Akú pripraviť desiatu pre vyberavé dieťa?

pipina5
27. mar 2019

Ako riešite desiatu vy???? Moja dcérka nechce klasicky chleba so šunkou,syrom atď. Hovorím, že však to majú aj spolužiaci... a ani kupované buchtičky nič nechce. Má rada smotanovo-piškótovú tortu alebo sladký rožok s nutelou. Lenže týmto ju nemôžem furt kŕmiť. Toto jej moc chuti čo mám nafotené. Aj to konzultujeme večer pred spaním čo bude na druhý deň. Ale keď nemám čas a ani takéto veci zrovna doma, tak neviem čo jej dať. A desiatu musíme robiť každý deň....a mne už dochádzajú nápady. Poraďte. Najlepšie rýchle a zdravé.

ave17
27. mar 2019

Ja len toľko, závidím tvojej dcére, normálne by som ti platila, aby si aj mojej dcére také chystala 🙂 ta bude skolacka až budúci rok, ale teda, na toto moja fantázia nemá 🙂 ja čo si pamätám z detstva, chlebík alebo rožok, plus horalka 🙂

renatka100
27. mar 2019

@pipina5 uzasne 😀😀😀 konecne niekto kto nedava dietatu dva rozky so sunkou ktore jedia este poobede

katulienkax
27. mar 2019

Klobúk dole ak ti vsetko toto zje, do mojej by som nedostala žiadnu zeleninu ani paradajky ani nic. A ked jej nedám sladke tak povymiena s kamarátkami. A sendvič alebo hocičo na slano donesie domov.

sense
27. mar 2019

To ma na cely den az do vecera? Mojej ked chlab zabali chlebik, rajciny,orechy a uhorku tak to donesie spat...a ked sa je spytam co hedla ze zjedla dva orechy a dve cherry rajcinky... dnes mala 4jahody a 5cherry paradjok to zjedla...ale na obed chodi domov alebo do jedalne a o polstvrtej pride zo skoly...bude mat 6r.

Ale inak klobuk dolu ,ma to pestre...

katyd
27. mar 2019

@pipina5 prečo sa pýtaš, že čo? veď je to dosť pestré, len sa mi to zdá veľa pre dieťa 🙂 keď je vyváženú stravu, može jesť dlhodobo aj to isté, budeš tu vyzerať, že sa si sa vlastne len chcela pochváliť 🙂, myslím, že vačšina detí nezje ani polovicu z toho, čo tvoja, myslím, čo sa pestrosti týka

janinah
27. mar 2019

Nemyslím to v zlom- ako si ju naučila-rozmaznala,tak to teraz máš..no a čo,že spolužiaci majú chleba so syrom,ona "princezná" musí mať niečo extra? a aj má,mamka sa ide pretrhnúť,aby mala....je málo detí,ktoré by pojedli všetko to "zdravé" čo ty tam máš nafotené a tiež si neviem dobr epredstaviť to stolovanie v škole na lavici..ale otázka bola čo na desiatu...no,tie chleby so syrom a šunkou...

pipina5
autor
27. mar 2019

@renatka100 Toto má rada, aj jej niekedy spolužiaci závidia, niekedy keď chcú tak im aj dá. Lenže to chce čas a plánovať. Najradšej by som robila niečo fakt rýchle. Bars čo nechce, čo iní smrteľníci zjedia. Keď ju každý druhý piatok chystá do školy ex... tak ju pod vyhrážkami núti,aby zjedla klasicky chleba s niečim... Som rada,že papá aj zeleninku ale aj to je podľa nálad. Nie je rozmaznaná, len chcem, aby zjedla desiatu. Je druháčka. Mám pocit, že jej chutí hlavne ten čas čo s tým strávim. Napríklad puding s prekvapením,... Smola je aj tá, že si to deti nemajú kde zohriať.

elanor
27. mar 2019

toto vsetko ti poje a ty tvrdis, ze je vyberava???? WTF? si robis srandu, alebo sa len potrebujes pochvalit za kazdu cenu?
lebo to nieje vyberave dieta. To je skor premotivovana mamicka...
Je jedno co jej das, ak zje, dobre, ak nezje, no hold bude hladna a nauci sa, ze ked chce mat plne brucho, tak zje vsetko co nezje ju, inak bude hladna.

janinah
27. mar 2019

@elanor tiež si myslím,že samochvála😉
kto už len plánuje desiaty,vyrába,aranžuje,,fotí....

pipina5
autor
27. mar 2019

@katulienkax keď nedoje niekedy všetko, tak mi to musí rozumne zdôvodniť a väčšinou si to musí dojesť hneď keď prídeme domov. Snažíme sa vzájomne v tom prispôsobiť- zdravé,ale čo jej chutí a sladkú desiatu tak 1x max 2x do týždňa.

