Ako ďalej s neposlušným 8 ročným synom ?

miskaz
10. dec 2019

ahojte,
ani neviem , čo vlastne očakávam od tejto diskusie, ale možno sa nájde mamička , ktorá si s tým poradila
takze, mám 8 ročného syna , ktorý mi robí veľké starosti
vždy to bolo relatívne poslušne a zlate dieťa
no odkedy chodí do školy je to horor
neustále papuluje, jeho drzosť je pre mna naozaj dennno denná výzva. každý deň si poviem , že je deň 0 a začíname od začiatku a každý deň sa ti skončí vreskom. Syn vyslovene čaká kým som vytočená , keď začnem rátať do 3 , počká kým poviem tri a ešte stále má čas
Na všetko má posledné slovo.
ale za posledné týždne začal nosiť domov poznámky
za necelé 2 týždne šiesta
nepočúva , robí si svoje , neustále vyrušuje, papuluje a podobne znenie
som dosť prchká povaha , ja nedokážem ostať kľudna
neviem už ako na to dieťa ísť
zákazy nefungujú, nasekať na rit tiež nie, aj keď poslednú dobu som sa pár x neudržala.
manžel má svoj štýl výchovy, vysvetľovať vysvetľovať ale ja vidím že synátor tu jeho výchovu zneužíva.
vie , že je naňho mäkši , tak si vyberá jeho
nás vstah sa veľmi zmenil a mna to veľmi mrzí
dnes ráno odchádzal manžel do prace a povedal mu že ho má rad
mne to už dlho nehovorí pretože nieje dňa , aby som po ňom nemusela kričať
ako by ste reagovali na syna? ako vyjsť z tejto otrasného situácie?
zvažujem psychológa

sara07
10. dec 2019

vitaj puberta začninajuca , vela nervov , to len proste prežit

stela01
10. dec 2019

@miskaz ja ti neviem prečo snim hráš tuto hru , píšeš že ho baví keď si vytočená . No nedaj sa . 😉
Keď si nevieš rady vyhľadaj odborníka . Evidentne ho potrebujete keď že už aj v škole takto vystrája.

Môj je prvák a tiež vidím že ťahá domov barz aký slovník . Veľa dycham , a tiež som povaha čo rýchlo vzblkne . Snažím sa posrandovat zasmiať ale aj kričím . U nás to ešte nieje v takomto štádiu , ale fungujeme zatiaľ na zákazoch a pridávam domáce prace “za odmenu “ v rámci normy . 😂😂😂

miskaz
autor
10. dec 2019

@stela01 no nedalo mi to po dnešnej poznámke a zavolala som učiteľke. povedala mi to, či som vedela od jeho rôčka. on je taký ľahko ovplyvniteľný typ, strašne submisívny
má kamarátov od ktorých tieto móresy chytá , ale je ho škoda lebo je veľmi múdry a inteligentný chlapec
ako naňho?
krik nefunguje
po riti nefunguje
denno denne mu vysvetľujeme že ho takžto budú ľudia vnímať a škatuľkovať ho ako takého fracka ,nepomáha
tresty nepomáhajú
čo ďalej? 🤷‍♀️
ja už neviem

luba41
10. dec 2019

@miskaz tak či tak ho asi odporučia školskemu psychologovi..takže kludne to možeš začat riešit asi sama..skontaktuj sa s nou - úrčite je psycholg v škole, príp vás potom odporučí do nejakej poradne..nebudeš riešit, bude ešte horšie- lebo puberta..

zonjushe
10. dec 2019

@miskaz cudujem sa, ze ste este nevyhladali psychologa..ja ked som si nevedela rady s obdobim vzdoru u syna, hned som sa objednala k psychologicke..netapala som, ako nanho, potrebovala som pocut odbornu radu..pritom o ziadny velky problem neslo, ale ta hodina u psychologicky mi dala viac ako vsetky rady sveta od kamosiek, cez rodinu a pod...neskutocne, ako syna odhadla, pritom som tam bola bez neho..jej rady som si zobrala k srdcu a bolo po probleme..ja urcite odporucam aspon jedno sedenie..

nevludna
10. dec 2019

Vies dat priklad, co ta tak vytoci?

miskaz
autor
10. dec 2019

@nevludna jasne
viem dať 100prikladov 😂
jeho špecialitka. príde čas sprchovania a večernej hygieny. VOPRED POVIEM !!! dohrajte sa o 10-15 min ideme do vane. o 10 min zopakujem , o chvíľku ideme do vane. v momente keď prídem že už je čas sa začne... ale ja chcem ešte... ale ja musím dokončiť ... ale ja nechcem .... joooooj prečo musím ... potrebujem na záchod .. ( tam sa zavrie na 20 min a tvrdí mi že ho boli brucho a treba mu na veľkú . a nie , netreba , lebo od detstva chodí raz denne a ti ráno )
potom 10x vyzliekať sa
potom už zvyšujem hlas a on stále v tej vani nieje
a umývanie zubov špeciálna kapitola. to ste ani nerušili koľko činnosti sa popritom dá robiť
a takto to ide od rana do večera pri každej činnosti ktorá sa od neho očakáva

miskaz
autor
10. dec 2019

@luba41 nemyslím si že ho učiteľka pošle za psychológom. ja si popravde ani nemyslím že psychológa potrebuje.on je taká povaha. jeho proste baví skúšať koľko si môže dovoliť
a v škole má kamarátov ktorí sa rak správajú k svojim rodičom že len čumim. a môj opakuje lebo si mysli že bude frajer a zapadne. skôr hľadám akým spôsobom naňho ísť.

