Aký je najnovší školský semafor?

alabama0011
26. feb 2022

Dceru som otestovala 24.2. domacim samotestom, vysledok je pozitivny. Ma mierne zvysenu teplotu. Je potrebne ju dat testovat aj oficialnym testom? Moze ist do skoly az po 10 dnoch karanteny? Dakujem za informacie

andrejka1974
26. feb 2022

@alabama0011 karanténa je 5 dní potom už môže ísť do školy ale trieda musí mať ďalších 5 dní respirator karanténa pre triedu je zrusena

zuzubb007
26. feb 2022

No mne nechala detska 10 dni v karantene, ze ju nezaujima ze je 5 dnova, ked ma dieta daky priznak vraj ma byt dlhsie doma, zavolat detskej ona da postup

palicka
26. feb 2022

@zuzubb007 áno, 5!dnova bola pre bezpriznakovych

hipuska
27. feb 2022

V školskom smafore je od 28.2. zmena. Trieda už nejde do karanteny, výučba pokračuje ďalej. Doma ostáva len žiak, ktorý mal pozit test - 5 dní. Ak ostane na základe domáceho testu, ráta sa od tohto dátumu. Ak išiel na pcr, ráta sa od dátumu odberu PCR. Taktiež vstupuje do hry, či má alebo nemá priznaky. Takže karantena sa predlžuje.

hipuska
27. feb 2022

@zuzubb007 príznak - ak pretrváva posledný deň. My sme tiež tak mali, povedala som dr, že som volala na urvz, a povedali, že mozem ukončiť a tak sme aj po 5 dňoch ukončili. Dr.bola nahnevaná, že som ju "obišla" ala nevidím dôvod, aby zdravé dieťa sedelo naviac 5 dní doma.

zuzubb007
27. feb 2022

@hipuska presne tyzden doma zbytocne ale doktorka bola vytocena, ze nemam deti davat do kolektivu tak ostali doma, pritom priznaky mali dva dni pred pozitivnym pcr potom nic