Ako spraviť hodiny anglického jazyka zaujímavé pre prváka?

mc4806
21. jún 2022

Hľadám rady od učiteliek, mamičiek a hocikoho iného, kto by mi vedel poradiť ako zaujať a zároveň efektívne niečo naučiť 7 ročného chlapca pre ktorého robím online hodiny angličtiny. Aké metódy by som mala využiť? Chcela som hlavne konverzovať, ako to normálne robím s dospelými, ale pri ňom to není možné keďže nevie skoro vôbec po anglicky. Takže prosím rady vhodné pre začiatočníka. Ešte som rozmýšľala o nejakých videách (počúvať, prekladať) alebo článkoch(čítať, prekladať), neviem či to ale bude efektívne a možné.
Ďakujem veľmi pekne za každú radu 🙂
Miška

karhu
21. jún 2022

co tam chces prekladat?? hrajte sa a v ramci toho sa ucite..basnicky, pesnicky, ucenie sa slovickok..https://www.youtube.com/user/checkgate/featured

pozri si na inspiraciu - https://www.youtube.com/results?search_query=yo...
hlavne nech je to o hre a nie o drveni sa anglictiny

mc4806
autor
21. jún 2022

@karhu ok ďakujem veľmi pekne

mc4806
autor
21. jún 2022

@karhu chcela som s ním prekladať nejaké tie rozprávky, básničky alebo videá čo by ho zaujímali, to myslíš že není dobre?

karhu
21. jún 2022

@mc4806 neprekladajte..len ak by sa pytal..sustredte sa na hru, aby porozumel tomu co robi, ale nemusi nevyhnutne vsetko prekladat..zacnite slovickami, kratke frazy..versiky..

radkaradix
21. jún 2022

@mc4806 prekladanim sa jazyk neuci.. 😖

mc4806
autor
21. jún 2022

@radkaradix áno viem, ale je to časť rozširovania si slovnej zásoby. Nemyslím prekladanie od slova do slova, ale toho čo človek nerozumie. Pri dospelých, ktorých učím je to veľmi efektívne ale neviem ako ísť na dieťa preto chcem vašu radu 🙂

radkaradix
21. jún 2022

@mc4806 ani pri dospelych to nie je efektivne, lebo potom si zvyknu vsetko prekladat v hlave a ta anglictina je hrozna.. ja odporucam pri detoch urcite vesele pesnicky, basnicky, kratke videjka, jednoduche slova a frazy, opakovat, najst si rozpravky v obrazkoch, napriklad aj knizky a opisovat velmi jednoducho dej, napr tri prasiatka a vlk.. hrat pexeso, role plays, ty vsetko rozpravaj anglicky, opakuje, ukazuj, maj vela vizualnych pomocok.. vela stastia

mc4806
autor
21. jún 2022

@radkaradix ok super ďakujem za rady 🙂