7-ročný syn je športové poleno

zulazu
27. okt 2023

Dobrý deň,
môj 7r. syn je nie veľmi športovo zdatný. V škole na telesnej a aj na hokejových a na suchých tréningoch (florbal, hádzaná, basketbal) je poväčšine najslabší článok (trénuje cca 9 mesiacov). Považujem za dosť dôležité, aby mal pohyb, ale trápi ma, že je vždy všade najhorší. A preto som sa chcela spýtať tu mamín či nemáte podobnú skúsenosť...že dieťa bolo na začiatku nie veľmi šikovné, ale postupne rokmi trénovania sa to zlepšilo, alebo či ste si zaplatili súkromné hodiny a to trochu pomohlo...

viestta
27. okt 2023

Hladaj mu taky sport, kde nebude sutazit s inymi. Bicykel, korcule... Nie kazdy je prave na kolektivne sporty, niektori nevynikaju ani v tych individualnych a napriek tomu vela sportuju

vanilkovazmrzka
27. okt 2023

A preco ho nutis trenovat sporty, ktore mu nejdu? Je milion inych aktivit, tak ho nechaj, nech si vyberie sam.

pribinak
27. okt 2023

Pohľadala by som individuálny šport, alebo potom napr že tenis ale nie s inými deťmi, ale len s trénerom.

Bavia ho vôbec tie športy na ktoré chodí?

katka0123
27. okt 2023

@zulazu skus iny sport. Atletika, gymnastika, plavanie, kludne aj joga, SM system..

pribinak
27. okt 2023

@katka0123 gymnastika atletika? To je vtip, že?

reanda
27. okt 2023

sport nie je jediny sposob, akym sa da prevadzkovat pohyb

waggi
27. okt 2023

Nemusí byť dobrý v tom, čo považuješ za dôležité ty, veď nemusí športovať, ak mu to ozaj nejde a hlavne ak k tomu nemá vzťah. Nech si vyberie sám, skúšala si sa ho vôbec spýtať, čo by vlastne chcel robiť?

zulazu
autor
27. okt 2023

@vanilkovazmrzka ja ho nenútim, on práveže chce všetko hrať..

babulkomale
27. okt 2023

@zulazu skus ine sporty, mozu mu ist a naopak vobec mu nemusia ist loptove.
Lyze, lezenie, plavanie, veslovanie, kajaky.....je toho dost.

babulkomale
27. okt 2023

@vanilkovazmrzka nenuti ho, su deti co chcu chodit aj ked im to nejde 🤷

vanilkovazmrzka
27. okt 2023

@zulazu tak potom mu proste musis vysvetlit, ze nikdy nebude najlepsi vo vsetkom. Ak mu to nevadi, nema z toho traumu, ze je v niecom podpriemerny alebo vyslovene zly, a robi to preto, ze ho to bavi, potom je to v poriadku 🙂

zulazu
autor
27. okt 2023

@vanilkovazmrzka jemu nevadí, že je najhorší...skôr mňa to trápi a chcela som počuť od niekoho kto si tým prešiel, či sa to rokmi zlepšilo alebo sa mám zmieriť a s tým, že to tak bude asi navždy...

pribinak
27. okt 2023

@zulazu tie tréningy mu niečo dajú, časom sa zlepší, deti sa vyvíjajú. Pokial to on nevníma nejako tragicky tak jo nechaj nech sa teší a užíva si to

tanyan
27. okt 2023

@zulazu Keď ho to baví a nevadí mu to, tak ho podporuj v jeho záujme a chuti. Zmier sa s tým, že olympijskú medailu ti domov nedonesie. Ale aj tak môže byť zdravý, mať dobrú kondičku, veľa zážitkov s kolektívom...
Ja aj dcéra sme dosť "ľavé" s loptou. Ale nebráni nám to v tom, aby sme si niekedy zahrali tenis alebo čokoľvek iné. Síce viac trénujeme brušné a tvárové svalstvo oproti iným (oveľa viac sa pri tom smejeme), ale pre mňa je dôležitejšia tá radosť pri pohybe.

