Aké knihy prvákovi?

damira90
2. feb 2024

Dobrý deň chcem sa opýtať aké knihy treba nakúpiť prvačikovi, či dostávajú na školách?

Alebo zošit prvé čiary, alebo niečo čo každý musí radi by sme nakúpili už teraz treba objednávať? Alebo ma každý individuálny zoznam podľa školy. Čo ste museli kúpiť ďakujem maminky

jaskolka
2. feb 2024

@damira90 obvykle povedia na zápise, pošlú v priebehu prázdnin zoznam alebo až pri nástupe. Lebo napríklad môžu chcieť, aby mali všetci rovnaký zošit, ci majú nejaký presne určený a podobne. Zbytočne vopred nekupuj nič také.

babulkomale
2. feb 2024

@damira90
1.vákovi? 👀👀👀😂😂😂

damira90
autor
2. feb 2024

A nejaký slabikar pracovný zošit? Zošity to už mám tie veľké linajkove

damira90
autor
2. feb 2024

@babulkomale áno nejaká obrázková čítanka alebo tak kde sa učia celkovo abecedu a tak 🙂 nevyznám sa esteci niečo netreba

jana_eyre_2
2. feb 2024

Ako myslíš prvákovi čo bude od septembra? Netreba mu nič, škola všetko dá včas vedieť..

pehavcek
2. feb 2024

Kazda skola to ma inak.My sme nekupovali dopredu nic a dobre sme urobili.Zaplatili.sme cca 20 eur za anglictinu a inak nic.Vsetky knihy dostavaju postupne od pani uvitelky.Nazaciatku roka nam dala zoznam kolko akych zositov treba, kolko akych ceruziek, ake pomocky na vytvarnu... Spytaj sa na zapise.Tam ti povedia.

babulkomale
2. feb 2024

@damira90 ja sa smejem ako si to napísala, v živote by mi to nenapadlo takto a jednotkou 😃

damira90
autor
2. feb 2024

@babulkomale tak to som ozaj napísala..uzastne za sto bodov neviem kde mi hlava stojí až teraz som si to uvedomila 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🫣

deti95060810
2. feb 2024

nič ešte nekupuj, všetko ti dajú v škole včas vedieť...
zbytočne budeš investovať e ...

pribinak
2. feb 2024

@damira90 nenakupuj nič. Na zápise Vám povedia.
Zvycajne škola objednáva všetko, lebo spoliehať sa na niektorých rodičov tak deri by nemali čo potrebuju ani v decembri

guudy
2. feb 2024

Nekupuj nic. Ved do skoly ide az o 8 mesiacov🙈. Hlavne dychaj a nestresuj. Neuc dieta citat ani pisat, aby si ho nenaucila chyby robit. Ovel tazsie sa preucaju chybne navyky ako sa ucia nove veci…

damira90
autor
2. feb 2024

@guudy mate pravdu zvyk je železná košeľa ešte u maličkých. Tak dobre mam len peracnik tasku ceruzky pastelky vrecka a zošity s mega riadkami počkám do školy. Ďakujem 🪻 len ja mam takú blbu povahu ze všetko dopredu myslím sto rokov :/

matus7030
2. feb 2024

@damira90 učím na prvom stupni a u nás v škole je zvyk, že prvákom kupujeme všetko my - prvácke učiteľky. Tento rok sme v septembri od rodičov zbierali 40 eur a rodič už kupuje len tašku, dosky, peračník, prezuvky, úbor na telesnú. Všetko ostatné na celý školský rok kupuje pani učiteľka, takže počkaj na pokyny z vašej školy.

loliki
2. feb 2024

@damira90 Kúp mu niečo na vyfarbovanie, aj v Lidli zvyknú predávať knižky s úlohami podľa veku. Precvičovať jemnú motoriku, rôzne čiary, spájačky, hádanky.

guudy
2. feb 2024

@damira90 fakt sa hod do kludu. Strasne sama seba stresujes. Zbytocne. Neries skolu, uzivajte si, ze maly je este skolkar ;)
To ti vravim ako mama 20 a 16 rocnych deti ;)

bucko555
2. feb 2024

My sme dávali na zápise 10 euro za čo kúpili šlabikár, čítanku, moje prvé čiary, zošity kde písali písmenká, plus nejakú matematiku a prvouku .....na začiatku školského roka nám dali zoznam aké klasické zošity ešte kúpiť a to bolo všetko

katka533
2. feb 2024

@babulkomale ja čítam že, 1 vákuovi 🤣

damira90
autor
2. feb 2024

Už mi nadpis aj opravili :D pohoda

tanyan
3. feb 2024

@damira90 Ja mám tiež rada aj rezervu rezervy... a doteraz mi to všetko zavadzia doma. Učiteľka všetko nakúpila a rozpočítala na žiakov v triede. Niektoré veci som priebežne potom darovala do školy - bombičky, papiere, pastelky, vodové farby, gumy...
Ani prezuvky a tenisky sa neoplatí kupovať teraz, lebo nevieš ako do septembra narastie noha.

