Ako sa správajú vaše 9 ročné deti?

simi222
2. okt 2013

Ahojte mamičky,mam taky trošku by som nazvala problem.Zaujma ma ako sa spravaju vaše 9 ročne deti(Dievčatka)moja dcera,je mile dievčatko,ale v poslednom čase sa zhoršila,neposluch,nerešpektuje ma a viac sa zaujma o spolužiaka,vidim že sa jej pači,zhoršilo sa to aj v škole,nevie sa nanič sustredit.Prosim Vas ma dagdo taky to problem,ja si myslim že to je ešte skoro take to veci rešit a vobec neviem ako to riešit.Za keždu odpoved,vopred Daaaaaakujem.

nicky07
2. okt 2013

no moja má desať ale už to môže byť taký rok čo sa takto trápime. presne ako píšeš začal sa jej páčiť jeden chlapec, normalne že platonická láska. aspon mi chodila venčiť psa často lebo sa tešila že ho uvidí. taktiež sa zhoršila v škole aj na rodičovskom mi to bolo povedané že je nejaká zamyslenejšia. našťastie mala mladú učitelkua tá pochopila že sa nám slečna platonicky zaľúbila. cca po pol roku ju to prešlo a začala sa zas venovať škole. no cez prázdniny som si už všimla že už to nie je moje malinké dievčatko, už si ukradomky namalovala pery s leskom, začalo jej omnoho viac záležať na tom čo si oblečie a ako je upravená. tiež mi to príde skoro, ale dnes je už asi taká doba - nie že by som sa cítila stará to nie, ale ked som sledovala ako zmalované chodia už niektoré siedmačky... Samozrejme že jej nedovolím aby sa malovala, ale na tom aby bolo v škole všetko ok mi zaleži, má mna ako príklad že som zmakla výšku aj pri troch deťoch a práci a to na červený diplom, tak ona musí v škole zvládať všetko kedže inú povinnosť vlastne ani nemá...

simi222
autor
2. okt 2013

Prosim Vas a riešili ste to dajako doma,neviem ako sa mam spravat,ako spravne pišete ide mi o to ,nech sa uči.No duuuuufam že ju to čoskoro prejde a musim sa porozpravat z učitelkov.A ešte gratulujem ti že si taka šikulka a ešte tri deti,klobuk dole 🙂

katecameron
2. okt 2013

moja ma 11 a chlapciska ju vobec nezaujímaju prave naopak zuri neznasa ich 😀 v skole problemy nema

nicky07
2. okt 2013

no ja som mala dceru v dosť mladom veku mala som 20 takže sme pomaly ako sestry, netvrdím že netrucuje a nemá svoje nálady to hej ako taká správna puberťáčka, ale dá sa s ňou občas aj celkom rozumne porozprávať. Hlavne ked nema okolo seba kopu kamarátiek lebo vtedy je najväčšia frajerka a čo povie mama je trápne. :D skús sa s ňou normálne porozprávať povedz jej že teda na škole záleži aj ked sa jej to teraz nezdá, na moju napr zaberá že teda ked chce v živote robiť to čo ju naozaj baví tak sa musí učiť, aby si prácu mohla raz slobodne vybrať a nie len ísť tam kde bude práve vtedy voľné miesto,. ako ja viem že to zas nie je take jednoduche ale to ona zas ešte nechápe. chce byť kozmetička, tak ju presviedčam že je teda doležité aby poznala biologiu a matematiku a slovenčinu a jazyky, ja si dosť na vzdelaní zakladám a našťastie ma v tomto celkom poslucha. Na niektoré situácie sa reaguje ťažko, ked napr neda o sebe vedieť nedviha mobil a nepride domov až večer lebo sa zabudla u kamaratky... ale zas vždy si spomeniem aká som bola ja nemali sme mobily len klučik na krku a rodičia to museli nejak zvládnuť...myslím že je to celé len o komunikácii aj ked sa možno bojíš že ťa nebude počúvať, ono treba vystihnuť ten správny moment kedy vidiš že je prístupná komunikácii.