Ako to máte doma s vyučovaním?

kittykat22
23. mar 2020

Zdravím. Ako to máte doma s vyučovaním? Ja som tomu dávala voľný priebeh, a je to taký kocúrkov. Teraz pani učiteľka poslal dalšie materiály, tak uvažujem, že si asi založím A4 aby som si spravila denný plán a záložku na práce. Uci to niektora z vas dieta organizovane? Nemate nejake rady?

hettinka
23. mar 2020

@kittykat22 ja som učiteľka, mám momentálne home office so svojimi triedami a okrem toho 2 deti. Maturantka rieši DU sama, mladší 13-ročný sa snazi tiež sám. Problém je, že úlohy chodia kedykoľvek a majú rôzne termíny plnenia.
Takze mame tabuľku - predmet, úloha, termín zadania a termín odovzdania. Keď niečo vybaví, škrtne a aj na edupage dá do vybavených sprav.

kittykat22
autor
23. mar 2020

@hettinka to su super rady, diky.

hettinka
23. mar 2020

Inak, je 14:20 a ešte stále rieši úlohy. S prestávkami. Neviem, ako toho toto decko vydrzi. Ide sa hrať, alebo si niečo robiť a do toho zasa cinkne úloha 🤔

renatka100
23. mar 2020

@hettinka my dostavame vsetko naraz na 1 tyzden takze dcera si to sama rozdeli, inac nic one neprichadza

kittykat22
autor
23. mar 2020

@hettinka 😕 hrozne. Ja mam vyhodu ze mam male dieta - neviem si predstavit, ze by bol na druhom stupni 🙄

babalenka
23. mar 2020

Druhacke posiela na celý týždeň úlohy tak rano začína s matikou tá jej ide spravi si stranu v pracovnom zošite z učebnice cvičenie do zosita ja si zatiaľ pomedzi porobim čo stíham.Ked spraví má chvíľu voľno potom ide narad slovina to sa snažím byť ako tak pri nej.zajtra chcem prvouky porobiť pomedzi si kuka anglinu a skúšané rátať do 30.Syn je piatak z matiky mali úlohy na celý týždeň,zo sloviny im dáva každý deň a piatok majú dohodu že sa pripájajú na Skype a vysvetľuje im.z angliny im tiež dačo zadala majú dáky projekt spraviť,z geografie poslal včera večer to robil dnes ešte nám chýba dejepis u syna mám obavy ako to dá .Podľa mna je toho dosť Je 14:40 má prestávku ale ešte nemá dejepis spravený z biológie nám zatiaľ ešte nič neposlala ale hlavne že dnes sme riešili úlohu z hudobnej výchovy.Z TV majú spraviť 30 drepov a ešte dačo to sme ani nerobili.Jemu sa to viac kopi ako dcére ma toho viac.No proste nestíha tak akoby boli v škole

saskia_98
23. mar 2020

@hettinka daco mi hovor .. Brat co ma tento rok monitor uz 2 tyzdne sedi medzi knihami a vcera mi pipli dalsie ulohy zo sjl ze odovzdat do pondelka 10:00. A do toho im uča napisala ze aby sa nenudili. Ved to je chore. Este aj v nedelu posielat ulohy.

majamat
23. mar 2020

ja som sz toho ucenia tiez na nervy., chcela by som to robit tak nejak postupne, ako maju vyucovanie,a le samozrejme jeden predmet na dany den urobit cely. dcera je v 3.roc. cize jej musim viac pomahat a kontrolovat. ucitelky chcu aj vysledky vidiet. dnes s prestavkami 4hod. este sme dokoncovali prirodovedu, dostali 3 strany naposledy. a aj Imformatiku sme robili. tam mali napisat oznam. ulohy nam zacali posielat v pondelok az poobede, etiku napr. poslali tusim vcera. cize tie ulohy aninedostavaju tak,a ko maju tie predmety. a potom sa nam to nazbiera. teraz idem torchu do postele, musim si usit este rusko, elbo v robote sme dostali 2 a uz nemam ciste a potom do roboty. mam nocnu a odchadzam o 6:45hod z domu, cize uz toho casu vela nemam. vcera som bola v robote cely den a ucenie s dietatom, to mam skoro ako dalsiu sichtu navyse. teda aspon 1/2 sichty.

