Akú školskú tašku pre prváčku?

darca30
20. sep 2011

Mám dilemu, už som prečítala plno článkov a stále sa neviem rozhodnúť. Všade píšu, že vhodnejšia je aktovka, lebo je prehľadnejšia, ale zase je krátko použiteľná! Aké máte skúsenosti so školskými taškami? Čo hovoríte na chrbtové výstuže, mala by byť hliníková, alebo len tá tvrdená polyuretánová, je lepšia taška "len" na chrbátik, alebo tá na kolieskach (nie je potom zase ťažšia na chrbát)? Čo sa týka životnosti, údržby a pod.... Viete mi poradiť? Ďakujem za všetky názory!

irriss
20. sep 2011

Ja jsem zvolila do 1.tridy - skolni tasku/batuzek v podobe na koleckach. s pevnou vystuzi na zada..ma to jen vysuvnou tyc a tudiz zadne jine zatizeni.
Toto reseni bylo podminene i vahou a mirou mych dvojcatek, kdyz si vzaly na zada batoh, tak spadly i bez ucebnic a nebo nebyly videt....🙂
Funguje i jako batuzek, ma nekolik prehlednych oddelovacich prihradek a jezdime s ni uz 3. rok. Letos chtela devcata i normalni tasku/batoh na zada, tak to stridame.
Batoh bez kolecek a s vysuvnou tyci muzes vyprat rucne ve vane...jsou to vetsinou nepromokave materialy, kdy staci vazne prasek na prani a zinka....
Batuzek klasicky, i kdyz ma pevne vystuzeni na zada, tak vyperes pohodlne v pracce...

mamkaivka
20. sep 2011

u nás jednoznačne topgal, jednoduchá údržba a životnosť taká ako si ju dieťa šetrí, najstaršia dcéra ju mala 5 rokov, /potrhali sa jej vnútorné priehradky/druhá ju má 4-tý rok, a nič jej nie je, prváčka má teraz novú, a druháčka má z talianska tašku ale topgal je lepší, 🙂 http://www.topgal.sk/

andrejka1974
20. sep 2011

my sme mali do prvej tasky aktovky az neskor batohy s vystuzou aktovka je dobra mozno do prvej triedy ked je ucebnic malo ale potom nestaci ked pribudnu knizky

stanislavao
20. sep 2011

pre mna bolo dolezite, aby bola lahka a nie moc velika. to ze ju nebude nosit vela rokov mi az tak nevadi, ale ked vidim niektorych prvacikov, ako vlacia tasky, ktore su skoro vacsie od nich a tazke su uz prazdne, tak mi je tych deti hrozne luto. urcite je dobre, ked ma chrbtovu cast spevnenu, popruhy ma take vatovane, makke. mame nejakeho ceskeho vyrobcu, ale neviem, co je to za znacku. nakoniec sme k tomu kupili aj peracnik, dosky na ucebnice. treba si v specializovanom obchode pytat tasku pre prvaka a potom uz uvidite, ktora sa vam bude pozdavat.

anibas
20. sep 2011

Moja prváčka váži 18 kg aj s topánkami 😀
1. vyskúšali sme asi 10 - musela jej dobre sedieť
2. musela byť ľahká
3. musela sa jej páčiť
4. predpokladám, že o 2 roky bude chcieť inú, takže som nekupovala tašku za 60€ 😉 😉

klementina
20. sep 2011

my sice este nevyberame skolsku tasku, ale ked som jej kupovala batoh do skolky, tak som nasla perfektne batohy znacka tatonka, maju aj skolkarske, aj skolacke. ten skolkarsky batoh je paradny, a tie skolky tasky vyzeraju tiez super, su sice drahsie, ale podla mna sa to oplati. maju super tvarovanie, ergonomicke aj nejake prieduchy tam maju, co sme boli s malou na ture, nosila ho cele poobedie, a vobec nemala spoteny chrbat.
nemaju tam ani ziadne obrazky typu hana montana a spol. takze podla mna par rokov vydrzi. predajne maju aj bratislave, ale nemaju ho na stranke, tak kukni tu
http://intranet.tatonka.com/infosys/infocgi/art...

