Aké známky majú vaši tretiaci?

19. dec 2022

Ahojte mam dcérku v 3 ročníku. Pozerám jej súhrn známok jedine z matematiky jej vychádza 1,25 má tam 3 dvojky. Si myslím ze super je svedomita a šikovná. Veľmi sa mi však vybavili moje známky ťažko odrete samé jednotky pretože každá dvojka znamenala krik niekedy aj bitky a zákazy a keď tak pozerám 3 dvojky medzi samými jednotkami aj tak vyzerá super a o dieťati to nič nevypoveda. Dcérka hovorila ze su žiaci ktorí majú aj trojky aj päťky ci z nasobilky alebo diktátov. Nejdem porovnávať len ako to majú vaše deti a ako ste to mali vy? Ako sa k tomu stavali vaši rodičia a ako vy? V com vnímate rozdiely? 🙂 ďakujem

kristinapetronela
19. dec 2022

Samé jednotky ... Možno dve tri dvojky

sense
19. dec 2022

Ja som mala samé jadnotky prakticky bez námahy. A teda priznávam občas da pri chytím ze ma dcerine známky mrzia pritom zas tak zle nie sú. Keďže u nás dostane 6 len to. Dieťa kto ma. Všetko bez chyby a bez zaváhania, aj v dikatte jedna chyba je už 5,5. Ale potom si poviem známky nie sú všetko a úspech a uplatnenie nnie sú vždy priamo úmerne k znamkam

vikusjk
19. dec 2022

Moja je piatacka a chytila uz prve dve dvojky, z matiky a zo slovenciny. Ma vela jednotiek, takze jej stale vychadzaju jednotky, ale aj keby nie, tak sa svet nezruti. Nerobim z toho vedu.
Na margo inych, viem, ze jej spoluziacka dostava za trojku trest tyzden bez mobilu. Ja by som take tresty nedavala, ani svojej davat ziadne tresty za znamky nemam v umysle, Ani ja som nebola za znamky nikdy trestana. Ale cely zivot som citila od mojej mamy velke ocakavania, vzdy na mna dost tlacila co sa tyka skoly a ucenia a prikladala tomu velmi velky vyznam. Toto mi vadilo a povedala som si, ze to svojej dcere nechcem robit.

anjelicek26
19. dec 2022

Zavisi od skoly, niektori davaju "motivacne" znamky a ini davaju realne znamky, podla toho sa aj odvija ta skala znamok... moj mlady je najlepsi v triede, ciste jednotky ale samozrejme nema... z vytvarnej a spravania je to des 😂

autor
19. dec 2022

@sense na prvom stupni áno ale otec ma takto terorizoval celú základnú aj strednú a tam to vždy bez námahy nešlo 😬 veľakrát som noci presedela nad knihami toto nevidel. Dvojka na maturite ani nemusím spomenúť aký škandál mi pred ľuďmi urobil. Hanba

autor
19. dec 2022

@anjelicek26 vraj úspešne osobnosti nemali dobre známky zo správania 😀

kaktusik007
19. dec 2022

syn sa vyrazne zhorsil, prestupil na OG a veru tu to uz same jednotky nebudu. Pretoze aj stupnica znamkovania tu je ze 93% - dvojka. Aj mal z toho stres, ze ako to vezmem... ale povedala som mu jedno - ak budes mat 3 na vysvedceni z predmetu, o ktorom viem ze sa nan ucis a pripravujes a snaxis sa, len ti proste nejde do hlavy - OK. ale zase ak budes mat dvojku stylom ze sak sa ucit nemusim ved dvojka je fajn - tak to sa budem hnevat.

myslim ze to pochopil

autor
19. dec 2022

@vikusjk tie tresty sú naozaj skôr demotivujuce a vyvolávajú totálny odpor. Som rada ze to niekto vníma takto ľahko a nenúti dieťa učiť sa za každú cenu. Nie každý má nadanie na všetko veľa závisí aj od učiteľa. Na strednej som razom pochopila z matematiky aj to co som na základnej nebola schopná

autor
19. dec 2022

@kaktusik007 pekný prístup 🙂 konečne rodič co vidi aj snahu a snaha stačí. Nie všetko vždy ide aj keď sa človek snaží a naozaj maka

sense
19. dec 2022

Mozno orave preto by som dceru motivovala ale netlacila,znamky nie su vserko
Prr mma je dolezite ze sa snazi, zw viem ze to neflaka.ucitel sam povedal ze maju mat aj detstvo, kedtzw skolu maju 4x tyzdenne do 15.25 Ulohy maju vzda na cas 30min, pokial dieta naozaj pracuje.

sojorez
19. dec 2022

Ak sa doma uci, snazi sa, tak je ta dvojka, trojka... dobra, zasluzena znamka. Ak sa lajda, a ja sama vidim, ze na to ma, ale kasle na to, som zla 🤷🏼🙈 Doma aktualne prvak na zs + prvacka na gym a siedmacka.