simca06022011
23. mar 2020

Ja si píšem jeden malý zošit, mam tam stĺpce: dátum, predmet, úloha a check, TJ ci je urobene a skontrolovane. A odfajkavam to, mala si to podla toho robí... Plus doraba a učí sa aj to co cez školu nerobila (?)...potom si to aj označíme na edupage ako vybavene. Vôbec neriešim termín, príde to dnes, stihneme a bude to dnes... Ale väčšinou neposielame späť úlohy, takže ak si urobí celú matiku za týžden naraz, tak nech si urobí... Minulý týžden bolo super počasie, boli sme von, dorabala si Po večeroch pracovné zošity, kde jej veľa chýbalo... A úlohy za celý týždeň si spravila v piatok a sobotu 😂 ja by som žiadne cinkanie úloh neriešila, nie som poskok školy a ani nemienim suplovat učiteľku, keďže ani nie som stotoznena s takýmto učením sa.. Mojej dcére nerobí dobre odskakovanie kadejaké, potom sa nesústredi a trvá jej to veľmi dlho. Keď je v pohode a chce sa jej učiť ma to za hodinu všetko urobene... Tak na čo to siliť. Keby sa nechce učiť, musela by som urobit presný harmonogram (to som povodne aj mala urobene na stene, že bojový plán... A tam od kedy do kedy sa učíme, čo kedy a kto robí..., ale u nás to nejde)...

simca06022011
23. mar 2020

@majamat ja mam tiež malú 3cku a triedna posiela úlohy na celý deň naraz... Urobili sme to za hodinu, okrem kreslenia, to si spraví mala neskôr sama. Osve chodí informa a Aj. Väčšinu robí úplne sama, mne nosí tých milión zošitov kontrolovať... Co penim, lebo učiteľka jej zošity asi nevidela celý rok... Nema skontrolovane nič. Posledný podpis učiteľky že videla zošit zo SJ som našla na začiatku januára, iné predmety ani to .. Mala som dosť.. Tak teraz doucam, opravujem... Hlavne ze majú jednotky deti a žiadne domáce úlohy.. Nie som na nervy, kľud a nohy v teple🙂 svet sa nezruti keď sa nebude niečo robiť... Mňa dojalo úlohy ako naučiť sa ľudovú pesničku od rodičov 😂 počúvať zvuky z okna atď...

majamat
23. mar 2020

@simca06022011 no my mame tych uloch naozaj vela. napr. SJ - 2 strany a k tomu este 2 cvicenia a citanie precitat 1 stranu odpovedat na otazky a niekedy este aj nieco v PZ. dalsia ja matematika, co je tiez skoro dennea tiez podobneho rozsahu,a ko SJ. dnes mali 1 cvicenie vyriesit do pisanky - to mala na celu stranu, potom 1 celu stranu v PZ a este dalsie svicenie ustne a zopakovat nasobilku. a teda tolko toho maju denne. AJ 3x za tyzden, dalej Etika, Pracovne vyucovanie, Vlastiveda, to nez sme nieco aj na intenete nasli, Prirodoveda to maju 3 strany. je tam neico aj na vypracovanie,a j naucit sa. hudpobnu sme ani neriesili, lebo tam si mala len nieco zopakovat. Telesnu tiez, to su take blbosti.
toto je nerealne robit za hodinu u nas.
dnes sme dokoncovali aj tu informatiku a aj Prirodovedu 2 str,a le zas Slovencinu a citanie mala uz urobene zo vcera.

jana_eyre_2
23. mar 2020

U nás to začalo dobre fungovať po zavedení rozvrhu.. máme to tak iba cez týždeň.. neviem či som dala málo hodín na učenie, ale viac sa doma aj tak nevie sústrediť a takto sa aj čosi reálne naučí..

pán učiteľ nám po tr.dovernikovi mailom pošle úlohy na celý týždeň, je to starší pán a pohodak - takže odporúča to robiť tempom akým zvládame.a on sa k tomu vsetkemu plánuje vracať keď bude opäť škola..

Úprimne je toho dost, ale keď si to rozložíme, tak to celkom ide.. venujeme sa každému predmetu pár cvičení.. musela som dať aj ostatnym.detom ulohy, lebo inak stále chodia za najstarším a vyrušujú ho.. zatiaľ to beru ako školu a volaju ma.na tú chvíľu "pani ucitelka" 😅

uvidíme čo na to povie učiteľ keď sa vráti spat, ale keďže on nikdy nestresuje a netlačí na deti (čomu kvitujem) tak si nemyslím, že by bol nejaký problém.. syn je šikovný, ale lenivý ako skoro každý chlapec.. to dcéra sa učí úplne nadšene, do školy ide až od septembra..

