: pohlavie otca - veľké... 😀

seahorse27
7. okt 2015

A pohlavie matky: oholene dohladka - zarastene - ciastocne upravene....nehodiace sa preciarknite 😀