Aké zvoliť prvé pero pre prváka?

20nina14
17. dec 2020

Maminky, odporučte atramentové pero na bombicky pre prvaka. Učiteľka razantne odmieta Stabilo a Tornádo, kázala kúpiť nejaké klasické. Dakujem

jana_eyre_2
17. dec 2020

A prečo aj stabilo, veď aj to sa dá kúpiť na bombicky, majú viac.druhov a jeden je klasicky.. viem že to nie je odpoveď na tvoju otázku, len ma to zaujíma - to jej vadí že má iný tvar?

ja som raz inak čítala také dobré vyjadrenie, až keď bude škola nakupovať perá zo svojho môže prikazovať aké pero treba..

Naše pani učiteľky nemali problém ani s gumovacim pilotom..

erika_230
17. dec 2020

my mame gumovacie pilot

ibrunova
17. dec 2020

naša gumovacie Pilot zakázala, je teplocitný, raz polku písomky nebolo vidno. Môj používal jednorázové Tornado a používa ho doteraz

erika_230
17. dec 2020

nasa mala aj tornado ale rychlo ho vymenila za pilot. Ucitelka s tym nema ziadny problem. Inak baby nechapem preco ucitelky riesia dake pero. Ved kazdemu sa pise dobre z niecim inym. Nasa je tretiacka a ine ako Pilot uz nechce.

lumik313
17. dec 2020

https://www.najpero.sk/Pisacie-potreby/Pera/Pln...
https://www.sevt.sk/plniace-pero-schneider-zipp...
taketo syn pouziva uz 2.rok. Maju ich aj v obycajnych papiernictvach, aj v Sevte.

teress
17. dec 2020

Naša je už tretiačka, ale stale prioritne používa roller stabilo easy ergonomické, výborne na úchop aj stopa je veľmi pekná- podobná klasickému atramentovému...určite neodporúča práve toto? Pomedzi to má pilota gumovacieho, tie ma aj farebné, odporúčam 0,7 ta ma krajšiu stopu ako 0,5

dadanu5
17. dec 2020

možno ide o tú špičku ja si z detstva pamätám že tie špičky neboli gulove ale také ako dala link - lumik313

kittykat22
17. dec 2020

@20nina14 tak jej napis, ze by bolo mile, keby napisala aspon 2-3 znacky pera ktore by jej vyhovovali. Nech Vam posle odkazy, aby si deti mohli vybrat. To je skvele, ze napise co ona uplne odmieta 🙄 a nenapise, ako si to predstavuje. Pier je na trhu xy ... Paradny pristup, fakt.

dagmar13
17. dec 2020

My sme mali do 4 ročníka Pilot👍

bagre
17. dec 2020

@20nina14 treba ísť do papierka a opýtať sa na klasické pre 1. Je to také ako za socíku, akurát že sa neťahá atrament doňho ale sa menia náplne - bombičky. Každý učiteľ vyžaduje alebo odporúča iné tak sa toho treba držať a nie mám z koníka...

hradnapani
17. dec 2020

u nas ucitelka zase razantne nakazala Tornado klasicke atramentove bombickove.
https://www.sevt.sk/plniace-pero-tornado-pre-po...
Syn ho pouziva uz treti rok 🙂 Ale na druhej strane ucitelka moze odporucat, no vy sa tym nemusite riadit ;) nic nie je povinne v tomto smere - kazdemu ake vyhovuje.

makova333
17. dec 2020

Jednoznacne Stabilo easy regonomicke z dovodu dobreho uchopu. A ucitelka by mohla aj farby menit, moj prvak pisal tymto (nastastie u nas na skole bolo odporucane - ucia speci pedagogicky). Teraz uz ma samozrejme ine preto, ale toto ma stale v peracniku ako zalozne.

michalka4193
17. dec 2020

Naša píše s pilotom alebo niektorý majú TORNÁDO iné nie.....

tilko
17. dec 2020

Tiež rodičom neodporúčam pre deti (hlavne prvákov) stabilo....je veľmi hrubé do prštekov a ani ten ergonomický tvar nie je šťastné riešenie pre začínajúcich pisateľov 😉...za gumovacie pero pilot by som vraždila...😀..ak tá guma nie je čistá (čo väčšinou nie je), tak necháva machule, a deti gumujú tak, že pokrčia papier, prípadne aj prederavia....ja som za to, nech sa deti naučia úprave aj keď musia niečo škrtnúť a opraviť....aj to sa dá pekne a elegantne...a hlavne ich učím, že pomýliť sa je ľudské...vždy sa dá všetko opraviť a nemusíme sa za to hanbiť...a samozrejme je nestabilné pri zmene teploty a cez skener či kopírku nemáte napísané nič...
Raz mi pri písaní diktátu spravilo dievčatko taký cirkus (dovtedy vyrovnaná a výborná žiačka, len jej rodičia kúpili gumovacie pero, tak ho chcela použiť), že sa nevedela poriadne nadýchnuť lebo sa pomýlila, gumovala a znovu písala a potom už nestíhala....a tragédia bola na svete
Ja deťom odporúčam tornádo alebo v papierníctve kúpené obyčajné bombičkové (v šuflíku mám zásobu bombičiek, keby niekto potreboval)

simca06022011
17. dec 2020

Ja napr. vidim ako mama 4tacky velku nevyhodu v gumovacich perach. Tie deti, ak si to niekto vsimol (mala som tu 3 baby na vikend v septembri-spoluziacky), nevedeli vetu napisat bez gumovania. Nesustredia sa, vedia ze sa pomylia a zgumuju.... teraz ich to neskutocne zdrzuje na pisomkach atd, neviem si to predstavit na druhom stupni :D no mozno budem prekvapena. Dostali prepisovacky na pisomku a doskrtane vsetko... 🙂 ja sa divim, ze to ucitelia vobec vedia precitat
Ale k peram, ucitelka nam konkretne povedala co mame kupit, cize treba sa pytat jej. Ak chce klasicke pero na bombicky tak to b ude klasicke s kovovym hrotom a nie tie tornada a piloty s "gulickou".
A najviac zboznujem nasu skolu za to, ze na zaciatku roka tam necham v triednom fonde peniaze a nemusim sa starat o nic, nakupia im pera, zosity a vsetko tak ako si predstavuju...

gugugaga123
29. dec 2020

@20nina14 tak toto sa tu rieši? Aké pero sa má kúpiť? Keď sme chodili do školy my nikto to neriešil. Neni tak?

scila
24. jan 2021

@20nina14 nám tiež učiteľka napísala stabilio alebo tornádo, lenže tých Tornád bolo strašne vela druhov, Stabilio mi nebolo sympatické, tak som mu kúpila v papiernictve toto http://www.centropen.sk/#!/sk/produkty-sk/skola...
že sa popýtam učitelky aké Tornádo vlastne myslela, a ona keď videla syna písať s týmto perom tak zmenila názor, že s ním píše pekne, pero nerozpíja, že netreba zháňať druhé 🙂

scila
24. jan 2021

@gugugaga123 keď sme my chodili do školy tak bol jeden druh, nebolo čo riešiť. Teraz je x - druhov a čo učiteľ - to iný názor.

margitaf
24. jan 2021

Hlavne záleží ci je lavak alebo pravak, pre lavaka sú bombickove pera úplná katastrofa, keďže si to bude hneď rukou zotierat a bude mať stále modré ruky 🤣osobne ja som za čínske, som lavak a toto pero je úplne úžasné, najradšej píšem len čínskym