magnetka
23. mar 2020

Ja s tým problém vôbec nemám. Dieťa je druhák na strednej. Ako príde úloha, tak si ju urobí. Veď úlohy majú termíny a nie sú dané na 1 deň. Keď urobí, odošle učiteľovi.

kittykat22
autor
23. mar 2020

@magnetka blahozelame. Dik ze si sa pochvalila.

zuzanocka11
23. mar 2020

Mame na A4 urobený prazdny rozvrh na týždeň, úlohy zapisujem ako prichádzajú. Inak by som sa v tom už stratila, nechce sa mi každý deň rolovat Edupage, hľadať úlohu z predmetu, kt je raz za týždeň. Urobene úlohy skrtneme, a tak máme prehľad. Zapisujem aj on line zadania, aby som vedela, že sú spravené. Zatiaľ to funguje, aj keď s frflanim občas. Toľko veľa? Jooj chcem ísť radšej do školy 😃

namornicka
23. mar 2020

Prvý týždeň som sa s tým aj ja nervačila, snažila som sa vysvetliť učivo, dať prípadne nejaké interaktívne online aktivity na precvičenie. Úlohy chodia mailom, tak rôzne, niekto chce zadanie poslať, niekto iba napísať do zošita a podobne. Teraz hovorím o mladšom - druhostupniarovi. Založil si šanón, kde si tie zadania a vypracované veci zakladá podľa predmetov aby to bolo prehľadné. Ale povedala som si, že už prešlo dosť času na to, aby sa aj učiteľky spamätali a začali vyučovať cez online platformy, čo moje staršie dieťa na strednej robí (nie úplne v plnom rozsahu, ale napreduje to). Takto budú deti v kontakte s učiteľom, vysvetlí látku, zadá úlohy, my samozrejme vysvetlíme ak niečo nebude jasné. Ale suplovať prácu učiteľov nemám kapacitu, mám home office, mám prácu čo musím urobiť ja aj manžel. Tak či tak po návrate do školských lavíc tie deti budú na tom s vedomosťami rôzne, konsolidovať ich úroveň bude potrebné, tak volím zlatú strednú cestu. Plus väčšiu dôležitosť kladiem na predmety a vedomosti, ktoré sa im v živote zídu a tých z učiva ZŠ až tak veľa nie je. A tiež si myslím, že tí šikovní čo bude treba dobehnú. Čiže všetko čo treba vypracuje a pošle, úlohy má splnené, ale to mu viac ako hodinu denne nezaberie.

magnetka
23. mar 2020

Veď decká aj keď chodia do školy, úlohy si robia doma. Tak aký problém s úlohami teraz? A to co berú na základnej škole, je to isté čo sme sa učili my. Nič nové nemajú. Slovenčina, matematika, prirodoveda, biológia, gneografia/zemepis, občianska náuka, fyzika, chémia,....... To všetko sme mali aj my.

saskia_98
23. mar 2020

@magnetka no predstav si ze mam 22 zachvilu, bracho 15 a na daktore veci co prebera v skole čumim jak puk... Je rozdiel to v skole vysvetlit a doma spravit ulohy a aj doma vysvetlit aj ulohy spravit aj vsetko naraz..

magnetka
23. mar 2020

Všetko sa dá keď človek chce

simca06022011
23. mar 2020

@majamat tiež mame toľko, dlhšie sa mala neučí v kuse určite... Teraz vlastiveda 2strana 15minut... Čelo týždňov Nglinu sne v sobotu mali za chvíľu... Ale je to veľa určite, netreba sa nervovat, treba dat spätnú väzbu učiteľom, že sa to takto nestíha. Rodičia nemajú prázdniny. Prispôsobia sa.. Ja tie hudobné, etické, telesne ignorujem.. Fakt to nie je dôležité... Informatiku majú online portál, Prihlásila niekedy cez víkend a urobila si to sama... A potom sa tam. Už len hra a nejaké príklady a úlohy na matikain a gramarin... Ale to ide mimo mňa. Rodič nemôže suplovat učiteľa a preto si vrásky nerobím 😁

simca06022011
23. mar 2020

@zuzanocka11 edupage odfajknes ako vybavené keď urobíte úlohu a ona sa prestane zobrazovať 😁 ja to malej síce píšem do zošitka, ale takto to kontrolujem ci sme nezabudli.

lenadka
23. mar 2020

Buďte radi že vaše deti dostali a dostávajú úlohy. Moje nič. Volala som do školy, nikto nezodvihol žiadnu linku. Písala som teda email výchovnej poradkyni. Tak tá odpisuje, že to ešte bude, riešené, že oni majú rezervu s preberaním učiva, poprípade to doženú v septembri 😳🤔
Tak neviem či je problém napísať čo majú preberať, však knihy a zošity doma majú. Normálne som nastolila školu sama, išli sme podľa rozvrhu a preberali do radu aj pracovné zošity - matiku.

