6-ročný syn robí všade scénu

10. aug 2024

Mamičky , môj 6 ročný syn robi všade scény kam prídeme, ak sa náhodou buchne, alebo s niekym pohada tak potom nasleduje hodina vrieskania , revania, ja už neviem čo sním. Je strašne tvrdohlavý. Veľa krát sa stalo ze som to vzdala musela napr z návštevy odísť preč . Za veľa vecí preháňa až to zveličuje a nedá si to vysvetliť niako . Väčšinou ma prospekt pred manželom ale on je sním malo takže je to na mne . Povecte mi ze niesom jediná lebo mňa už vystrie. Nikde v mojom okoli som nevidela žeby sa niektoré dieťa až takto správalo . Kamoškine deti sa bijú všade ale toto je ešte horšie keď ten môj robí scénu.

michaela789
10. aug 2024

A ako na tie scény reaguješ ty?

autor
10. aug 2024

@michaela789 všetko som už vyskúšala aj po dobrom aj po zlom , aj postiskat aj po zatku nič, proste ide si stále svoje. Už som ho nahala aj tak nak mu to samé prejde ale to sa nedá vydržať stále lebo potom Všetci po mne hľadia. Všetci mi hovoria ze je hrozne tvrdohlavý tiež ss mi to zle poslúcha dookola to iste len počúvam z každej strany

michaela789
10. aug 2024

Odviesť pozornosť. Ja väčšinou môjho zavalim otázkami od a do z a kým sa spamätá aj zabudne, že plakal. A keď ani to, nech plače. Ja väčšinou poviem nech príde keď sa ukludni a v pokoji odídem opodiaľ.

luk25
10. aug 2024

Skús sa na to pozrieť inak možno má nízky prah bolesti, resp.nema nejaké iné problémy ? Dcéra tiež má toľko ako tvoj syn a tie hysaky poznám keď sa buchne spadne, včera sa jej trocha odtrhol necht na ruke a vystrájala hodinu kým som jej to odstrihla, v tom momente zbytočne budeš vysvetľovat , proste musí to odznieť...ale riešime u psychológa možný autizmus -vysokofunkcny lebo tie prejavy má iba niektoré, skús porozmýšľať či tam niečo nebude, môže byť že on zato ani nemôže....

michaela789
10. aug 2024

Hlavne ho nebi. To len podniecuješ tú histeriu.

autor
10. aug 2024

@luk25 rozmýšľala som aj nad tým, ale iné priznaky zrejme nemá, jedine co nám povedali na predskolskom testovaní ze je nadpriemerne inteligentný a môže horšie znášať tým pádom emócie, tak si myslím ze to môže byť aj ten dôvod

autor
10. aug 2024

@michaela789 to nie , akože stalo sa ze už dostal po zatku keď už som nevedela ze co vychovnu ale u nás je to výnimočné , skôr ss snažíme dohovoriť

luk25
10. aug 2024

Áno môže to byť aj tým, v podstate len sa obrniť trpezlivostou zbytočne ho viacej nerozculovat, nekricat, ja mojej v takom záchvate hovorím aby dýchala, akože dýcham s ňou nádych výdych hovorím, čiže v podstate odpútanie pozornosti na niečo ine

michaela789
10. aug 2024

Skús to rozptylenie. Úplne od veci otázky "kde sme boli včera? Neviem si spomenúť... A koho sme to tam stretli? Aký je dnes deň? Pomôžeš mi prečítať toto slovo?"

danyelia
10. aug 2024

Je rozmaznaný, určite sa tak nezačal správať zo dňa na deň, v 6 rokoch by sa už mal vedieť ovládať...Prvý krát pri vystrájaní si adekvátne nezasiahla, tak si na také správanie jednoducho zvykol. Keby si bola na začiatku prísnejšia a rázne mu zarazila takéto cirkusy, nerobil by to 🤷🏼‍♀️

luk25
10. aug 2024

@danyelia nie každé dieťa je rozmaznané!!!ako som pisala tam môže byť viacero veci za tým....

nikaeli
10. aug 2024

A keď ti povieme, že nie si jediná, tak čo? tým sa predsa problém nevyrieši. Úprimne - mne je úplne jedno ako sa správajú iné deti, snažím sa viesť tie moje tak, aby som sa za ne nemusela hanbiť a utekať z návštevy.
Vieš čo je spúšťačom? prečo napr. vystrájal na poslednej návšteve, z ktorej ste ušli? má sa tam s kým hrať? má od niekoho pozornosť? keď sa poháda, vyriešite konflikt dodatočne? môj syn má tiež 6 a minule ho na ihrisku provokovali dvaja starší chalani, ktorí si z neho doslova uťahovali, že v pivnici sú strašidlá a podobné hlúposti. My sme ho nikdy nestrašili a on vie, že v pivnici žiadne strašidlá nie sú, tak s nimi debatoval a argumentoval ako vedel a oni doňho stále rýpali, že je krpec a že ho v noci unesie duch. Nechala som ho, nech si to vyrieši sám, no keď som videla, že už nevie ako ďalej a štartuje do plaču, zakročila som. Je ale pravda, že ak by som ho nechala, odišiel by sám a kdesi na lavičke by tíško plakal. Ak tvoj robí hodinový cirkus, tak je to podľa mňa o pozornosti.. no môže aj nepochopiť situáciu a cítiť krivdu..

danyelia
10. aug 2024

@luk25 ...môže, ale väčšina je len - rozmaznaná...Mám 4 deti, ale takto naozaj nikdy nevystrájali 🫣

danielahamar
10. aug 2024

Nebolieva ho hlava,alebo uši?