ivuska444
10. dec 2019

@miskaz ako keby si o nas pisala, presne toto iste mame doma my, som zufala, tiez som mu pred 2 dnami dala na zadok, no potom som v noci nespala, co ma to mrzelo aj ked si zasluzil, ulohy robime neuveritelne dlho zdrzuje papuluje ma 9 ale trva to uz taky rok.

ivuska444
10. dec 2019

@miskaz my sme chidili k psychologicke ale po par sedeniach povedala ze netreba nema ziadnu poruchu spravania len proste trucuje a skusa kolko vydrzim

25daniela
10. dec 2019

Mňa napadlo, keď tak dobre prijíma muža, nechať jeho vychovu na neho a trochu sa stiahnuť. Nech činnosti pri ktorých robí najväčšie cirkusy s tebou, rieši muž.

25daniela
10. dec 2019
miskaz
autor
10. dec 2019

@25daniela manžel sa mu venuje naozaj veľa, keď porovnávam v okoli. ale on cíti , že manžel je taký mierumilovný kľudný človek a strašne to využíva. a ak to aj nechám naňho , vyzerá ti podobne alebo ešte horšie ako so mnou. a keď sa na to pozerám a vidím , že ho má “v paži “ tak tam už nabehnem , ale rovno s krikom.
to dieťa nemá žiadnu diagnózu, to je vyslovene jeho truc a skúšanie koľko mu kto dovolí.
len povedzme si pravdu, nie vždy je na takéto papagajovanie čas a energia
sim pracujúca matka dvoch deti, nemôže sa cely svet točiť okolo syna
strašne má to unavuje že aby vôbec zareagoval musím všetko povedať 10x 😒

stela01
10. dec 2019

@miskaz to aj u nás ideme 10 x , a dokola ... a opakujem základy . Základy 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Prečo tieto činnosti snim robíš len Ty ?

25daniela
10. dec 2019

Tak to nechaj na nich, keď to mužovi nevadí. Nenabehni.

lula313
10. dec 2019

@miskaz a tresty(zákazy tv, PC, píšeš, že druhé dieťa je poslušne, tak to zoberieš niekam na atrakciu a syna upozornis, že keď sa nezmeni, on zostane doma a pod)?

25daniela
10. dec 2019

Nenabehni, ukáž že máš v paži tu jeho drzosť. Možno to aj muža po čase prestane baviť papagajovať dookola to isté. Nechať ho samého napísať si denný program a to nech dodržiava. Veď si to sám napíše. Základné body, kedy sprcha, kedy jesť, kedy úlohy, kedy zuby. Dať hodinky. A nech si sám určí čo bude za odmenu, keď stihne všetko čo má bez naťahovačiek.
Moja 8 ročná je čo sa úloha týka samostatná. Prinesie skontrolovať keď má napísané. Keď nechce skontrolovať, nenesie. Je to na nej.

miskaz
autor
10. dec 2019

@stela01 nerobím to len ja, striedame sa. alebo jeden rieši jedného druhý druhého ( druhé dieťa má necelé 3 roky)

miskaz
autor
10. dec 2019

@25daniela na tabuli v detskej izbe má “plán “ kedy sa čo robí od bodu 6.30 budíček až po 20.00 rozprávka
20.15 spat
bola to sranda týždeň
teraz to ignoruje

stela01
10. dec 2019

@miskaz ako môže ignorovať? A aj tam bol daky systém hodnotenia odmenovania , pochvala ?

danielahamar
10. dec 2019

Hráš s ním tu jeho hru a prosíš sa mu😉 nemôžeš. Ja by som volila aj toho psychológa, ale pokiaľ to ty berieš ako hanbu, tak ho nepresvedčís, že je to ok. Muža ma len pre radosť, asi nie moc na výchovu podľa všetkého. Ak niečo nespraví, zobrať mu to najcennejšie co ma, hračku, alebo hobby? Hlavne sa mu neprosím a inak, hneď na začiatok by som mu zrušila PC, či chce alebo nechce, keďže sa nevie chovať. Ak si ho zaslúži po týždni ok, ale možno najviac hodku, ak vobec😉

25daniela
10. dec 2019

Tak zaveďte body a dodržiavať, aby to sranda nebola. Za splnenie niečo príjemné a nesplnenie odňatie nejakej výhody. Musí cítiť odmenu za spoluprácu.