katyd
27. mar 2019

@janinah no všetci, ty nie? 🙂

katarinamarkova
27. mar 2019

@pipina5 2hacka? Na obedy nechodi? Chodi? Doma ranajkuje?

janinah
27. mar 2019

@pipina5 rozumne zdôvodniť,prečo nezjedla? prepánakráľa,písomne to nechceš?....akože,spamätaj sa,nech nevychováš "čudo"

k_a_j_k_a
27. mar 2019

Fuuuha, aké zložité. Naše mávajú tak polovicu, ani to nie. Jabĺčko, mandarínku, jogurt, 1/2 sendviča, dnes praclík, občas makovku (aj to tak polovičku), sladké, slané. Ako kedy, občas aj horalku 🙂. Ak chcem, aby zjedli cca o 12:00 obed, nemôžu mať toho veľa. Keď chodili do družiny, mali drobnosť aj na poobedie.
Množstvá, ktoré vidím na obrázkoch sú skôr ako hlavné jedlá. A popravde, neviem si predstaviť, že by moje deti jedli dobrovoľne klíčky , semienka a podobné veci. Tie sú skôr pre dospelého, lebo ten aj keď to nemá žiadnu chuť, to zje.
Plus nevidím nič zlé na tom, aby jedla to isté. O mesiac to môže byť niečo úplne iné. 🙂

pipina5
autor
27. mar 2019

Neni to o chvále. Práveže na to ,že je malá vyhľadáca dosť zdravé jedlá. Ja by som zjedla aj klasicku desiatu a ešte by som sa aj oblízala za ušami. Preto to niekedy nechápem, prečo tú klasiku nechce. No nútiť do "nezdravšej" verzie nechcem..... len by som si to chcela uľahčiť. A keď nad týn uvažujen- je to aj o mne. Možno by sladký rožok jedla aj každý deň, ale viem , že by to nebolo moc zdravé a tak robím tie zdravé somarinky. Taký kolotoč. Možno som len ozaj potrebovala počuť ako sú na tom iný rodičia s desiatami. Mám asi ZBYTOČNE VEĽKÉ NÁROKY, čo by som chcela, aby dieťa chcelo- VŠETKO!!! 😉

evaachesa
27. mar 2019

Michelinsku hviezdu este nemate za tu desiatu? Neviem ci sa da poradit este nieco lepsie - vyssi level od toho. Mne raz tato zabudol natriet rozok a tak som si nasla suchy prekrojeny rozok v servitke 😂 a co, zobkala som aj tak lebo som bola hladna ... nikdy na to nezabudnem 🤣 myslim ze dcerku ste si naucili na vyssiu triedu a tazko uz bude jej dat nieco "obycajne"

simcika
27. mar 2019

@ave17 no to je inšpirácia. Pekne poprosím k fotkám aj popisky!! Perfektne desiaty...

pipina5
autor
27. mar 2019

@katarinamarkova raňajky jogurt s chia, grankom a trocha mini piškoty. No a na obedy chodiť nechce, lebo jej tam nechutilo ani v škôlke a tak prídeme domov spolu o 1:15 hod. A ešte kým prichystám obed je už po druhej. Ale je strašne tenká. Preto mám pocit, že je toho menej ako iné deti. Vidím, že nie.

ave17
27. mar 2019

@simcika to asi nebolo pre mňa, ja nie som autorka 🙂

pipina5
autor
27. mar 2019

@k_a_j_k_a zeleninku teda tú čo tam má a klíčky má ona rada. Klíčky jej vyjéda aj spolužiak. A niekedy som jej tých placičiek dala aj viac, lebo viem, že si niekedy vypýtajú aj spolužiaci. A niekedy ma prekvapí koľko zje. Niekedy tam toho má toľko,že rátam s tým, že niečo nechá. Som len rada keď jej chutí a zvlášť zdravé. Asi to má niečo doseba, lebo nebýva vôbec chorá.

pipina5
autor
27. mar 2019

@janinah komunikujem s dcérou takmer o všetkom. A keď riešime školu... tak aj desiatu spomenieme. Nikdy ju nehreším, keď nezje. Len niekedy vôbec nestíha. Keď sa stane,že skoro nič nezje doobeda kôli tomu, že im učiteľka diktovala ešte cez prestávku a potom na druhej zas jesť nemajú, .... a rôzne výmysly školy, tak ju viem lepšie pochopiť. A riešim to inač. Len s ňou komunikujem. Asi som sa zle vyjadrila. Máme super vzťah, žiadný stres a furt sa spolu smejeme. Ale mám aj isté hranice vo výchove. "Čudo" 😉 to je niekedy každý z nás.

