Ako reagovať, keď je 9-ročné dieťa tvrdohlavé?

16. júl 2024

Ako reagovať ak je 9 rocne dieta tvrdohlave, kazdeho chce riadiť, papuľuje, neporiadi za sebou nič , ani za sebou ked date prikaz poriadit nieco po nej samej odlozit, este stale je to po hodine na zemi. Zaroven je velky introvert, len s tym clovekom koho dobre pozna, neodzdravi sa mimo skoly nikomu, nepozdravi, co na druhej strane čo to pomoze, poda, odnesie, donesie, zhasne, niekedy si zoberie jesť, obriadi psa, okupe, neskutocne rozmaznane dieta, neviem kde robim chybu, neviem ako ist na to aby vsetko fungovalo, rozhovor nepomaha, krik nepomaha, dohovaranie som vysilena, energeticky znicena nemam svoj zivot nikde nechodim, ostane hodinu dve u starkej, najnovsie nikde nechce ist, ku nikomu. Nakricite rozreve sa, poviete v klude neposluchne, zdvyhnete hlas nič..

butterflyeffect
16. júl 2024

Nemusi byt “neposlusna”, nemusis ty nikde robit chybu, len mozno treba iny pristup a tam by mohol pomoct psycholog, podobne bol na tom bratranec, zistili mu ADHD v 11 rokoch.

alickapusinka
16. júl 2024

Mňa len zaujalo neodzdraví nepozdraví element slušného správania je pozdraviť odzdraviť to nemá nič s tým že je introvert ani že je rozmaznaná. Toto je základ všade kde pôjde či na úrad, do školy, do obchodu všade káže slušnosť pozdraviť to je skôr jej hlúpota nepozdraviť neodzdraviť. Toto učí každý rodič svoje dieťa od mala. Bude chcieť pracovať príde k zamestnávateľovi a nič ani bú ani mu však krava ak vojde do kravina aspoň zabučí. Otras chovanie .Male deti ak prídu ku mne do obchodu 2 ročné a ešte dobre nevedia tak povedia ahoj. Ale 9 ročná nepozdraví neodzdraví ako budú na ňu pozerať prídeš s ňou do obchodu a ako teľa ani bú ani mu.

vler
16. júl 2024

Ake su dosledky tohto spravania okrem tvojho kriku?

zorkahorka
16. júl 2024

Ked uz u nas nic nepomaha, tak... neupraves, nejdes von. Neupraces, ide to do kosa

autor
16. júl 2024

@alickapusinka 🤦🏻‍♀️ Ty si dobre mimo, tu riešim ako komplexne veci, nie vytrhnuté z textu, hovorím tu o správaní o povahe, nehovoríme tu o teľati 20 ročnom, kt. si príde kúpiť ku tebe 2 rožky a nepozdraví, hovorím o tom, ako ísť na takéto dieťa ak nemalaˇ čo povedať rozumné tak sa nezapájaj,
@zorkahorka
@vler doteraz som to vždy riešila aj psychologička ma nasmerovala, pomôcť a ukázať jej to, ibaže sa nikam nevieme takto distať jednoducho ja ukažem ja oomožem a ďalší krat nič z toho nemám,… dosledky, presne ako pises, uz som presla na to, dnes sme mali ist s jej ksmoskou a mamou von, povedala som odlož co si nechala na zemi a skontroluj zvieratam vodu a granule… no nešli sme nikde…

autor
16. júl 2024

Jednoducho využiva, vydiera, skúša, reve, už je to neudržateľné, ja som nonstop nervozna,

vler
16. júl 2024

Myslela som, dosledky/nasledky pre dieta. Co tak zobrat mobil, zakazat TV , ziadne kupalisko alebo navstevy kamaratov

alickapusinka
16. júl 2024

Jediná ktorá je tu poriadne mimo ale veľmi mimo si TY a tvoja 9 ročne decko a nevie zdraviť .Hanba toto nie je rozmaznanosť toto je drzosť a nevychovanosť. A základná slušnosť vytrhnuté s kontextu sama si napísala nezdraví a neodzdraví tak čo sa rozdrapuješ . Načo sa tu hráš na dôležitú. Namiesto kritizovania druhého by si mala naučiť veľké rozmaznane decko zdraviť. Sama si priznala nezdraví nepozdraví neodzdraví .Je to tvoja chyba. Určite sú tu mami na MK ktoré svoje deti odmala učia základom zdraviť. A tu je nádherný príklad ako sopľavé decko dokáže mame skákať po hlave.

autor
16. júl 2024

@vler to bol nasledok pre dieta, ziadna kamaratka, mobil jej zatial beriem veľmi malo to uz musi byt extrem, nechcem tieto hmotne veci brať, neviem počula som na to rozny nazor, na jednej strane to moze byť pre deti hákliva vec, a urobia co maju, na druhej si dokazu na tieto zakazy zvyknuť, a nepohneš s nimi, na tv nie je vobec zavysla, keby aj mesiac nepozerala, preto sa pytam vas, ako konate v tychto situaciach, mate vobec take situacie alebo mali ste? Ja by som chcela iba obyčajne rána kedy pekne vstaneme, dame sa doporiadku porozpravame sa, priklad v klude ist do skoly/ prace, poobede v klude prist domov oddychnuť, ucit sa, porobiť co treba a mame cas aj na seba aj na hru aj na vonka… ale nejde to neviem nato prist ako

miskajerry
16. júl 2024

skusiť zobrať ten mobil a nepoľaviť, stáť si za pravidlami, byť dôsledná

autor
16. júl 2024

@alickapusinka Urcite sú tu mami na MK, ktore odmala ucia svoje deti zdraviť… odkiaľ vieš že som ju to neučila, nenapomínala, nevysvetľivala? tak ty teda sem teda ani nepatríš 🤦🏻‍♀️ Ty asi deti nemáš alebo si stará dievka? Dakujem ti za nazor, veľmi pomohol, 🤦🏻‍♀️

autor
16. júl 2024

@miskajerry skusim to s tým mobilom, a viac byť dosledná, ziadať ale msť na to vždy aj reakciu ak nie nasledok

sidicek
6. aug 2024

Zobrať mobil celkovo ,pozri podkast digitalni rodicia, jeden diel je s neurologom popisuje aký negatívny vplyv to ma na mozog, hlavne detský.A byt dôsledný, kamoskina dcéra sa napr aj otočí akože nás nevidí, len aby nepozdravila.Moj názor je ,že matka je mäkká, nevhodné správanie ospravedlňuje, akoby prehliada, nedostatočné naň reaguje ,treba sa z kamošky zmeniť na rodiča.