Bude aj tento rok lockdown a zavrú sa školy?

25. aug 2021

Čaute
Myslíte že bude aj tento rok lockdown, taky aký bol spred minula?
Myslíte, že očkovanie to zachránilo? Lebo bolo povedané, že očkovaní majú iba väčšiu šancu, že sa vyliečia, ak dostanú samozrejme Covid s ťažkým priebehom.
Školy? Zavrú? Alebo ako? Hlavne ohľadom škôl ma to zaujíma. Aký máte názor vy?
Dakujem 🙂

pribinak
25. aug 2021

Nemám vestecku guľu, ale ockovanych mame veľmi malo. Určite nie cez 60% aby sme mohli začať debatu o kolektívnej imunite

deti95060810
25. aug 2021

Tak to nevie asi nikto s určitosťou povedať... VŠ sa pripravujú v najhoršom prípade na vyučovanie ako min. rok...ale to sú len plány pre prípad čo sa bude diať keby...

liljana
25. aug 2021

Podla mnozstva chorych v septembri a v zime. Toto bude asi tretia a posledna vlna. S ockovanim je vraj trochu aj problem, ze casom protilatky slabnu a bude treba o nejaky cas este jedno ockovanie. Otazne je, nakolko je to pravda a nakolko chcu farma firmy este zarobit. Ockovanie ale pomaha. Podla statistiky v usa je chorych neockovanych 29krat viac ako chorych na covid, ktori boli ockovani. Cize na 29 chorych na covid v nemocnici pripada 28 neockovanych a jeden ockovany.

ivuska027
25. aug 2021

Minister skolstva jasne povedal, že skoly sa plošne zatvátať nebudú.

liljana
25. aug 2021

@ivuska027 Konecne je vo vlade minister, co vie vestit buducnost. 😂

marryen
25. aug 2021

@pribinak aj tých 60% je málo údajne.....pri tejto delte vraj potrebujeme zaočkovať 90% a to nehrozí...

ciernysokol
25. aug 2021

@pribinak treba si precitat ktorekolvek bezne periodikum informujuce o situaciiv Izraeli: napriek vysokej zaockovanosti zavadzaju lockdowny a obmedzenia, korona sa siri dalej, maju ale menej tazkych pribehov, tazko povedat, ci kvoli ockovanosti alebo kvoli tomu, ze delta ma vseobecne slabsi priebeh, ako je od zaciatku uvadzane.

rencina_4
25. aug 2021

heh to je taka otazka. oni sami nevedia co bude , kedze im zas nejak podozrivo vyskavuju cisla hore. ci zavru alebo nie to nevie nikto povedat, no osobne by som bola rada, ak by sa veru uz nic nezatvaralo. co z tych deti potom bude

tenerifka
25. aug 2021

vsetko bude zavisiet od toho, kolko ludi bude hospitalizovanych s tazkym priebehom, vieme, ze mladi ludia vacsinou prejdu covid lahko, ale Slovensko ma biednu zaockovanost seniorov (oproti inym krajinam vo svete), a prave seniori su ti, co mavaju priebeh covidu najhorsi

luccija
25. aug 2021

Verím, že nie, ale mám obavy ako to bude.Mozu písať čo chcú nikto nevie koľko školákov ochorie a čo príde.Deti sú málo očkované, dospelí môžu tak isto ochorieť uvidíme ...ja som prekvapená, že pred prvým nástupom netreba testovať

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska027
25. aug 2021

@viktorka48 ach jasné. Ked to povedal, isto to vytesali do kameňa a nemôže sa na tomu už nikdy nič zmeniť. 🤦‍♀️ Zatvárať by sa mali triedy podľa potreby, nie cele školy a nie plošne ako lockdown. Tak znela otázka autorky príspevku. Len na ňu som reagovala. Regionálny hygienik rozhodne v danej situácii.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. aug 2021

@viktorka48 istota nie je.. Kto vie čo bude.. Iba ma zaujímal váš názor

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena0
25. aug 2021

Vyjadrenie ministra bolo že sa plošné zatvárať skoky nebudú, tak to vyzerá že ak budú zatvárať tak len jednotlivé triedy v prípade že sa tam objaví korona

ddd333
25. aug 2021

Bude - keď odíde pápež

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novakkata
25. aug 2021

@ivuska027 To povedal aj minulý rok, už ste zabudli? A bum október a všetci domov.

kristiii
26. aug 2021

@anita1978 tak toto bolo pekne odveci s tou OCR. Veď to by malo presne opačný efekt. Keby nemám možnosť ísť na pandemicku OCR, tak tým duplom malého radšej netestujem. Či ako si to myslela?

marianeta
26. aug 2021

@novakkata no ale tentokrát povedal že nepristúpi na zatváranie škôl ani keď bude daný okres v čiernej farbe, a znel dosť presvedčivo.. Nuž ale kto vie..

novakkata
26. aug 2021

@marianeta Neverím plagiátorovi

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana11155
26. aug 2021

@anita1978 nielen tvojim kolegyniam aj mojim to vyhovuje. Všeobecne by som povedala že ľuďom vyhovovalo sedieť na homeoffice alebo brať pandemicku OCR a preto aj vznikajú stále dookola tieto témy, že či zavrú školy.

kristiii
26. aug 2021

@anita1978 ale veď na OCR môžu byť len ak je dieťa pozitivne, v karanténe alebo ak sa zavrie škola. Skôr by bolo treba riešiť pandemicky rodičovský a nie pandemicku OCR

luccija
26. aug 2021

@anita1978
@ivana11155 keby ste boli v ich koži a mali na to nárok tiež ste asi doma🙂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz