8 ročný doma všetko vie a v škole nič nevie

cervicek3
19. máj 2015

ahojte potrebujem poradiť, môj 8r syn má dosť vážny problém v škole s písomkou na čas.... na vysvetlenie doma bez problémov počíta robí si úlohy ako náhle majú v škole test resp. písomku na čas "nič nevie" ... písomka 30 príkladov všetky zle vypočítal... doma tie isté príklady žiaden problém vypočítal rýchlo a mal 2 chyby.... ked som mu to stopovala doma tak chytal total stres až paniku =potí sa, zatína päste, myká nohou, šomre si niečo ako "ja to neviem ja to neviem som tupec...." Ako mu pomôcť? Odbúrať ten stres čo má z toho ked to má písať na čas a známku? Ísť za učitelkou to nejak riešiť? Som si 100% istá že to nie je problém v matematike resp. učení ale v tom že proste nezvláda tú konkrétnu situáciu keď je "pod tlakom" z písomky. Máte s tým niektorá skúsenosť ak hej ako ste to riešili? Ďakujem

pardón že to zadávam znovu nemám tu moc skúseností som to dala ako otázku čo bolo zjavne zle ....

cervicek3
autor
19. máj 2015

@janinah som to prehodila na diskusiu (nevedela som že to je lepšie ako otázka) doteraz bol relat. ok v škole nemali moc písomky a už vôbec nie na čas... on sa učí rýchlo a dobre.... nebol s ním problém (max ten že bol trošku lenivý a nechcelo sa mu ...) najviac ma mrzí že má taký stres z toho som mu to isté dala doma napísať s tým že som pustila stopky = celé zle! potenie nervozita mykanie nohami... písal to potom ešte raz bez stopiek s tým že sme sa bavili " o všeličom možnom" pri tom (čiže som ho v podstate "rušila pri tom") aj brat jeho prišiel a diskutovali o futbale ... a takmer bez chyby to vypočítal a hlavne bez stresu a ešte k tomu o minutu rýchlejšie ( ja som to stopovala na mobile čo on nevedel)

janinah
19. máj 2015

@cervicek3 treba porozprávať s učiteľkou

mojajulia
19. máj 2015

...ak sa to bude opakovať treba ísť do špeciálneho centra a porozprávať sa so špeciálnym pedagógom. Oni poradia aj pri prípadnej integrácii. Načo chlapca trápiť, dobre sa učí iba mu možno treba pomôcť. Pri prípadnej integrácii by mal určité úľavy ako je napríklad ten čas pri písomke. .

zutera
19. máj 2015

Měli jsme s dcerkou podobný problém.V stresových situacích totálně selhavala.Šli jsme do psycholog.pedagogické poradny a tam jsme dostali různé cvičení,jmenuje se to KUPOZ .Trvá ty cvičení 15 týdnů. Upevňuje to pozornost a cvičí to soustředění. Dcerka co to absolvovala a je viditelně klidnější. Skuste se přes školu s nějakou poradnou spojit.Určitě vám pomůžou