Atramentové pero pre prváka

ivuska6
14. máj 2012

mamicky ktore mate prvaka poradte mi ake ste kupovali pero atramentove , ci neake najlacnejsie alebo je neake co uz tolko neprepusta atrament a nerobi machule neviem co kupit aby bolo dobre , a vydela som uz aj take co ma spic ako obycajne pero a idu donho atramentove bombicky . neviem ci sa mi oplati kupit draksie alebo uplne lacne. dakujem za rady. 🙂

anjelicek26
14. máj 2012

@ivuska6 - u nas uz nepisu atramentovymi perami 😕 Uz vies, ake bude potrebovat? Ja by som pockala, ake dostane instrukcie zo skoly..

grettka
14. máj 2012

@ivuska6 ono spociatku deti pisu ceruzkou, pero az neskor, tiez by som pockala na pokyny uciteliek a neriesila uz teraz, mas este cas a ponuka je velmi pestra, to sa neboj 😉

traktor
14. máj 2012

u nas zacinali ceruzkou a potom neskôr im napisala ucitelka , ake pero mame kupit

nela82
14. máj 2012

Moj syn je druhak pisu este stale s bombičkovym perom 😉 V prvom rocniku,pri tych zaciatkoch budu pisat ceruzkou 😉

maznacik007
14. máj 2012

@ivuska6 nekupuj kazda ucitelka si preferuje svoje a aj tak budes musiet kupit potom dalsie... u nas v skole frcali take tie tornado... jednorazove stoja od 0,50 do 1 EUR.... a pekne pisu vobec nepustaju atrament...

bombickove by som vobec nekupovala moja mala take a stale jej to prsty farbilo....

lucinda7
14. máj 2012

my sme boli maximálne spokojní so stabilom.... 😝
http://www.stabilo.com/pages-sk/products/s-move...

eeffka
14. máj 2012

Silne odporucam gumovacie my mame zo 3 atramentove ale gumovacie je najlrpsie.do zmizikom opravis len 1x a moja dcera je schopna este aj v oprave sa pomylit 🙂. Min 4m budu pisat ceruzkou.mas cas.

ivuska6
autor
14. máj 2012

@lucinda7 no na toto pero som uz pozerala, mam dali zo skoly co treba pokupit napisane ,ale konkretne ake pero to tam nieje . chcela som potroche pokupovat nech nemam toho vela naraz ale asi pockam . 🙂

ivuska6
autor
14. máj 2012

ja vam velmi pekne dakujem kazdej jednej za odpoved 🙂
@anjelicek26
@grettka
@traktor
@nela82
@maznacik007
@tenty
@eeffka
@lucinda7

lucinda7
14. máj 2012

@ivuska6 gumovacím Pilotom píše od 3.ročníka..tiež je super,ale pre prváka kvôli správnemu uchopu by som to stabilo volila:o)

aidilka
14. máj 2012

Mojim deckam ani jednemu stabilo nebvyhovovalo, zle sa im drzalo, je dost hrube. U nas jednoznacne vyhralo gumovacie. Dcera je prvacka a pise nim cely rok. Je lavacka a je vhodne aj pre lavakov. Tiez niekedy pregumuje aj uz raz prepisane, co pri zmiziku nejde. Dcerina ucitelka netrvala na plniacom ani u pravakov, ale napr. ked bol prvak syn, u tej ucitelky museli prvy polrok pravaci pisat plniacim s takym klasickym hrotom (to bolo hrozne, maly mal fialove prsty pol roka 🙂 ) Odporucam s perom pockat na pokyn ucitelky.

syslica
14. máj 2012

@ivuska6 Skús si pozrieť aj túto tému o nácviku správneho úchopu: https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/ako-rozvijat-grafomotoriku-a-nacvik-spravneho-uchopu-pisadla/
porovnávala som tam naše skúsenosti so Stabilom, Tornádom a Pilotom. Veľa záleží na tom, ako má tvoje budúce prváča zvládnutý správny úchop... ak ho potrebuje ešte upevniť, odporúčam Stabilo alebo lacnejšie Tornádo. Ak je úchop v poriadku a učiteľka ho zaň nebude napomínať, môže byť aj zmizíkovací Pilot, decká ho majú radi, nie každý učiteľ ho však dovolí.
A pozor: ako z témy možno vyčítaš... sú aj deti, ktoré tvrdošijne odmietajú správny úchop pera... bez ohľadu na to, aké drahé pero používajú. 😅

zani2877
14. máj 2012

@ivuska6 ahoj, @tenty ti dala dobrý tip. My sme toto pero museli používať, lebo moja dcéra bola ľaváčka. Určite nerobí machule 😉

janinah
12. okt 2012

môj prváčik mi s hrdosťou dnes ukázal odkaz od p. uč.,že môže písať atram.perom 😉 prvýkrát čítam o nejakom gumovacom,je to atramentové?a tornado i stabilo sú tiež atramentové? dík za info

suelop
12. okt 2012

@ivuska6 Nemusi byt najdrahsie, hlavne nech ma tenku spicku 🙂

suelop
12. okt 2012

@janinah Ano gumovacie existuje, neviem aka je tam napln, nikdy som to neskumala ale deti si to pochvalovali. Pise ako atramentove ale nerozmazuje sa, a ked sa pomyli tak sa to dat "vygumovat". No skor pre starie deti, a nie pre prvakov.

erika71
12. okt 2012

@janinah My používame už roky to gumovacie, vymieňa sa tam vložka , teda to vnútro -tuha.. Bežne je to dostať . Ale nie je lacné ani pero ani vložka. Ale niekedy sa na to učitelia hnevajú a dokonca im to v škole minulý rok aj zakázali. Ale tento rok to znova používajú.Je to lepšie ako zmizíkovať chybu,lebo po tomto gumovacom pere sa dá normálne písať na to isté miesto. Ale po zmizíku sa nedá písať hociakým perom.

erika71
12. okt 2012
anasstazia
16. okt 2012

Ahoj, my používame doteraz do štvrtej triedy stabilo, nerobí machule, má perfektné držanie pre pravákov a aj ľavákov. Je to podľa mňa super pero a už som ho aj kúpila kámoškam, ktorých detičky idú do prvej triedy, aby ho vyskúšali. Je to atramentové pero s náhradnými náplňami.

dianka2374
1. nov 2012

Tak pre prváka je vhodné tornádo síce nie je bombičkové ale je robený tak aby ho deti správne držali a tak sa naučili správne písať + cenovo dostupný tak 1 euro a sú aj s ovocnou vôňou :D http://www.google.sk/imgres?q=tornado+pero&um=1... http://www.google.sk/imgres?q=tornado+pero&um=1...

tereziah
1. nov 2012

Aj moja dcéra používa pero tornádo, a hovorí, že sa jej s ním píše dobre

miriam739
Odpoveď bola odstránená
Zobraz