9-ročná dcéra chce, aby som jej čítala rozprávky na dobrú noc

margitakontalova
12. aug 2022

ahojte, moja 9 ročná dcéra chce aby som jej čítala
rozprávky na dobrú noc lenže ja už nechcem. mne je jej
veľmi ľúto pretože keď vidím že sa jej chce spinkať tak mi
to nedá jej neprečítať rozprávku. už asi 10 kníh som jej prečítala. neviem ako jej to mám chudinke povedať že už
nechcem. namiesto čítania trápnych rozprávok by som si
pozrela nejaky film alebo upiekla koláč a cely ho zjedla a nepodelila sa. čo mam robiť? je to podľa vás v poriadku?

sweet20
12. aug 2022

@margitakontalova ved nech si cita sama .. alebo jej pust radio rozpravku

galganka
12. aug 2022

...raz budeš trápna ty s rozprávkami. Tak sa premôž a čítaj a užívaj si.

petko81
12. aug 2022

@margitakontalova náš syn má tiež 9rokov.a od prvého ročníka odkedy sa naučil čítať si číta sám hodinu pred spaním.
Ale niekedy pridje aby som mu ja prečítala.ale jeden príbeh mu prečítam a ideme spat.

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yoxinka
12. aug 2022

Môj syn sa od asi 8 rokov zababuší večer do postele a číta si kým sa mu oči nezatvárajú. Potom zhasne a spí. Tvoja si prečo nečíta sama?

avanka
12. aug 2022

@margitakontalova to ako fakt myslíš vážne? Máme chlapcov 11 a 14 a ešte minulý rok sme im pred spaním čítali, napr slávnu päťku od enid blyton na pokračovanie atď, minimálne 30 minút..
začali sme asi od roka a nikdy,naozaj nikdy som tento čas strávený s nimi nelutovala..
Koláč počká..prečo ho nezjete spolu?

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@mathias232
@mathias232 chodí spávať o 23:00. a ešte pred spaním jej uvarím jahodový čajik a upečiem koláč v mikrovlnke.

kukulienka999
12. aug 2022

@margitakontalova dávnejšie som bola so synom v nemocnici /bola výnimočná situácia, sterilizovali poschodie pre dojčatá/ a teda boli sme na izbe s 10rocnym dievcatkom s maminkou. Za 2 dni ta mamicka prečítala naozaj kopu kníh a videla som na nej, že je z toho unavená. Keď šlo dievčatko na wc, opýtala som sa mamičky, či to čaká aj mna a teda povedala mi to iste. Dala by jej modré z neba, ale toto ju naozaj nebavi a radšej by si oddychla. Ja som sa opýtala, či jej neskusila navrhnúť, aby na oplátku dcera čítala knizky a mamka pocuvala. V nemocnici to zafungovalo, čítalo potom už len dievčatko. Možno skús navrhnúť, že ty prečítaš len jeden príbeh a ona môže citat koľko chce a ty ju budeš pocuvat.

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margitakontalova
autor
12. aug 2022

@kukulienka999 tak dobre skúsim

belllinka
12. aug 2022

@margitakontalova o 23:00 ide spat a este cajik a kolac? Si robis prdel? 🙄

acrobaleno
12. aug 2022

Toto je fake jak Brno.

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@belllinka ona je už tak zvyknutá a chutí jej to aspoň ju naučím jesť a piť poriadne nie ako deti ktoré hladujú moja

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@acrobaleno nespomínam si že neexistujem a že neexistuje ani brno

marianeta
12. aug 2022

A po Tom cajiku a kolaciku si aj umyje zuby alebo rovno zaspí?

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@marianeta umyje si zuby a ešte jej urobím čajik aby sa mohla napiť v noci.

deedol
12. aug 2022

baby, ved troll...

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@deedol troll? a kde ho vidíš?

domka222
12. aug 2022

Sama si trápna. A že každý večer koláčik z mikrovlnky 🤣

galganka
12. aug 2022

@deedol veď nám je to jasné. Spravila si nick teraz, aby sa posťažovala, že sa jej nechce čítať 🙈🤗🙈

adriana522
12. aug 2022

Zeny, ja mam 8,5 rocnu, a ona zas bezo mna nejde spat. Tiez ma to nebavi, muz vravi ze som ju naucila, dlho dojcila, ako to chcem riesit...bla bla... ona spusti rev jak blazen, mozno sa boji naozaj, neviem. Presne, chcem mat klud, ale mi je aj luto. Bije sa to vo mne, chapem ta, ale spravne riesenie tiez neviem.

slovakboy
12. aug 2022

@margitakontalova 9 ročná je ešte dieťa a je krásne že je tak na teba navyknutá a že máte taký pravidelný režim. Urobte dohodu že niektoré dni bude bez rozprávky. Napríklad v sobotu. Alebo jej môže citat ocko alebo brat. Alebo ona sama v ten deň keď ty si budeš leňošiť.

svetlonos
12. aug 2022

Devetrocne skolopovinne dieta ide spat o 23:00 a pred tym si da este kolacik s mikrovlnky a chce citat o takej hodine rozpravku ?
Jedine normalne z toho je, ze rada pocuva rozpravky ale ten zvysok na zamyslenie. Keby bola rozpravka citana od 19-20.00 dobru noc a spat tak super. A mas cas aj na dva kolace, dokonca z truby a nie mikro. Blby system ste nastavili, posuvaj jej cas spanku na skor a budes mat 3 hodiny vecer pre seba.

margitakontalova
autor
12. aug 2022

@domka222 zlatinko neviem kde vidíš napísané že každý deň trapka💕

ollynka
12. aug 2022

@adriana522 potrebuje ťa,..cez deň možno nie je kedy, večer sa pritúli, trochu porozprávať,...upokojiť sa pri tebe,...

mia247
12. aug 2022

Tak ja teda neviem ak nechceš, tak skús malej vysvetliť že je na to aby si jej čítala veľká, že si môže prečítať aj sama...ale.. my máme tiež 9 ročnú slečnu a milujem každú chvíľu kedy má ešte potrebuje pri sebe. Ja jej čítam s radosťou , keď sa chce pritulit keď ma zlý sen nevadí mi keď si príde k nám ľahnúť .. proste mám potrebu udržať si tieto chvíle čo najdlhšie.

sisaka
12. aug 2022

Škoda reagovať, sa niekto baví. 9 ročná chodi o 11 spať a mamka ešte na dobrú noc do nej napchá “koláč” z mikrovlnky a čaj, nech sa jej dobre spi 🤦‍♀️ Ale najväčší problém je čítanie…

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
12. aug 2022

@adriana522 ja mam 9r à tiež "chodím s nou spat"...to mame takých posledných 10minut pred spaním, mame taky rituál ale teda ona nereve keď to nie je. A kojenia nebola prakticky vôbec ak nerátam mesiac trapenia

sense
12. aug 2022

@belllinka vymyslená téma, novozalozeny nick