anjelicek26
19. dec 2022

Syn ma horsiu znamku zo spravania hlavne kvoli tomu, ze mu to stale mele, skace do reci, prehnane sa hlasi, kazdeho poucuje a zaluje 🙄 Otravny je neskutocne, ja dakujem kazdy den za to, ake ma s nim ucitelka zlate nervy 😅 Matiku robi dva rocniky popredu, podobne by asi mohol aj biologiu, chemiu, no ale bez sance, tak sa mu venujeme doma, aspon tu matiku mu v skole dava veci navyse...

vlabe
19. dec 2022

Zatiaľ samé jednotky, uvidíme co bude ďalej

sojorez
19. dec 2022

@anjelicek26 Za to sa dava zhorsena znamka? 🙈 Jezis, ja mam to iste, len v prvackom prevedeni - otrasne ukecane, otravne decko 😂😂😂

kaktusik007
19. dec 2022

ono su predmety, ku ktorym nie je vztah. U nas je to dejepis - a tym ze uz je na gymnaziu tak ten dejepis je viac do hlbky - a realne moje deti su velmi bystre, prirodovedne predmety davaju s prehladom, ale tie humanitne... na zakladke stacil zakladny prehlad, tu to uz fakt chcu podrobnejsie - a biflovacky som nikdy neuznavala. Takze radsej trojka z dejepisu, ale chapanie suvislosti, ako jednotky a nabiflovane roky ale suvislost medzi ucivom unika... ale ako pisem, uz je na strednej, cize na znamkach uz absolutne nezalezi - az o par rokov bude dolezite ako zmaturuje a ci sa dostane na medicinu ako chce ;)

cairka
19. dec 2022

Odjakživa (už mám stredoškoláka) som to brala tak, že nemôžu mať všetky deti samé 1, tak ako my dospelí nie sme všetci IT technici, či profesori, ale sú medzi nami aj predavačky, smetiari, upratovači, asistenti.... Starší sa učiť nemusel, mal na ZŠ 1-2, teraz na to doplatil, lebo nie je naučený sa učiť. Nadávam, keď to fláka, ak viem, že sa učil a schytá zlú známku, tak to beriem v pohode. Menšia veru v druhom ročníku nosila aj tie 3 - 5, napriek tomu, že trénovala oveľa oveľa viac a určite by ma nenapadlo jej za to nadávať, stačilo, že jej to dali vyžrať spolužiaci naučení na to, že dobré deti majú len 1...

anjelicek26
19. dec 2022

@sojorez u nas ano, ale nejako to tragicky neberiem, nejako ho uzemnit musi 😅 Posadila ho medzi styri baby, tie ho celkom usmernuju teraz 😂

gabrielkaa
19. dec 2022

Podľa mňa sa to tu nedá zovšeobecňovať. Záleží od náročnosti školy.

sojorez
19. dec 2022

@anjelicek26 Moj sedi tiez s dievcatami, ale to ako keby si babu rapotacku doplnila do poctu. Velmi usmerneny asi nie je 😂

slavomira236
19. dec 2022

U nás je učiteľka prísna dosť je tretiak...tretí rožník je ťažší pre mnohé deti...áno mal tohto roku prvýkrát dvojku v žiackej z diktátu no čo narobím doma trénujeme píše bez chýb v kole chyb sa nájde žiaľ aká nevien

zuzinabila
19. dec 2022

Mam 4 deti.pre mna je dieta v skole uspesne vtedy,ked o skole ja ako rodic ani neviem🙂tj.ziadne doucovanie,sedenie pri dietati ,kontrola.chvalabohu,tri deti zo styroch take boli/su.od 1.roc.ZŠ max.samostatne.

kornelies
19. dec 2022

Neidem porovnavat...a porovnavam. 😆...prepac, tak mi to vyznelo. To, ze ma niekdo 5 z diktatu neznamena, ze je hlupejsi. Po technickej stranke bude neprekonatelny a tie dievcatka (biflosky jednotkarky) budu sediet na urade v statnej sprave s vysokoskolskym titulom za par drobnych.
Btw...mam vysoku skolu, vyznamenana ZS, SS, uspesne ukoncena VS v zahranici. A??? Zarobit peniaze, mat spolocenske postavenie, na to treba zvlastne znalostu, ktorym nas v skole neucia.
Neporovnavam, kazdy je dobry v inom odbore.

louise
19. dec 2022

Ťažko porovnávať. Keď sa rozprávame s kamarátkami o školách (každá máme deti na inej), je to obrovský rozdiel a veľa závisí od učiteľa. Naši píšu veľa previerok, bleskoviek, skúšajú ich z niektorých predmetov každú hodinu. Takto si to pamätám aj ja na základke, príprava poctivo na každú hodinu. Na prvom stupni čistá jednotkárka, v piatom ročníku už pestrejšie, ale učila sa dobre. Teraz problém len z matematikou a aj to učiteľka nešťastná, lebo matiku vie, ale v strese robí hlúpe chyby. Presne ako ja kedysi. Takže jej opakujem dokola, že ja si všímam jej snahu, jej prístup. Keď vidím, ako poctivo sa pripravuje a učí, tak je pre mňa dôležité, čo má v hlave a nie, že niečo zo stresu domotá na písomke.