alexandraas
27. okt 2023

Ja som chodila na basketbal a veruze aj ja som bola najslabsi clanok.. ale treningy urobia svoje,zlepsi sa to. Teraz nesportujem absolutne,a mozem povedat ze som naspat drevo😁

cookie29
27. okt 2023

@zulazu prosim Ta nad cim si lames hlavu? Dnes je sutazivost vsade :( ak ho to bavi tak je totalne jedno ci je prvy alebo posledny

nikola81
27. okt 2023

Mam tiez 7 rocneho syna. Tiez nie je vobec pohybovo zdatny, dokonca sa mi uz stazoval ze na telesnej sa mu vysmievali. Velmi ho bavi futbal, chodi na kruzok, ale on to skor vnima stale ako nejaky druh zabavy a vysantenia s kamaratmi. Vobec to nevidim tak ze by sa tomu aktivne venoval aj v buducnosti. Chodi na futbal druhy rok, z toho vela treningov vynechal koli chorobam, 2x sa mu menil trener, pokroky nevidim ziadne. Nechavam to tak, neriesim. Mozno bude mat nadanie na nieco ine ako su sporty. Uvidime casom 🙂

babulkomale
27. okt 2023

@zulazu ked to jeho netrapi a spoluhraci a trener mu to nedavaju vyzrat, tak ho nechaj nech sa hybe. Skor je problem, ze teraz sa tlaci stale vsetko do sutazi, neda sa len tak plavat niekde popri lopte pre radost z pohybu a tam sa moze stat, ze ho zacnu vynechavat a nebudu ho davat hrat, lebo je slaby.

miggy
27. okt 2023

Ja to vidím na sebe. Na telesnej som stále bola posledná v behu, v skoku do diaľky, výšky. Mňa proste šport aktívne nebavil a ani nebaví. Dodnes nebezim, keď nemusím. Ešte aj vo fitku, kam chodím s kamoškami si niekedy pripadám ako trulo, ktorý sa tam ocitol omylom 😂 ale zase, ja tancujem (aj to je pohyb), spievam, maľujem....som proste kreatívna a umelecká duša. Každý má vlohy na niečo iné ;)

patus_2
27. okt 2023

@zulazu tak to proste nerieš. Keď on sám chce chodiť na tieto športy, teší sa z nich, má pohyb, tak nech je hoc aj vo všetkom posledný. Iné by bolo, keby ho to nebavilo, ale tu nieje čo riešiť. Hlavne je, nech je dieťa spokojné s tým čo robí, nie to aké má výsledky.

vlucifuk
27. okt 2023

@zulazu Mám doma deväťročné športové drevo, ktoré má aj bežnú chôdzu vláčnu. Okrem bicykla mu nejde nič. Neznáša vodu, sneh, korčule, behanie, o kolektívnych športoch ani nehovorím. Vyskúšali sme športové krúžky a na všetkých skončil ako podávač náčinia. Keď som sa ho na ihrisku opýtala, prečo tú loptu nechytil, povedal, že sa jej zľakol, lebo sa naňho agresívne gúľala. 🤦‍♀️Viem, že sa mu aj na telesnej smejú, lebo má v triede brata, ktorý mi všetko porozpráva. Jemu je to ale jedno. Zatiaľ. Vieš, čo by som ja dala zato, keby bol poleno, ale niečo by ho aj napriek tomu bavilo, hoci by v tom bol najhorší? Podporuj toho svojho v tom, čo ho baví, nech má radosť zo života.😉

h2
27. okt 2023

Treba mu nájsť vhodný šport. Všetko, čo si napísala, sú kolektívne športy. Môj syn je dobrý športovec, výborne behá, bicykluje, korčuľuje, pláva... Ale! Ako malý 4 ročný začal chodiť na futbal a to bola jedna katastrofa. Na tréningoch fajn, všetko mu išlo. Ale na zápasoch najslabší článok, na kolektívny šport proste nemal povahu. Keď bežal za loptou a videl, že po nej ide aj iný hráč, tak on, hoci bol rýchlejší, mu ju "prenechal", no proste malý gentleman 😂, vôbec nebol priebojný. S futbalom sme skončili, chvíľu sa hľadal a teraz hrá stolný tenis. Bol aj na obecnom turnaji, dostal výnimku, lebo to bolo od 12 rokov a mal vtedy ešte len 11. V kategórii do 15 rokov obsadil 3 miesto, na prvých dvoch miestach boli oveľa starší a väčší chlapci. Medzi dospelými bol aj jeho bývalý tréner z futbalu a pýtal sa ma, či vie hrať. 😁 Na konci bol dosť prekvapený. 😊
Skúšajte, kým nájdete šport, ktorý ho bude baviť. Keď to bude robiť rád, určite to prinesie výsledky. A keď nie, tiež sa pre to svet nezrúti.

