Angličtina v škole - od ktorého ročníka sa vyučuje?

martinka117
26. sep 2018

Ahojte rada by som sa spytala od akeho rocniku sa uci anglictina na ZS a ak by ste mohli prosim odfotit pripadne napisat nazvy ucebnic ktore maju vase deti na ZS a v ktorom rocniku, pripadne ake veci sa ucia. Dakujem 🙂

jasminet
26. sep 2018

uci sa od 1. rocnika a nasi maju playway to english... aj vo vyssich rocnikoch

pribinak
26. sep 2018

od 1. rocnika a mali bussy bee

mirkaferko
26. sep 2018

Od 1.ročníka a mali First Friends

katren
26. sep 2018

Od prveho a maju First Friends

sweetgirl66
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
san_dra11
26. sep 2018

Uz sa od prveho rocnika vyucuje anglicky jazyk? To je super, dobre vediet 🙂

ibrunova
26. sep 2018

Naši mali na prvom stupni Family and Friends

titla
26. sep 2018

Podľa Štátneho vzdelávacieho programu (záväzného dokumentu pre všetky školy) povinne sa anglický jazyk vyučuje od 3. ročníka ZŠ. Ale školy majú určitú mieru flexibility a môžu zaradiť výučbu anglického jazyka už od prvého ročníka. To sa týka aj učebníc.

louise
26. sep 2018

Od prveho rocnika, ucebnice Playway to English

janci05
26. sep 2018

Od 1. ročníka, tiež Busy Bee.

ayfer
26. sep 2018

Nie všade od prvého v našej až od tretieho, treba si zistiť v konkrétnej škole

hettinka
26. sep 2018

povinné podľa zákona je to od 3. ročníka, väčšina škôl ju však zavádza skôr, od 1. ročníka vcelku bežne.
Moji mali obaja od 1. ročníka, prvé dva roky vyslovene hravou formou a učebnicu staršia Busy bee a mladší Family and friends.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka117
autor
26. sep 2018

Dakujem baby. Rozhodla som sa doucovat anglictinu tak aby som si nakupila nejake tie knizky 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
27. sep 2018

@martinka117 na na univerzite ste nemali prehľad učebníc, z ktorých sa učí? Ja, ked som končila univerzitu, vedela som skoro o všetkom na trhu, teraz už nemám taký prehľad v materiáloch pre ZŠ, keďže učím na SŠ.

martinka117
autor
27. sep 2018

@hettinka ja nie som ucitelka nestudovala som univerzitu mam spravenu statnicu z anglictiny a tam mi nikto nepovedal ake knihy su na zakladke..

lucik194
11. okt 2018

no zo zakona sa deti zacinaju ucit od 3.rocnika, ale mnohe skoly maju uz od 1 rocnika, od 3 rocnika prvy jazyk je povinne anglictina

nasa mala tiez v prvom rocniku (aj 2 aj 3) busy bee, najhorsia ucebnica anglictiny aka bola vydana na slovensku, vydana pred 10rokmi, nema hlavu ani patu, ziadne zaklady, zle napisana, co sa naucia v 1 rocniku zopakuju v druhom a potom aj v tretom, stale dokolecka opakuju....)

strasne ak mozete navrhnite ucitelom zmenu, presli sme si nou, cele zle....

starsia konecne presli na "projct"

laska201
11. okt 2018

Ako super ze sa u nas uci az od 3tieho.aspon vedia uz citat a pisat svoj vlastny jazyk a nemusia ich to ucit rodicia co anglinu sa nikdy neucili.Tiez Family and Friends.

bebe02
12. okt 2018

U nas maju v prvej triede knihu Academy Stars.A anglictinu maju iba 1 vyucovaciu hodinu v tyzdni.

jantato
12. okt 2018

aj u nas od 3tieho rocnika 🙂

roztomilka
24. okt 2023

dobrý deň, napíšte prosím
ktoré školy majú AJ až od 3. ročníka? ďakujem