sandri
19. dec 2022

Syn vie, ze ked sa uci a dostane zlu znamku, nic sa nedeje. Ale ak by sa na skolu vyflakol a dostal zlu znamku, prisiel by trest. Nastastie sa toto este nestalo 🙂 vacsinou nosi 1, raz dostal z matiky 2, lebo v slovnej ulohe nenapisal odpoved. Tak si to aspon zapamatal 🙂 mna doma velmi trestali za znamky, nikdy nebolo nic dobre - aj ked som doniesla 1, tak hned ma zvozili, ze preco som test nemala uplne bez chyby... Preto toto nerobim, snazim sa syna chvali a motivovat.

laurikagab
19. dec 2022

len na margo toho, ked si sa musela ucit na dobre znamky, kam si to v zivote dotiahla? Ja som mala tiez same 1 na ZS, rodicia boli zvyknuti..takze inu znamku asi necakali, mali vo mne velke ocakavania ale ked ma nezobrali na VS, isla som do zahranicia na ‘par’ rokov. Moje deti 6.rocnik sa uci vyborne, tiez som zvyknuta na dobre znamky u neho..on ked dostane horsiu znamku, tak ma taky ‘strach’ co poviem?? prekvapilo ma to, lebo mu za znamky nekricim, neriesim..len ked su z lenivosti. Dcera 3.rocnik ma 1 a teda ju neriesim, maju dobru ucitelku😊 na syna som od 1.rocnika prisnejsia..dcera s
a uz len vozi popri nom..😊 pre zle znamky nedavam ziadne tresty, znamku si opravia.

euka210
19. dec 2022

Moj tretiak ma skoro same 1, aj starsi mal prvy stupen. Ja som mala celu ZS same jednotky na vysvecku, nejaka 2 v znamkach sa neriesila...ale nie vydrete 1...normalne.
Manzel ani nehovorim, ked som raz nasla jeho vesvecko, tak ze detom ukazat nemozem...1.rocnik velka jednotka a v 2.r Sj 3 a potom 4...ale ze ucku mali taku otrasnu. Mat, fyzika 2...lebo 1 mu dat nemohli, kedze ostatne mal 3,4. Diktaty ze sa snazil, ale nemalo to efekt, tak ze sa potom prestal ucit. Bala som sa, ze niekto bude po nom, ale zatial vyzera ze tretiak vybrane slova a aj anj zvlada. Co bude na 2.stupni netusim.
Piatak sa tesil ked dostal prvu poznamku ci trojku 😁 ...on sam seba dost stresuje, nebudem pre znamky este aj ja, takze zle znamky neriesim, kedze to je len vynimocne...ale on sa neuci...precita a vie

vroni
20. dec 2022

Mam tretiaka a Bohu vďaka, žiadne známky nemajú. Lebo pre neho by museli vymyslieť zvláštnu stupnicu. Proste on a škola kamaráti nebudú. Dcéra bola vždy ambiciózna, ale škriatok spokojne učiteľke povie, že on bude nezamestnaný, aby mal dosť času sa hrať.... 🤬🤬🤬 (rodičia mame obidvaja vs a pracujeme. Z domu tu predstavu určite nemá)

eva112014
20. dec 2022

@sense My máme také isté známkovanie. Bez chyby napísaný test je za 6. Mám dcéru v 3. ročníku a mám neter tiež v 3. ročníku na Slovensku. Len na porovnanie napíšem. Neterka sa učí na čisté jednotky. Nevedela mi z hlavy vypočítať, že koľko je 75+25, na konci druhého ročníka. Vraj oni sa učia počítať pod sebou. (2. ročník). Naša takéto počty mala ovládať z hlavy a na čas. (2. ročník). Násobilku sa v 2. ročníku neučili, vraj v treťom ročníku sa to budú učiť. Tu sa to deti učia už v druhom ročníku.
Moja dcéra chodí do školy aj tento týždeň. Aj tu je veľa detí chorých v triede, ale chrípkové prázdniny nie sú. Neterka je už doma celý týždeň, lebo majú predsa chrípkové prázdniny. Mám dojem akoby škola na Slovensku je viac o zábave ako o učení sa! Apropo! Telesná výchova sa im neznámkuje na Slovensku, tu sa známkuje všetko! A aj to ako vie 7 ročné dievča pracovať s kladivom, alebo ako vie hobľovať drevo. 😁
Počet vyučovacích hodín na Slovensku majú 25 (3. ročník) na 1 týždeň. My máme 27! (3. ročník). A to sú predmety ako matematika, nemčina, NMG.

letfenixa
20. dec 2022

Klasifikacna stupnica ma 5 stupňov, takže úmerne vedomostiam, snahe a nadaniu ma mať dieťa známky. Často na 1.stupni dávajú 1 až 3 a na druhom sú zrazu v šoku, deti aj rodicia, že existuje aj 4, 5.

eva112014
20. dec 2022

@euka210 Dúfam, že nemáme rovnakého manžela 🤣🤣🤣😅. Môj detto to isté. 😄
Samozrejme, že učiteľka bola taká a hentaká. 🙃