Ako vysvetliť 9 ročnému synovcovi, aby si nejedol sople z nosa?

maminka123abcd
25. sep 2020

Ahojte, môj malý 9 ročný synovec si vyberá sople a potom ich konzumuje, a potom si utiera ruky do nábytku a všade kde sa dá. Neviem ako mu mám vysvetliť aby to nerobil, jeho rodičom to nevadí a akože ani mne nie kým to nerobí u mňa doma. Poraďte mi lebo ja som to jeho máme hovorila a ona nič. A trest mu dať ja nemôžem.

deti95060810
25. sep 2020

🙄😨
Tak 9 ročný by už mohol mať aj iné správanie....to robí aj v škole pred deťmi? Asi by som ho nevpustila do svojho bytu... nech sa maminka hnevá - nehnevá .... nemôžem nájsť grcajúceho smajlíka... 🙂

viki128
25. sep 2020

Asi by to mali v prvom rade riešiť rodičia.. Oni sa za neho budú hanbiť keď s ním niekam prídu a spraví to v spoločnosti alebo u niekoho doma..

Ja si z nejakého dôvodu pamätám, keď som bola maličká (fakt netuším prečo si to pamätám, bolo to dávno), ako som sa raz ako dieťa špárala v nose, a mama mojej kamarátky začala na mňa že fuuuuuuuj to je hnusne.. A ja som sa hanbila za seba a už som to nerobila 😅

maminka123abcd
autor
25. sep 2020

@deti95060810 ja neviem kde všade to robí a úprimne mi je to aj jedno, len mi vadí že to robí u mňa doma, napríklad máme oslavu a on si v kľude začne vyberat a jesť

maminka123abcd
autor
25. sep 2020

@viki128 no a jemu to povieš a on nič

vikusjk
25. sep 2020

@maminka123abcd tak keď nezaberie povedať jemu, tak vysvetli jeho rodičom, že s tým musia niečo robiť a nemienia, tak si nepraješ ich syna u seba viac doma ani na oslave, ani na návšteve. To by nemalo robiť ani 5 ročné dieťa, nie to 9 ročné. Nechápem, ako to jeho rodičom nemôže vadiť, veď to je hanba, obzvlášť v jeho veku.

ella_price
25. sep 2020

Šak choď za jeho rodičmi a opýtaj sa ich, či aj oni si takto sople utierajú doma do záclon 🤦‍♀️

vikusjk
25. sep 2020

A to si neviem predstaviť, že by som ja šla k nim na návštevu, to by som sa bála aj sadnúť si na gauč, alebo zobrať kávu zo stolíka, lebo všade sople? Fuuuuj!

panelacikova
25. sep 2020

@maminka123abcd a robí to normálne "otvorene" alebo si ho len prichytila?

monika_xixi
25. sep 2020

Povedz mu ze jedenie soplov sposobuje zastavenie rastu pipika 😂 aj ked to neni pravda mozno pomoze

tosomja
25. sep 2020

@monika_xixi 😂😂😂

panelacikova
25. sep 2020

@monika_xixi 😀 no neviem, či 9-ročnému záleží na dĺžke pipíka. možno v tom veku keď občas ráno zistí, že ho má väčší, sa aj vystraší 😀 😀
ešte by to bolo kontraproduktívne

eleanor13
25. sep 2020

@maminka123abcd povedz mu ze je nechutny🤮🤮🤮

ukulela
25. sep 2020

Jožko, sopke z nosa, špina z ucha a podobne sa nejedia. Rovnako, ako neolizujes hovno. Ak ti chýba slané, tu máš čipsy. Ak to robíš pred ľuďmi/ predo mnou, je to nechutne. Ak neprestanes, choď do kuchyne.a tu máš vreckovky. Ak si utrie sopel o nábytok,tak by som ho zhulakala ... Aj pred rodičmi. Nenechám si z nábytku robiť hajzlovu dosku. To čo sú za humusaci, že im to nevadí?

lubiss
25. sep 2020

fuj to je nechutne naplo ma len to citam a nechapem rodicov ze to decko nestopnu hned ako to prvykrat vidia ze to robi asi su take prasata jak krpec...

maminka123abcd
autor
25. sep 2020

@lubiss oni to neriešia

jaroe
25. sep 2020

@maminka123abcd je to samozrejme nechutne, ale citala som niekde, ze dobre na imunitu😀
Ked sa neda vysvetlit, tak nejako drsnejsie skusit, aby sa zahanbil. Mozno od nejakej konkretnej osoby, aby to na neho sadlo. Ja si napr. pamatam, ze som si obhryzala nechty do cca 10 -11 rokov, mohla mi mama a mozno aj niekto dalsi hovorit hocico, neprestala som, jednoducho zlozvyky su silne. Raz mi potom povedala teta, ktoru som vidala tak 2 x rocne, ze preco si ich taka velka slecna obhryzam, ze ake by som ich mohla mat pekne atd...no a pomohlo hned.

macekovam
25. sep 2020

tak ono toto nerobia len deti... bohuzial cestujem autobusom a pokial sa nenosili ruska videla som kadeco.. mapr. mlada slecna cestuje do skoly.. rano.. tvari sa ako intelektual... cita knihu a zrazu.. sup a prst do nosa.. ona zerie susne.. mne je na grc.... potom.. cestuje mlady muz.. nie nejako obzvlast pritazlivy.. len taky priemer ale podla oblecenia som usudila ze sa asi nema zle... a ako kukne aj ten zerie tie susne.. normalne som mala chut vstat a povedat mu nech ich nezerie... a ked som si predstavila ze doma da frajerke pusu.. no fuj!!!