Ako ste učili deti násobilku a delenie?

lila8686
18. aug 2020

Maminy poradte alebo napiste ako ste vy naucili svoje deti nasobenie a delenie.Nejaku fintu.Mam 9rocneho syna a vobec nechce so mnou spolupracovat.Uz som skusila ze bude bez mobilu,potom zas opacne ze dostane za to nieco co si sam vyberie no nic nepomaha.Ma aj stiahnutu aplikaciu s hrou na nasobenie lenze on to len hada vobec nad tym nerozmysla.Stale mu prizvukujem ze sa to treba naucit naspamat ale nie nie aby som ho k tomu donutila.

sissy27
18. aug 2020

@lila8686 na to je snáď pani učiteľka v škole aby ho to naučila 🙂 ty s ním potom len precvičuj. Viem, že posledný polrok žiadna škola nebola a veľa bolo potrebné zvládnuť doma, ale tak od septembra zase začnú a snáď sa zbadá, keď dostane 5 z písomky alebo keď všetci spolužiaci budú vedieť len on nie. Bude dobiehať, ale čo už.

alexandraalexandrova
18. aug 2020

Vylepit na wc. Vzdy ked tam bude sediet, bude na to kukat a zapamata si to. Samozrejme na wc bez mobilu a tabletu...

hettinka
18. aug 2020

@lila8686 JA ako som naučila?
Nijako, naučili sa v škole, každý iným systémom. Teda mladší princip pochopil akosi sám a učili sa to potom v škole.

pribinak
18. aug 2020

Sú prázdniny. Daj mu pokoj

jantato
18. aug 2020

moj ide do 6tej a nikdy sa nedokazal naucit nasobilku naspamat, proste to nevie ale k vysledku sa vzdy dopatra 😀 , sem tam sa čudujem ako , ale vačšinou mu to vyjde.
Ale nikdy vzivote nedokazal vysypat nasobilku z rukava(nieje to lenivostou).

patka06
18. aug 2020

postupne naspamäť - učili sa v škole a doma sme len precvičovali, kedykoľvek po pár príkladov
Dobrý nápad je aj ten papier nalepený na WC, používame pravidelne pri slovíčkach z cudzích jazykov

deti95060810
18. aug 2020

nás to neustále drilovali v škole.... nič iné len skúšať stále dookola

zuzanka.zuzu
18. aug 2020

ja tak staré deti nemám, ale ja som ako dieťa súťažila s rodičmi, kto rýchlejšie vyráta 🙂 (tempo prispôsobovali mne, aby som občas vyhrala, vtedy som to samozrejme nevedela, teraz to plánujem zopakovať pri našich)

danielahamar
18. aug 2020

Nasobilka jedine naspamat, žiadne sčítavanie a odčítanie

kacena4
18. aug 2020

mozem sa spytat? ma problem s pocitanim plus minus? od toho sa odvija nasobenie, lebo ak tazko pocita toto nasobenie sa bud nauci spamati a bude to vediet alebo logicky napr. nasobky do 5 su lahke tie sa vie dieta naucit naspamat to musi dat a tie zvysne si len logicky odvodzuje od tych mensich napr. 6x8 je 5x8 + 1x8 🙂 ale to je ta logika ze to musi pochopit a tiez je kopu fint ktore pomahaju detom ktore maju dyskalkuliu ako sa zorientovat v pocitani ako tabulky ale take ktore si nevytlacis ale dieta si ju vyrobi na stvorcekovy papier a tym ze si ju vyraba a farebne podla jednotlivych ciselnych nasobkov vyznacuje sa to uci pohladaj si na nete rozne pracovne listy k tomu urcite nie hru v mobile deti sa neucia cez mobilne aplikacie tak sa to nenauci! existuju aj hry ale hmatatelne na kupenie a hranie sa v dvojici trojici nie v pc dieta ktore ma problem s niecim v tomto pripade s nasobilkou musi dany problem ohmatat aby ho pochopilo nie riesit ho abstraktne v mobile a z hlavy musi to mat napisane

dadamelllie
18. aug 2020

@lila8686 ja si pamatam, ze mi pomohlo ako sa daktore rymovali - 5x5=25, 6x4=24, ale skuste ist na to pomaly, jeden den sa naucit len tri, dalsi den opakovat tie tri a rano k tomu pridat jeden priklad a dookola sa ho pytat tie styri priklady, poobede pridat druhy a vecer treti tiez takto. Dalsi den zase prv co je naucene a popridavat pomalicky. Proste ked robis obed, daj mu obrazok nech si pri tebe v kuchyni maluje, alebo nech si daco stavia a opakovat opakovat😊 a vylepit na zachod na par dni to co sa ucite velkymi cislicami, nie celu nasobilku, nech nema unavenu hlavu, ved su prazdniny. Ked bude vediet, strhnut to a nalepit dalsi papier😊
Alebo to skuste “hravo”. Vyberte si lego a stavajte si kocky - napr mu urobis po dvoch stranach 6x6 kociek a nech doplni zvysok a porata si na konci kocky🤷‍♀️

janci05
18. aug 2020

Skús mu kúpiť Elektronickú násobilku, možno ho to začne baviť. Môjmu synovi to kúpila starká. Práve ju máme vytiahnutú a opakujeme.🙂

79viktoria79
18. aug 2020

pisat príklady každý deň ale max.10 prikladov ,tak sa to skor nauci,a potom sem tam sa spytat akože potrebujem vyratat to a to ,ja som takto učila starsieho a planujem aj mladsieho,to ze maju prázdniny neznamena,ze nemoze opakovať,aby nezabudol ked aj každý druhý deň

lila8686
autor
19. aug 2020

Velmi pekne dakujem maminy za rady urcite par vyskusam 😊😊😊😊😊😊

mirkava
25. aug 2020

@lila8686 mam od septembra prvacika a uz vie nasobit a delit. Nasiel si na youtube numberblox a zboznuje to naucil sa tam princip matematiky aj delenia a nasobenia. Je to len po anglicky, ale to mu vyhovuje

kassandra25
29. aug 2020

@lila8686 ja nijak. Ovladala to uz sama od seba ako druhacka. Tieto veci preberaju ziaci v starsich rocnikoch. Dcera vie pocitat aj podstatne rychlejsie ako ja. Ovlada aj premienanie mierok a to je este len pred tretim rocnikom.

zdenin
26. sep 2022

@sissy27 tzk ale ucitelka mu to do hlavy nevtlčie...aj moja ma problem sa ju naučit

sissy27
26. sep 2022

@zdenin učiteľka v škole vysvetlí, rodič potom s dieťaťom musí opakovať. Nikto to dieťaťu do hlavy nevtlčie - násobilka a delenie sú len o tom naučiť sa naspamäť. A samozrejme najprv pochopiť princíp, čo znamená násobiť / deliť.