lenka2710
3. feb 2024

@damira90 my sme dávali pri zápise 30€ a celý prvák sme nemuseli nič riešiť, akurát písacie potreby do peračníka a vodovky, štetce a voskovky na vytvarku

lenka2710
3. feb 2024

@damira90 samozrejme taška, kúpila som veľkú dosku, tam sa jej zmestili aj pracaky aj malé zošity, nemusela mat dve, aj tak majú ťažké tašky, prezuvky, dozu na desiatu a fľašu a cvicky na telesnu, zásteru na vytvarku, ale hovorím, nám učiteľka všetko na edupage písala a postupne sa riešilo všetko, nekupuj zbytočne 😉

markaterka
3. feb 2024

@damira90 prosím ťa nič nekupuj. Pri zápise vám povedia, že čo bude treba. Ale učebnice, pracovné zošity, šlabikár a zošity na písanie zvyknú kupovať v škole. Dokonca ani pero ti nebude na začiatku treba. Zvyknú len ceruzky číslo 2. A pero nám potom učiteľka písala, že aké máme poslať. Synova učiteľka pýtala iné pero ako pýtala dcerina učiteľka.
A celkovo máš ešte kopec času ná nákup všetkého. Však je ešte len február.
A hlavne nič neuč dieťa ty. Všetko čo treba sa naučí v škole.

domcek1989
3. feb 2024

@damira90 nam dali na zapise papier, co bolo treba kupit, jedine co sme kupovali bolo oblecenie na telesnu a papucky. Ziadne pracovne zosity ani na pisanie male linajkove sme my nekupovali, zabezpecila skola, my sme len vyplatili….dokonca aj veci na vytvarnu kupila skola

mlenka121
3. feb 2024

@damira90 nám povedali pri zápise cenu celého balíčka čo zabezpečí škola a dali nám k tomu aj zoznam. Dopredu som kupovala a5 zošity 525tusim /tie s tými sitokymi riadkami/ každý s iným motívom obalu, aby vedeli /keďže nevedia citat/ ktorý je ich a na čo ho majú /sova bola matematika, domčeky prvouka…./

lluciiiii
3. feb 2024

Ja som tiež bola akčná a chcela som nakúpiť dopredu a nakoniec mi to ostalo doma stať 🤷🏼‍♀️ dali nám vedieť až týždeň pred školou že všetko zakúpi škola takže určite dopredu nič extra neodporúčam max tu školskú tašku, peracnik, dosky a pod..

euka210
3. feb 2024

@damira90 co blaznis! Vsetky ucebnice da a objedna skola, za Anj napr. platime. Je viacero typov ucebnic a kazda skola moze mat ine. Zoznam pomocok daju na stranku v auguste, staci vtedy nakupit.

livia341
3. feb 2024

Ja mam prvaka, chodi do malotriedky na dedine a v jeho skole sme platili za zosity moje prve ciary, slabikare a pracovne zosity kupila skola, okrem toho nam dali zoznam zositov a veci na vytvarnu, ze môzme si dobrovolne kupit veci alebo od daffera papiernictvo sa zakupil balicek.

hradnapani
3. feb 2024

Skola vam da presny zoznam pri zapise, resp. vacsina skol to objednava a rodic zaplati. Je viacero vydavatelstiev knih i zositov, takze dopredu nevies, ktore vasa ucitelka bude pouzivat. Mas este cas toto riesit.

cookie29
4. feb 2024

@pribinak no a mozno skola ked objedná vo veľkom ma zľavu alebo dostanú nejaký materiál navyše 😜

risolino
4. feb 2024

@damira90 nekupovala by som dopredu... u nas napr. cely prvy stupen nakupuju pomocky ucitelia. My len dame eura ;) u nas aj farebne pera, veci na vytvarnu, vsetko ucitelia, prve styri roky. Skola povie co treba.