Ako pomôcť prvákovi s čítaním?

humajova85
26. jan 2021

Prosím ako pomocť prvákovy aby.lepšie čital?ťažko sa mu niektore slová čitajú(slovo,spolu,hlava),je tam to "sl", "sp",on si to nevie spojiť.
Myli si "o s "u

lulamx
26. jan 2021

@humajova85 skusila by som sfumato, len neviem, ci sa to da aj v domacom prostredi bez odbornej pripravy.

vikusjk
26. jan 2021

@humajova85 precvicovala by som s nim prave tie spojenia spoluhlasok, ktore mu robia problem, samostatne, nech si to nacvici, aby opakoval dokola sp sp sp, sl sl sl a podobne a potom postupne cital slovicka. Slovicka vseobecne sa dobre citaju prvacikom po slabikach, moja si robila aj take haciky na spodku slova, od slabiky k slabike, na zaciatku sme tlieskali, slabikovali. Zabudla som uz vsetky tie metody, ale chce to urcite hlavne cvik. Tieto zatvorene skoly tomu velmi nepomahaju :( Drzim palce!

hapkova
26. jan 2021

musite precvicovat to hlavne co mu nejde, predsa len najlepsi je cvik, aj ked to nejaku dobu mozno nepojde lahko, nesmiete polavit. isto sa to nauci

humajova85
autor
26. jan 2021

@vikusjk aj oni si ho rozdelia na slabiky,aj vytlieskavaju.ale ma problem niektore spojit.pozera na to niekedy akokeby tam bolo neviem co napisane.
Nevie sa "vykoktať",spojit tie sp,sl,alebo vl.

katkami123
26. jan 2021

V rodine sme mali jedného s problémami s čítaním. Pedagogička poradila slovo prečítať najskôr vždy po hlaskach a až potom celé spolu.

kacena4
26. jan 2021

@humajova85 tak tie slabiky nespajajte citajte S-LO-VO, MA-Č-KA - nas takto naucila liecebna pedagogicka citat dieta s problemami citania a pomalicky sme to dali dnes cita knihy nadherne. treba to len trenovat tiez odporucam knihy slabikove citanie rozpravky su rozdelene do slabik v texte takto jan-ko ci-tal roz-prav-ku (cela knizka je takato) alebo citanie/citanka pre dyslektikov tam su zasa farebne rozlisene slabiky

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
humajova85
autor
27. jan 2021

@kacena4 neviete prosim nazov tej knihy,alebo ako vyzerá

kacena4
27. jan 2021

@humajova85 ktorej - nazvy som napisala oboch knih daj do googlu a vyjdu ti

humajova85
autor
28. jan 2021
kacena4
28. jan 2021

@humajova85 presne tie 🙂

evabb35
28. jan 2021

@humajova85 existuje metodická príručka k čítaniu Mimočítankové čítanie a tam sú cvičenia na precvičovanie zložitejších spojení.