ivett1
20. sep 2011

ahoj...uz tu bola diskusia na tuto temu...mozno si tam najdes este viac info k tvojej otazke🙂 (dala som si ju pre istotu medzi oblubene, lebo aj my budeme buduci rok vyberat...ale predbezne mam odporucenu, od kamosiek, aj od svagrinky, topgal chilli🙂...ale zatial mame cas...dufam 😅 )
https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/aku-skolsku-tasku-pre-prvacika/

demografka
21. sep 2011

my mame druhacku, minuly rok som jej kupila tasku od firmy Hama, je vynikajuca, rok prezila bez poskodeni, v lete som ju len vycistila, teda zmenila sivu farbu na povodno ruzovo hnedu :D kupila som rovno 5-dielny set, teda aj s peracnikom, prsiplastom na tasku, ma tam aj penazenku a tasku na telesnu a este taky gulaty peracnik, ten ma zatial doma... my sme s nou velmi spokojni, je cela pevna, chrbtova cast je polstrovana a tvarovana, nespini sa... sestra svojmu prvakoci kupili Topgal a tiez su spokojni, takze ja by som vyberala len z tychto dvoch znaciek, maju tradiciu kvality... na kolieskach by som nekupovala za ziadnu cenu, nakolko narusaju spravny vyvoj chrbtice kedze deti nie su vystrete a tahaju to za sebou...

lalipop
21. sep 2011

urcite odporucam skolsku tasku od topgalu. dcera mala jednu 4 roky a este by urcite rok vydrzala, ale ona chcela na druhy stupen novu 🙂 no znacku sme nemenili !!!

zvedavamt
7. okt 2011

kupili sme znackovu anatomicku aktovku,ale ma cca 1,5kg + knizky, prezuvky a desiata aj do 5kg ! A to chudatko to ma ako vytrepat na druhe poschodie? Mala ma do 2Okg, však to je 1/4 jej tel váhy. Akoby 80kg žena trepala 20kg rupsak.
Dnes rano nas nepustili z chodbičky dnu,len deti. Mala zas revala, tak som nahnevana povedala strážiacej učke, nech jej to tam vytrepe ona,ked ma nepustí.
Ako to riešite vy?

syslica
7. okt 2011

My máme tašku od Leistritzu - Hot wheels, je celkom fajn, aj keď mnohým sa zdá ťažká.
@zvedavamt v otázke moc nenadiskutujeme, spýtaj sa v téme Prváčik - september 2011 alebo v téme o školských taškách. No my redukujeme na návrh učiteľky veci v taške tak, že prezuvky zostávajú vo vrecku v šatni aj niektoré učebnice a zošity majú v škole, pokiaľ ich deti priamo nepotrebujú na úlohy. No a rodičov do školy tiež nepúšťajú, len do konca septembra mali prváci také adaptačné obdobie, keď sme ich smeli sprevádzať aj do triedy.
Nuž, ale ja mám ešte mladšieho syslíka a tomu sú nejaké zákazy fuk, aj tak sa za Jergušíkom hneď rozbehne... a ja bežím za ním 😀 .

lien1
7. okt 2011

Ja som veľmi rozmýšľala a nakoniec ma napadlo nájsť reláciu o testoch tašiek http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-c...
vyhral Topgal je tam povedané aj prečo a čo je na daných taškách zlé zaskočilo ma to lebo pôvodne som chcela inú značku ktorá v teste neobstála a cenovo je to rovnaké.....
inak tie tašky sú dosť drahé a zaplatiť 50-60 eur a nakoniec sa rozpadne 😝 suseda kúpila tašku v papierníctve a rozpadla sa ani nie za rok .....

nelicefo
8. okt 2011

Topgal je naj. 🙂 tá má ten tvarovaný chrbát a to je veľmi dôležité,lebo tie kabele sú fakt ťažké a chúďa detský chrbátik

falin
8. jún 2021

Aj ja odporúčam Topgal. Dcéra mala jednu na prvý stupeň (vybrali sme úplne najľahší model) a druhú na druhý stupeň. Veľmi dobre sú prepracované, sadnú na chrbátik, chrbát vypolstrovaný. Cena bola vyššia, ale nerozpadli sa a aj po 4 rokoch používania sú v úplne dobrom stave, nič im nie je.
S tými na kolieskach pozor na teren, ked vidim ako sa deti s tym morduju na schodoch, obrubnikoch a nerovných chodníkovch, tak radsej nie.