majamat
23. mar 2020

@lenadka ☹ no to je veru nanic. zatial presiel tyzden, tak s tym snad nieco urobia.

majamat
23. mar 2020

@lenadka aby ste toho nemali vela, skuste teda zaradom popozerat v knihach, co nasleduje.

benit
23. mar 2020

@hettinka u nas presne tak isto😉

alexk12
23. mar 2020

V prvom rade rodič nemá čo "nahrádzať" učiteľa vysvetľovaní učiva ktorú sám nerozumie, môže pomôcť s úlohami ale určite by som nevysvetlovala.... Skôr bych išla na učenie hrou podľa veku.....

rakywanda
23. mar 2020

Mam piatačku, z matematiky majú z hodiny na hodinu vyrátať 3 strany v pracovnom zošite, ktoré bežne počas školy neurobili ani za týždeň, ak pôjdu takýmto tempom, v apríli celý druhý pracovný zošit vyplnia. Najviac ma štve, ze sme narazili napr. na nové učivo - delenie so zvyškom a žiadne pokyny ako ich to naučiť, nejaký postup, jednoducho niečo, nejaký záujem. Ale len strohé číslo strany a čísla príkladov. slovenský jazyk im pipa pravidelne o ôsmej večer (asi aby som si do rána doštudovala), doteraz ich nič vyučujúci nenaučil. Už v decembri mali ovládať skloňovanie vzory mužského rodu... Sťažovala som sa v januári, že iné školy už preberajú ženský rod a naši piataci neustále opakujú vybrané slová zo 4 ročníka!!! Nič sa nedialo. Teraz po predĺžení karantény sa milosť pan zobudil, resp. zľakol a na každú hodinu SJ nám pošle 2 vzory skloňovania. Čiže, na to čo on kašľal 7 mesiacov, si teraz behom týždňa odučíme sami doma. Ale toto je dlhodobý problém. Záleží od vyučujúceho. Máme aj dobré učiteľky, posielajú dobré materiály, úlohy.

hettinka
23. mar 2020

@magnetka u nás tiež starsiu vôbec neriešim. Je maturantka, takze robí aj nad rámec toho, čo dostáva zo školy. Tiež si to stráži sama, príde úloha, rovno robí a posiela. Ale s mladšími je to iné.

simca06022011
23. mar 2020

Práve dnes sme dostali zo školy správu, s bodmi kadejakymi k domácemu uceniu... A bolo tam, ze kľuuuuud.... Mame si urobiť čas, kedykoľvek to vieme zariadiť, vypnúť notifikácie aplikácie, aby nám to nepistalo hocikedy.. . Deti od 4 Ročník hore majú úlohy zvládnuť samé... A netreba im to ani kontrolovať, že učiteľ podľa chýb bude vedieť co treba dovysvetľovať a doručiť. Menším mame trosku pomáhať, aby sa nenaučili nejaké veci zle a potom si na to zvyknú a ťažko odvyknu. Úlohy nemajú termíny, čiže netreba sa naháňať denne.. Systém presne ešte nemajú vymyslený, každý učitel používa a skúša iné veci, platformy na komunikovanie postupne. ..

Situácia je vážna, je jasné že deti do školy nemôžu... Je aj výnimočná, lebo takéto dačo si nik z nás nepamätá, ani z našich rodičov... Určite sa svet nezruti z nejakého zameškaného učiva. S kľudniu hlavou doma to tie deti zvládnu. Hlavne nech sme zdraví... Btw nemam doma tlačiareň 😂 prepisovala som 4 A4ky príkladov malej ručne... Dúfam, že to nebudem musieť robiť pravidelne, inak po ruším pravidlo nezatazovat kuriérov a objednávam ju 😎

zuzanocka11
23. mar 2020

Môj piatak dnes dostal nové úlohy z matiky, rimske číslice, a k tomu hneď príklady +-, zo slovenčiny prídavné mená, skloňovanie, príklady na gramatiku, zajtra diktát. Je to zaujímavé učivo, ale sám toto sa nenaučí, treba vysvetľovať, poradiť. Keď skončil, volala som ho na C vitamín. A on ze niečo silnejšie nemáš? 😃
On si bežne úlohy robí sám, ale nové učivo sa nedá naučiť z prezentácie, tak sa učíme spolu. Teraz som ešte doma, no čo bude potom🥴