pipina5
autor
27. mar 2019

Ďakujem Mamičky. Už som sa vo svojích predstavách o ideálnej desiate uzemnila a zistila, že "dajako bolo" a "dajako bude". Proste desiatu budeme vyrábať, kým toho nebudú deti schopné sami. Hlavne, že nás ľúbia a sú vďačné a poslušné. Takému dieťaťu je radosť robiť desiatu, hoc aj dlhšie. "Zlomte väz". 😉🤗😉

katarinamarkova
27. mar 2019

@pipina5 pytala som sa lebo toto co si nafotila je objemovo aj kaloricky obed pre dospelú ženu co nemá manuálnu prácu. Pre druhacku by to malo pokryť desiatu aj obed.
- odkiaľ mas info že po klasických raňajkách co ma doma toto všetko naozaj v škole počas par minút desiatovej prestavky zje? Iba od nej?
Robí aspoň nejaký šport kde by toto spalila?
Ak nie tak na 99% konci väčšina tvojich desiat v kosi či v bruskach spoluziakov.
Neber to v zlom ale fakt si prever ako reálne desiatuje.

pipina5
autor
27. mar 2019

@katarinamarkova na tých fotkách to ozaj vyzerá ako pre Valibuka. Reálne je to fakt inač. A áno papká. Poznám si dieťa. Keď tam je toho viac, niekedy aj pár kúskov ostane. To je normálne. Aj nám dospelým. Ako stíhame a vládzeme. Radšej dám desiatu trochu viac ako menej. Stalo sa aj par krát, že jej rak chutilo, že jej bolo málo. Verím, že sú aj deti, ktoré svojích rodičov podvádzajú; no ja som zatiaľ vďačná, že si s dcérou dôverujeme a neklameme si.

janinah
27. mar 2019

závidím ti prácu,z ktorej prídeš domov o 1.15. a ešte máš energiu obed chystať....tak už len sa modliť,aby raz slečna nebola odkázaná na dáku internátnu stravu, to by asi dopadlo nem dobre....😉

romiada
27. mar 2019

@pipina5 co blbnes s tymi fotkami? 🤣🤣🤣 vieš aka som z nich hladna teraz? Kokos ja Ta chcem za mamu..😉😂 A este: Tvoja dcera papa klicky? Ja mojej to zabalim tak mi polovicu donesie domov (a hlavne tie klicky)
Postruhanu mrkvu s jablkom a medom skus.....
Ja davam dcere aj puding do skleneneho pohara s viečkom

hettinka
28. mar 2019

@pipina5 moja dcera asi v 3. triede ofrflala moju desiatu, tak si odvtedy robí sama. Normálne chleba, rožok, ovocie, ovocné kapsicky, jogurt, actimel, musli s jogurtom a ovocím... občas sladké, croissant, alebo maly keksík, ak viem, že bude v škole dlhšie.
Syn zje hocičo, čo mu dám.
Aj podľa mna preháňaš, keď som videla tie vaše krabicky, to ako v škole potom konzumuje? Veď to treba jednu vec, aby na desiatu decko niečo zjedlo a hotovo.

Koľko má dcéra rokov, keď “papká” 😂

beky1813
28. mar 2019

Tak to sú ine množstva 😃 a konzultovat s dietatom desiatu? A to ako stiha zjest cez krátke prestavky? By som sa nečudovala, keby jej spoluziaci pomohli. Moc to prezivas a riesis, dieta, co chodi domov o jednej na obed tolko jedla nepotrebuje

17juraj17
28. mar 2019

Myslim ze z robenia desiat sa zrodilanova "nekompletna" disciplina. Par x som si uz vsimol ze sa mamicky zacinaju predhanat ktora vytvori kreativnejsiu a farebnejsiu verziu. Vyzera to naozaj nadherne, no na druhu stranu dufam ze pan manzel nezere niekde v rohu studenu bagetu z benzinky. Vychystavam rano deti od malicka a nie je to 1 piatok . A aby som odpovedal co jedia na desiatu. Napr dnes. Mala zapekane toasty (jednoduche, maslo,sunka kecup)a prihodila si tam tusim Milu. Maly toastovy chlieb maslo sunka syr a druhy maslo suchy salam. A tusim si chcel prihodit jablko. Ma zuby tak ho nekrajam a ani mandarinky pomarance nelupem. Maju ruky aj nohy. A popravde ja chodim do prace a mam co robit aby som rano vsetko stihol. Takze vela druhov jedal im rano nerobim, takze ziadne 6 chodove menu. Ak sa im to nezda tak vedia kde je komora aj chladnicka.

gabuliacik
28. mar 2019

Necitala som teda vsetko ale tvoje dieta zje taku desiatu celu a 13:15h ste doma? Kde vidis problem?!
Prepac,chcem byt uprimna. Ale myslim si,ze ak budes na dieta tlacit,aby vzdy vsetko zjedlo a pri takto nalozenej desiate(klobuk dolu),tak bude mat akurat nechut. Ma to rozmanite az az...