miskaz
autor
10. dec 2019

@25daniela viete, ja nechcem aby sa to tu zvrtlo na diskusiu o manželovi. manžel pomáha nadštandardne ( poprata, navarí, umyje okna keď treba , proste o všetky povinnosti sa delíme. každý robí čo stíha , aby domácnosť fungovala )
aj na výchovu mame rovnaký názor
len on menej vrieska
a syn vie , že pri ňom môže viac kým dojde do bodu kým sa fakt naštve a využíva to
ja si už myslím že je voči tomu môjmu večnému upozorňovaniu “imúnny “
už som skúšala aj “zážitkovú “ výchovu
10x poviem obleč si mikinu , vonku je zima
neobliekol si ju, tak mu vravím, ok, tvoj problém , odchádzam
začal revat a jačať na cely blok že mu bude zima a robí cirkus a tu mi už nervy vykypeli
proste neviem nájsť spôsob
po dobrom
po zlom
s krikom
s prosbami
nič nefunguje
a ak áno tak nachvilku a potom zas vymýšľajú čo naňho bude platiť
je to unavujuce!
občas mám chuť natrepať mu na rit a nediskutoval
lebo mám pocit že vysťahovať výchova u nás nikam nevedie

miskaz
autor
10. dec 2019

@danielahamar na pc sa nehrá, telefón a telku stíha maximálne cez víkend
zrušila som mu krúžok a nevyzeral žeby ho to mrzelo

danielahamar
10. dec 2019

@miskaz a co takého robí? Niečo musí, čo by mu vadilo🤔 píšeš, že občas máš chuť mu na trepať, správne trafená výchovná ešte nikoho nezabila😉 a daj si otázku a skus si nanu odpovedať, čo dáva jemu, aké ulavy, +aj - to jeho správanie? Daj si to na papier a potom si daj svoje, čo ti to sposobuje

lunuska
10. dec 2019

Ahoj. Nedalo mi zapojiť sa do vašej temi. Ja síce nemám tak velkyvh chlapcov ale jeden má 5 rokov a druhý bude mať 4roky.a pred nedávnom sa nám narodila dcérka.ten starší je ako tak v pohode.tiez papuluje doma,ale v škôlke seká dobrotu.ziadna sťažnosť není,iba samé pochváli.ale ten menší to je hotová katastrofa.nechodi síce ešte do škôlky nastúpi nabuduci rok je so mnou doma,ale už som snim bola aj na neurológii,naša dr nás tam odporučila,kôli jeho správaniu..na neurológii mi povedala že má všetko v nadmernom poriadku..povedala ako sa mám inému chovať .a povedala mi aj to že keď začnem po ňom kričať a byť nervózna tak to dieťa to vycíti a potom začne byť nervózne aj ono ale ono to prevahu inak ako my dospelí..správam sa knmu tak ako mám všetko v klude,a vysvetlovat musím aj 200x za deň,no pomaha.tak všetko s chladnou hlavou,žiadny krik a žiadna nervozita.povedat mu raz ak neposluchne nechať ho tak.ak sa má ísť sprchovať a nereaguje na to ok. Povedať mu že ste zvedavá ako sa sám uloží do postele a vy choďte spať.verim tomu že pôjde sám a ešte vás bude aj volať.vela sil vám prajem ☺️

miskaz
autor
10. dec 2019

@danielahamar no neviem ako to funguje inde ale veľa toho nestihame cez týždeň aby stíhal ešte sedenie za pc
škola , družina , krúžky , domáce , večera , hygiena , rozprávka a spat
tak vyzerá u nás 5 dni v týždni
krúžky má šport , to ho baví a chodí tam rad
ale to mu zakazovať nechcem. som rada že sa hýbe a športuje aj keď dnes za tu poznámku nešiel, ale nepozorujem na ňom , že by ho to mrzelo
a cez víkend sa snažíme aby bol vonku
v zime chodí lyžovať , v lete na výlety
cez keď ráno vstane tak si zapne rozprávky a pozerá kým vstaneme všetci
občas mu dovolíme hry na playku
ako doteraz taký nebol , fungovali sme úplne normálne , veľa sa deťom venujeme. aj učiteľka mi povedala že aj ona registruje taký zlom v správaní posledné 3-4 mesiace
rovnako ako ja

simca06022011
10. dec 2019

@ivuska444 a čo ti odporučila na neho? Lebo takéto skúšanie tiež má hranice... Ine je, keď skúša 3 ročné dieťa a ine keď školák.

medulienka81
10. dec 2019

Vitaj v klube..ja to mám doma dvojmo..keď už si s nimi neviem rady..tak nastupuje muž..to je iná autorita. Len tiež by som potrebovala radu ako na nich ..lebo koľkokrát som už na nervy z nich.. skúšajú.. vzdorujú..

medulienka81
10. dec 2019

Oni s nami vyjednávajú...asi treba povedať raz a hotovo..keď to nespraví tak zakázať čo má rád..ako inak pochopí že treba aj poslúchať. Neumyjes si zuby no nezapnes si telku.. napríklad