8 ročná školáčka má problém s písmenkami

jednaerika
20. júl 2015

Prosim radu. Dcera - 8r. - ma problem s pismenkami. Myli si B,D,P potom A a E, O a U.
Ma v skole specialny pristup, ale rada by som jej aj ja nejako pomohla. Co sme zatial skusali, nepomaha. Hladam mamicky, ktore mali deti s rovnakym problemom a nasli sposob ako detom ulahcit rozlisovanie pismenok. Dakujem za rady.

simsalabim
20. júl 2015

@jednaerika hm, toto mi pripomina moju sestru- dislexicku. Nebude to aj vas pripad? Tu by mohol pomoct spec.pedagog.

safranka
20. júl 2015

Treba ísť do pedagogicko-psychologickej poradne v mieste bydliska, niektoré centrá sú štátne, iné súkromné, my sme išli na odporúčanie lekárky, syn je po zápale mozgových blán, má slabšiu jemnú motoriku a problém s písaním. Ak by dieťaťu bola diagnostikovaná porucha učenia (dyslexia ), dostanete odporúčania od špec. pedagóga, ako s ňou pracovať. Niektoré školy majú špeciálneho pedagóga, ktorý sa žiakom s poruchami učenia venuje osobitne, niekde existujú aj dyslektické tiredy. Sama mám v triede 3 dyslektikov, ide im to celkom fajn, kamarátka má túto poruchu tiež, chodila do špeciálnej triedy (2-4.roč.) a má aj VŠ.

jednaerika
autor
20. júl 2015

Dakujem. Pracujeme so spec. pedagomi. Teraz hladam skusenosti mamiciek a pod. Dakujem