Ako to je s obedmi v škole?

adelsa
15. júl 2020

Ako ste si uz vsimli vlada zrusila obedy. Ale nikto nepovedal od kedy to vlastne plati. Az od januara? To znamena ze od septembra uz budeme platit plnu sumu? Tak vas chcem poprost ci vie niekto viac. Dakujem.

klarissa25
15. júl 2020

@adelsa nezrušili obedy, zrušili obedy zadarmo. no a predpokladam že od septembra, ale to už s istotou napíse asi niekto iný.

3009
15. júl 2020

@adelsa je načase, že obedy zadarmo zrušili lebo varili pre tie deti v ŠJ nejedlé obedy a o mäse ani nehovorím.

adelsa
autor
15. júl 2020

Ale nemuseli ste nic platit. Teraz budete od septembra platit aj za tie nejedle obedy.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
15. júl 2020

@adelsa tie obedy zadarmo ani tak zadarmo neboli, a toto je ovela rozumnejšie ten danový bonus...

janickacrazy
15. júl 2020

@adelsa ja som rada, že to konečne zrušili, lebo u nás to zadarmo rozhodne nebolo, my sme platili úplne plnú sumu ako aj pred obedami "zadarmo"

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
15. júl 2020

@adelsa ale platilo sa. pretože z tej sumy čo dostali od štátu im varenie nevychádzalo tak vymysleli režijny poplatok,ktorý sa musel platiť. a tým pádom platili aj tí čo mali obedy zadarmo a navyše vyššiu sumu zaplatili i ostatní ktorí obedy zadarmo nemali, teda deti v škôlke okrem predškolákov.

adelsa
autor
15. júl 2020

@viestta ale ja som iba chcela vediet,ci este v septembri budu obedy zadarmo.

sara07
15. júl 2020

@adelsa musela si platit režijné náklady a ver keby si videla tie porcie a čo sa varilo tak ten jedalny listok ked sme platili bol trocha iny
zadarmo rozhodne neboli, štát uhradzal nákup potravín a z penazi ktoré tebe zobral z odvodov a daní a dph
nehovoriac že odhlasovat si sa nemohla rano ale den pred do 14,00 , ráno alebo po vikende ked ti dieta ostalo choré smola, platila si plny obed alebo si niekoho mohla poslat s obedarom, lebo neviem ked mám choré dieta po obed mu behat nebudem

gazpalm
15. júl 2020

@adelsa aj ja som to postrehla a plne s tym suhlasim , hned som povedala , ze si to radsej zaplatim, ako takto zrazu vsetci rodicia dali deti na obedy( lebo je to zadara) a kuchyna nestihala a hlavne nestihali sa decka prestravovat co tam boli rady cez cely vestibul skoly 🙄preboha neverim ze rodicia nemaju dat 20-30 e na obedy, teraz cez koronu som si uvedomila , aka to je vlastne super pomoc za par supov, takto sme boli vsetci doma a ja som kazdodenne varila 3 mesiace takze som si to mohla pekne zratat 😂ale ja som citala ze chcu pridat na danovom bonuse miesto toho samizda

sara07
15. júl 2020

@adelsa budeš si ich platit ako predtým ale bude zvyšeny danovy bonus na všetky deti do 15 rokov , čiže dostaneš keš na konci ty
za mna vyhodnejšie
nehovoriac že akurat to v jedalnach len zatažovalo a takto ak budu zavrete školy ty danovy bonus dostaneš tak či tak ked su zavrete školy alebo prazdniny obedy zadaramo nemáš , prazdniny su vkuse a deti kolko boli teraz doma
takto dostaneš prachy naisto korona, zavrete /otvorene
za mna za

