Aké doučovanie angličtiny je vhodné pre tretiačku?

leteku
18. jan 2015

Ahojte. Chcem sa s vami poradiť. Čo myslíte aké doučovanie je najvhodnejšie pre žiačku tretieho ročníka. Veľmi sa trápime s angličtinou, ja jej pomôcť neviem a manžel tiež len máličko. Bývame v Petržalke, tak ak máte niečo osvedčené tak mi dajte prosím typ. 🙂

lucia78
18. jan 2015

Minimálne slovíčka sa môžete učiť spolu, na internete sú slovníky aj s výslovnosťou (napr. http://slovnik.seznam.cz). Naučís sa aj ty niečo nové 😉
Ak si stále budeš myslieť, že potrebuje doučovanie, na tretí ročník ti stačí napr. mladá suseda na gympli.

leteku
autor
18. jan 2015

No jasné, doma sa učíme, ale proste to nestačí. Ja som nikdy nebola talent na jazyky a nemala som ich rada ani v škole - po kom to moje dieťa asi je? Len v dnešnej dobe sa bez nich nepohne.

lucia78
18. jan 2015

A s čím sa vlastne trápi? Čo konkrétne jej nejde?

miadi
18. jan 2015

mozes kupit roseta stone program lenze to stoji okolo 3-400 ale ucit sa z toho mozes aj ty aj manzel je to velmi dobre len v tom treba vytrvat.Ja som si na tom chcela oprasit spanielcinu a potom som to vzdala lebo ma bolel zadok sediet za pc 2h 🙂 keby to slo dat na laptop tak by som to viac pouzila.
Doucuju aj studentky co stuju anglinu na univerzite komenskeho. Len neviem kde inzeruju -popripade mozes dat ty ponuku niekde na skole na letaku..ale najlepsie asi ked ti niekto poradi osobu overenu.Pomaha aj sledovat filmy v originali s titulkami ze si clovek naraz pocuva aj cita co to znamena.(na internete najdes seriali alebo rozpravky vhodne aj pre dieta)Ja som sa pri tom naucila viac slov ako v skole...alebo aj prekladanim si pesniciek..vzdy sa najdu pesnicky co maju chytlavy refren to slovko vies povedat ale nevies co to znamena a najdes si text na nete a prelozis si..no a neskor citat knizky v anglictine..alebo aspon clanky na nete.Popri malej sa mozes naucit aj ty -aspon si bude mat skym konverzovat 🙂

janinah
18. jan 2015

porozprávala by som sa s učiteľkou,ktorá ju učí ako to zlepšiť,mám tretiaka,tak viem čo asi sa učia,len je to aj o tom,že keď dieťa nemá záujem,tak ty rodič sa môžeš aj rozpučiť , /u nás je to tak biedne s čítaním kníh/,angl. mu ide dobre,má sluchovú pamäť....treba jej púšťať rozprávky v angličtine

leteku
autor
18. jan 2015

@janinah - vsak to, ze ju to vobec nebavi. A vzdy si najde nieco ine len aby sa nemusela ucit. Ako zase z tej anglictiny to zase nie je az tak zle, bude mat dvojku, to len ja mam asi inu predstavu ako ona.

janinah
18. jan 2015

@leteku tak to nerieš,netlač,aby si jej to celkom nesprotivila...ona raz dozreje a pochopí,že bez angličtiny sa vo svete nepohne,moje staršie dcéry sa v istom veku začali učiť ako divé,teraz obe študujú jazyky 😉

lucia78
18. jan 2015

Ak nechce jazyku venovať čas, nepomôže žiadne doučovanie. Ak chceš, aby sa jazyk naučila, musí s ním žiť. Ak to odmieta, nepomôže nič, iba ak ročný jazykový pobyt, keď bude staršia. Možeš začať šetriť 😅

leteku
autor
18. jan 2015

No uvidime ako to dopadne. Ale bola by som rada keby sa s nou aspon hodinku do tyzdna niekto rozpraval po anglicky. Skusim rozhodit siete ci niekoho nenajdem v okoli.

ena70
18. jan 2015

mne kedysi dávno pomohla hudba....mala som oblúbenú skupinu, speváčku a jej texty som si prekladala... proste som si pustila pesničku, zohnala som si text - to sa dá teraz v pohode na nete (na preklady na nete nech sa nespolieha, nestoja za veľa) a ten text som si čítala popri tom ako som pesničku počúvala, zobrala som slovník do ruky a prekladala som si text sama. takto som sa naučila kopec nových slov....a potom som aj vedela o čom spievajú/spieva a bola som happy 🙂

cobhan
18. jan 2015

deti v anglicky hovoriacich krajinach sa anglictinu ucia pomocou flashcards, karty s obrazkami a nazvami veci, spievanim pesniciek, vela sa da najst na youtube od ChuChuTV a pozeranim rozpravok v anglictine - Peppa Pig, Barney, Teletubbies, Mickey Mouse Clubhouse, Fifi and the Flowertots, Dora the Explorer, Dr. MacStuffins, Smurfs...aj ked na Smolkov uz treba lepsiu anglictinu. MM sa anglictinu nikdy neucil, len co sa v robote musel dohodnut a velmi si chvali Peppa Pig, ze im vsetko rozumie..len v anglictine je lepsie ingorovat ich slovnik, vela rodicov Peppu detom zakazuje, lebo Peppa je drza k rodicom.silly daddy, naughty daddy atd...pouzivaju tam tento slovnik.

tova
19. jan 2015

na tablet sa da stiahnut plno anj hier zadarmo naucnych, zadaj si gemes for kids, preschool games, alebo kindergarten games

markomonika
20. jan 2015

Ja som riešila tento istý problém. Zohnala som si študentku z bilingválneho gymnázia , chodí k nám od tretej triedy, teraz už máme druhú, lebo predchádzajúca už doštudovala. A som maximálne spokojná, prejde si s ním vždy aktuálne učivo, opakuje dokola veci čo sa učia. Syn ju berie ako kamošku a výsledky v škole sa ustálili, domov nosí dvojky a občas sa aj jednotka pritrafí🙂