7 ročný syn je posadnutý 6 ročným kamarátom

ivet1111
18. sep 2021

Dobrý večer. Moj syn je posadnutý kamosom, už dlhšiu dobu som si to všimla, kde ide ten kamos chce ísť aj moj syn. Všade, všade, všade. Mame naplánované že niekam poobede ideme, a on doobeda je u toho kamosa, príde na obed domov a povie že kamos ide tam napr. Na ihrisko, že aj my poďme…a uprosika má a idem. Neviem či robím správne alebo nie…. 🤦🏻‍♀️ Má 7 rokov, kamos má 6

pribinak
18. sep 2021

@ivet1111 normálne že dieťa túži mat kamosa, že ty ako rodič mu nevynahradis parťáka

sissy27
18. sep 2021

@ivet1111 tak odtiaľ-potiaľ. Kamoši sú super, ale plány by som kvôli dieťaťu nemenila. Proste odmalička na čom sa dohodneme to platí. Synovi by sa tiež nepáčilo, keby ste mali dohodnutý spoločný program na ktorý sa teší, a ty na poslednú chvíľu povieš, že radšej ideš s kamoškou na víno.
Ale možno by som im dala viac spoločného priestoru - netuším, ako to máte rozdelené, koľko času trávi syn s kamošom, s inými ľuďmi, s rodinou.

pribinak
18. sep 2021

Môj syn je jedináčik. Ja nemám problém zobrať na výlet aj jeho kamosa či kamosov. Niekedy tak dobre pokecame s deckami že až neverim čo všetko mi tí pubertaci porozprávajú

0silvia0
18. sep 2021

@ivet1111 bravajte si kamosa aj vy domov, je fajn mat kamosa. Moj syn tahal svojho kamosa tiez so sebou stale. Mne to nevadilo, lebo bez kamosa bol syn otravny a znudeny... Okrem toho jeho kamos nemal otca a jeho mama ho nebravala na vylety, tak s nami rad chodil. Mali sme jeden cas akoby tri deti, lebo mame aj dceru

euka210
18. sep 2021

@ivet1111 k nam chodil cele leto u ulice jedinacik k mojmu 7r, tamten ma 6r...ale aj nasi k nemu (starym rodicom). Moj stredny 7r syn velmi chce nejakych kamaratov, ma bratov, ale aj tak potrebuje "partaka" a s tamtym sa "nasli". Ja som rada, lebo dvor im uz nestaci.
Ale nase rodinne plany nemenime kvoli kamosom v dolezitych veciach. Ale spolocny vylet, ci ist spolu na dopravne ihrisko, preco nie. Deti sa pohraju, dospely pokecame.

euka210
18. sep 2021

@0silvia0 ja mam tak presne obcas doma 4 chlapcov 🤣 ...viem ze u neho su vela na mobile a u nas sa normalne hraju

0silvia0
18. sep 2021

@euka210 ved ked si tak dobre rozumeju, skoda nenechat ich pestovat priatelstvo. S mojim synom su stale kamosi a to maju dnes obaja 20 rokov

ivet1111
autor
18. sep 2021

@ivet1111 ďakujem za rady, názory. Ja mu kamosa neberiem. Určite to nechcem. Len má to mrzí keď sa na niečom dohodneme a on to zmení. Ja ako dobrá duša, doprajem mu toho kamosa….tak ideme tam kam ide s rodinou ten kamos(im to nevadí) Len vlastne mám pocit že bez neho ani na krok…..vyberáme kruzok v škole, a zhodli sme sa na jednom a syn mi vravi, no veď možno na ten kruzok bude chodiť aj Jozko(tak sa vola jeho kamos) sú prváci obidvaja, len v iných triedach…... Napr. Ideme tam a tam a bude tam aj Jožko? Poviem, no to neviem, tak mi povie tak zavolaj jeho mamine, ja im zavolám že aký majú progra….a oni sú na návšteve…. tak mi povie že tam kam sme mali ísť, nechce ísť.že buďme radšej doma 🤦🏻‍♀️

0silvia0
18. sep 2021

@ivet1111 nemenila by som program len preto, ze tam nebude Jozko... ono to moze byt casom aj pre Jozkovych rodicov otravne... ze idete vsade tam kam oni...

dzina007
19. sep 2021

podla mna je v tom veku normalne ze dieta je namotane na kamarata. aj my to tu doma mame. ze obaja chalani maju sovjich kamosov a niekedy by chceli byt s nimi aj po skole po kruzku aj spat u nich a vsetko s nimi. Tie deti si neuvedomuju ze to moze byt pre niekoho aj otravne a je dobre mat aj pauzu pocas dna.
Ale nikdy nemenim program len tak lebo sa dohodli oni. Ak ideme na ihrisko tak je mi jedno na ktore ale kruzky vyberame podla nas nie podla kamaratov, vytely tak isto. Chalani obcas sa pytaju ze chcem ist tam a tam dohodnu si opekacky prespavacky v triede a ja im potom vysvetlim ze neda sa mame iny program a chapu to,
Takze kamarata mu nechaj, je super ho mat ale zatried mu hranice.
Hlavne presne ako pise @0silvia0 Jozkovym rodicom to moze prist otravne aj ked to nepovedia nahlas.

sandri
19. sep 2021

Ahoj, u nas podobne. Syn sa pocas korony velmi naviazal na nasho suseda, bolo to jedine dieta, s ktorym sme sa cez lockdown stykali. Nase byty su hned vedla seba a ja uz musim syna casto zastavit, aby susedom vkuse nevyklopkaval a nevolal ich syna k nam alebo von. Chalani su aj spoluziaci v triede, ale tento chlapec sa samozrejme hra aj s inymi spoluziakmi a moj syn to velmi tazko nesie, ze preco sa nehra len s nim. Tak mu stale vysvetlujem, ze nemoze od neho vyzadovat, aby sa kamaratil len s nim. Ze aj moj syn musi mat viac kamosov a rovnako aj sused. Aj tak vsak vidim, ako mu je luto, ked si sused k sebe zavola spoluziaka a mojho syna nezavola. On ich pocuje cez stenu ako sa hraju. Ale nic s tym nespravim, musi sa s tym zmierit.