autor
10. aug 2024

Zaujímavé že ženy ktoré máte deti ktoré nikdy takto nevystrajali hneď napíšete ze decko je rozmaznané, lenže vy ste to nezažili neviete aké to je tak najlepšie je hneď presne dat nálepku dieťaťu, že ono je len rozmaznané, presne toto je náš národ..... ale nie moje deti niesu rozmaznané, kebyže boli tak viem o tom a neriešim nepýtam sa mamiciek ktoré s tým majú skúsenosť

autor
10. aug 2024

@danielahamar ani nie , raz mal také obdobie pred 3 mesiacmi cca ze ho počas týždňa bolievala hlávka ale to prestalo a uši nie tie ho nebolia

autor
10. aug 2024

@michaela789 vyskúšam to urcite ďakujem

autor
10. aug 2024

@luk25 skúsim teda ešte ísť na to takto, odpútať pozornosť niečím co ho zaujme , ďakujem

lienka.7
10. aug 2024

@autorka rozmaznané decko až až. Aj moja toto skúša. Upozornim ju, aby prestala, ze na jej scény nie som zvedava. Pokial nepomáha, otočím sa a idem preč, z izby, vonku na ihrisku, v obchode... to je jedno kde. Ako zázrakom ju to ihneď prejde a už mamiiiiii čakaj ma...
Decko ta ma jasne na háku. Je iba na tebe, ako dorazna chceš byť. Ale mala by si začať co najskôr, lebo tak o 3-4 roky ti od nervov v pohode jednu strelí a ty sa mu este budeš ospravedlňovať. Kks, nechápem, ako sa môžete nechať tyranizovat vlastnými deťmi 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

jakubrianka
10. aug 2024

Včera som videla video, kde autorka uvádzala, že zvládanie hnevu u detí súvisí s vnútorným hlasom dieťaťa. Aj som to odfotila, skús pozrieť, možno tam má toho viac.

tiika
10. aug 2024

A čo vlastne u neho zaberá? Ako sa dokáže upokojit? Veď doteraz ste ho asi nejako utisili.

Pokial ma riadny hysak, vtedy vysvetľovanie nepomôže, pretože v takom stave sú centra zodpovedne za racionálne uvažovanie vypnuté. Treba ho najskôr upokojit. Nám pomáha pritulenie, spievanie, čítanie, hudba.. Dôležité je zostat pokojný. Až neskôr sa k tomu môžete vrátiť a vysvetliť si situáciu.
Skús pozrieť:

https://www.youtube.com/watch?v=yokOdAbw72A


https://www.youtube.com/watch?v=mSyl9CevKAk
autor
10. aug 2024

@jakubrianka super ďakujem pozriem si to 👌

autor
10. aug 2024

@tiika ďakujem 👌 mrknem sa na to 🙂

rejka7
11. aug 2024

Neviem, či si to ešte prečítaš, ale určite nie je rozmaznany, v CPPaP skúmajú školskú zrelosť, ale psychický stav len okrajovo, ja by som ti doporučila naozaj navštíviť detského psychiatra a konzultovať,pomôžeš sebe aj jemu, nájdeš diagnózu,ak nejaká bude a aj riešenie, aspoň nejaké.môže mať kľudne ADHD, asperger,autizmus.

autor
12. aug 2024

@rejka7 dakujem 🙏 akurát včera som to začala riešiť ze pteistotu zájdem do ccpap aby sme predsa len si boli istí ze ci to je niečím spôsobené alebo nie🙂 tak som zvedavá teda ako to dopadne

nika23t
13. aug 2024

Je rozmaznany. Keď to nerobí pri manželovi a pri Tebe áno, tak je za tým jedine to. Nič iné nehľadaj, strácas čas.

jakubrianka
13. aug 2024

@nika23t dieťa sa inak správa pri matke a inak pri otcovi ak má s matkou blízky bezpečný vzťah. Z toho vyplýva, že najhoršie sa deti správajú pri matke, lebo potrebujú v bezpečí vypustiť paru (nie sú rozmaznané). Takže čisto riadiť sa tým nedá a zhrnúť to takto. Každý kto robí s deťmi vie, že keď odíde matka z miestnosti, dieťa je poslušnejšie.

nika23t
13. aug 2024

@jakubrianka áno. Ale pokiaľ ma dieťa nejaký iný problém, nerozlišuje medzi matkou a inými ľuďmi. V tomto prípade ide o obyčajnú rozmaznanost. A inak úplne súhlasím s Tvojim príspevkom, moje deti sú tiež najrozjašenejsie a najuplakanejsie pri mne.

zorkahorka
14. aug 2024

Neovlada este svoje emocie, moze za to emocna nezrelost . U chlspcov to trva dlhsie. Citala som, ze deti do 6 rokov sa vedia takto spravat.
Mam dve deti, robi to len starsi. A nie, nie je rozmaznany. Je to aj povahou. Tiez je tvrdohlavy.
Nevyvadza sice vela, ale ked reve, tak to stoji za to a privadza ma to do vyvrtky. Tiez sme skusali kadeco..aj do izby ho vyzeniem, ale on nechce a reve viac. Ked od neho odidem, pride za mnou.
Pottebuje pozornost. Pomaha, ked ho objimem. Toto ho upokoji, nie odmietanie

autor
14. aug 2024

@zorkahorka ano presne toto robí .. skúšam to obíjmanie zdá sa ze je to lepšie... ale zvláštne je ze okolie keď to vidí tak sú normálne prekvapení niektorí ze načo ho stískam ze som mu mala dat po zatku . Toto neznášam normálne idem do vývrtky. Trt Ó tom vedia ale starJu sa všetci do toho . Myslím tým blízka rodina, príbuzní a tak