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
15. júl 2020

@ukulela ano v škôlke nám to urobilo rozdiel 12€ na mesiac navyše, čiže pre mna boli škôlkarske obedy drahšie ako rok predtym v tej istej škôlke

meluela
15. júl 2020

@adelsa ale ma sa zvysit danovy bonus, cize ak mas 3 deti, budes mat na vyplatnej paske o 50 eur mesacne viac

sara07
15. júl 2020

@gazpalm ano zvyšeny pre všetky deti do 15r,

sara07
15. júl 2020

@meluela Obedy zadarmo sa nahradia vyšším daňovým bonusom. Dnes je v základnej výške 22,72 eura mesačne, pri deťoch do šesť rokov je to dvojnásobok. Na dvojnásobnú úroveň ho vláda dorovná pre všetky deti do 15 rokov. Obedy pre deti zo sociálne slabších rodín alebo pre deti nezamestnaných rodičov majú stáť symbolický jeden cent.

nie pri 3 detoch to vychadza viac , ak dostanem bonus 44 na dieta obedy su 35 € čiže mi ostanu prachy a mám ich isté či su prazdniny alebo zatvorena škola

sara07
15. júl 2020

@adelsa daj si vysvetlit že sme museli platit režijné naklady ktoré boli do 5 - do 30€ na mesiac pre dieta + si dávala napr 30€ zabezpeku na začiaku roka kde si strhavali neprebraté obedy
žiadne že neplatím za obed ani cent nebolo

adelsa
autor
15. júl 2020

@sara07 ja som neplatila u prvaka nic za obedy ale skolkara, tam vychadzalo mesacne do 5 eur ale to bolo malokedy kedze bol stale chory.

ivana11155
15. júl 2020

@3009 maximálne súhlasím. Deťom nechutilo, obedy veľakrát studené. V školách kde to bolo lepšie aj tak museli priplacat.

kristiii
15. júl 2020

@adelsa ja sa ozvem asi ako jediná čo bola s obedmi "zadarmo" spokojná. Synovi chutili a platili sme len 15 eur na celý rok. Ale akože v podstate je mi to jedno, len zas nechápem, že prečo zas vekové obmedzenie

adelsa
autor
15. júl 2020

@gazpalm to sa lahko hovori ci nema 20 az 30 eur ale si predstavte ze su rodiny co maju viac deti a to nie je 20 eur celkova suma.

adelsa
autor
15. júl 2020

@kristiii ja tak isto nemusela som sa starat ci je alebo nie je zaplatene.

sara07
15. júl 2020

@adelsa však o tie prachy neprideš , v preklade teraz dostaneš viac ty priamo peniaze nie škola/ samosprava
a tebe tie obedy v pohode z tých 44 € na dieta hlavu do 15 r, ich zaplatíš a ešte ti aj ostane, a máš danovy obed aj cez prazdniny alebo ked dieta nechodi do školy
a tie rodiny čo su socialne slabe aleb znevyhodnené budu mat nadalej obedy za 1€ na mesiac na to su eu fondy poriešené
a hlavne dostatnu uplne všetky deti do 15 rokov nie len určite skupiny napr na 8r gymnaziu nemali ani na strednej takto dostanu uplne všetky deti
nezda sa ti to ako naozaj spravodlivejšie ?

sara07
15. júl 2020

@kristiii 15 rokov a všetky nie len niektoré deti ako doteraz
ako taky napr na 8 ročnemu gymnaziu ako k tomu prišli ? však tiež chodili na zš v podstate

sara07
15. júl 2020

@adelsa ako to je taky problém nastavit od do trvaly prikaz? ale no tak baby

simsalabim
15. júl 2020

@adelsa u nas obedy zadarmo ani neboli. Platili sme stale rovnako, ze “rezijne naklady”.

adelsa
autor
15. júl 2020

@sara07 aj tak sa bude musiet doplacat, lebo ten danovy bonus nebude stacit. A mi do skupiny socialne slabsich nepatrime. Ale nie sme ani na tom financne najlepsie. Takze za mna cele onicom. To je moj nazor isto sa nebude nikomu pacit.

letfenixa
15. júl 2020

@adelsa to nie je, že páči/sa nepáči, si zatiaľ prvý človek, od ktorého čítam pozitívny názor na obedy "zadarmo"

mirage
15. júl 2020

Ked nepatrite do skupiny socialne slabsich, zaplatit obedy by vas nemalo financne zneistit.