yoxinka
27. okt 2023

Neprenášaj svoje mindráky na dieťa, lebo to raz trpko oľutuješ. Nechápem, čo riešiš. Decko robí šport a baví ho to. Super! No a čo, že je najhorší. Časom sa môže zlepšiť. Ak nie, možno mu samému začne byť blbé s presedlá na indivindi športy. Ja mám doma intelektuála, ktorý hrá na klavír a číta knihy. Kolektívne športy úplne že no go. Chalan bicykluje, beháva (chodí aj na tréningy bežecké) a pláva. Jeho kolektív unavuje, chce veci robiť sám.

deanna25
27. okt 2023

@zulazu má len 7 rokov,chodí na tréningy iba 9 mesiacov a už ho porovnávas a chces mať výsledky. Dôležité je,že ho to baví, chce chodiť na tréningy a postupne sa bude zlepšovať. Dcéra robí šport roky súťažné, je priemerná, ale skončiť v žiadnom prípade nechce a my ju stále podporujeme. Nie každé dieťa môže byť najlepšie a vyhrávať.

zuzinka888
27. okt 2023

@pribinak preco vtip? Moj chlapec chodi na gymnastiku. Samozrejme nie tu dievcensku modernu, no na gymnastiku. Robia tam rozne premety, salta a cvicia na hrazdach. Dnes je to velmi moderne - work out- a bud sa to nauci na " ulici" alebo pod odbornym vedenim kde sa eliminuju rozne zranenia a pretazenia. A atletiku komentovat ani netreba- je kralovnou sportu.

h2
27. okt 2023

Keď sa tu spomína gymnastika a atletika, tak som si spomenula aj na moje detstvo. Mama z nás chcela mať gymnastky, tak nás aj so sestrou prihlásila na gymnastiku, mohli sme mať tak okolo 4-5 rokov, čiže vo veku, kedy začínajú dievčatá, ktoré to potom aj niekam dotiahnu. Tiež to ale dopadlo celé zle, v podstate nás odtiaľ vyhodili (nejaká top trénerka, ktorá sa nebude zaoberať neperspektívnymi jedincami). Ja som potom začala chodiť na atletiku, behávala som stredne dlhé trate, bavilo ma to a robila som to roky.

vanilkovazmrzka
27. okt 2023

@zulazu ak je stastny, tak ho podporuj v tom, co ho robi stastnym a ty si tym zbytocne nelam hlavu 🙂

rebrambora
27. okt 2023

Toto som ja 😀 tiez ma nutili do kolektivnych sportov a nic mi neslo. Som pomala a introvert. Potom som sa nasla v cyklistike a fitku, neskôr surf.
Moji chlapci, dvojicky - obaja zacali s bojovym sportom v troch rokoch. Len jeden pri tom ostal.
Dalsia vec je, ci je to naozaj tak, alebo ci si len ty velmi kriticka, mne toto matka robila, tiez som bola podla nej najhorsia. Ak mu to nevadi a bavi ho to, tak by som to neriesila. 7-rocny je uz ale velky na to aby vedel, ci ho dana aktivita bavi. Cize skusat a pytat sa.

heidy222
27. okt 2023

Tak zase v tých športoch musí byť aj niekto posledný aby bol iný prvý 😉

83evicka
27. okt 2023

Ja som roky hrala volejbal, bola som najhoršia v tíme 😂 vôbec mi to nevadilo, proste ma tie tréningy bavili, mala som tam kamošky a neriešila som, že mi to nejde. Tréner bol v pohode, sám mi povedal, že na to nemám, ale bol s tým v pohode, že tam chodím, hýbala som sa pravidelne a s radosťou, čo je podľa mňa zmyslom športu 🙂 . Úprimne, keby to moji rodičia vtedy riešili, asi by ma odradili... nechaj ho, keď to jemu nevadí, načo to riešiš, hlavne nech má radosť z pohybu.