12-ročná dcéra ma ignoruje

25. aug 2024

Dobrý deň, dcéra dvanásť rokov sa v poslednom čase veľmi ľahko urazí. Je drzá , hlavne na manžela, minule mu na ,,uprac si izbu,, odpovedala : nechaj ma na pokoji, ty d*bil. Doslova. Nedodržuje čas kedy má byť doma, osem hodín denne na mobile. Minule potiahla z peňaženky päťdesiat eur, stále klame. Keď dáme trest, ignoruje nás. Nedávno som jej vzala mobil, a nepovedala mi týždeň ani slovo. Keď som sa jej aj vyslovene niečo spýtala, pozrela druhým smerom a bola ticho, keď som ju zavolala na obed, nešla. Aj potom s tým prestala až keď dostala späť mobil. Bola u psychologičky, ktorej tiež v kuse klamala, tvrdila jej že ju tlčieme, že po nej zjapeme celé dni, čo nie je pravda. Dokonca ukázala nejakú oškreninu čo si spravila na hojdačke, a tvrdila že manžel jej to spravil obuvákom. Ja už naozaj neviem čo s ňou, keď ani k odborníčke nebola úprimná

kacena4
25. aug 2024

no hold asi niekde zlyhala vychova a v puberte sa to zacina prejavovat. evidentne ma vela volnosti, preco moze byt na mobile 8 hodin?? treba nastavit pravidla (pisomne inak ich dieta zbudne) a trvat na nich ak ich dieta porusi dohodnut sa v pravidla na treste. napr. prides neskoro z vonku 24 hod. nebude na telefone... drzim palceky

matullienka
25. aug 2024

Na telefón existuje rodičovská kontrola, hocikedy dcére mobil zablokujem keď mám pocit, že si neplní svoje povinnosti. U nás deti nebijeme ale nerucila vy som za muža keby mu povedala to čo tvoja dcéra. U vás evidentne zlyhala výchova, nastavovať pravidlá až teraz v začínajúcej puberte bude neskutočne náročné.

minenkak
25. aug 2024

A koho je to chyba,koho???????

patus_2
25. aug 2024

Neexistuje, že dieťa povie rodičovi, že je debil. Treba si nastaviť hranice, aj keď je už dosť neskoro. Aké má dcéra povinnosti v domácnosti? Plní ich tak ako je treba?

basulaak
25. aug 2024

Polepsovna? Napravne zariadenie tymto tempom. Toho debila by skusila u mna raz a ukazovala by ozajstnu modrinu pani psychologicke.

pribinak
25. aug 2024

Mam Vás pekne v paži!

12 ročne decko keby povedalo predomnou môjmu mužovi že debil, tak schyta takú facku že v živote na ňu nezabudne

Milej dáme by som urobila pravidla a ak nie, tak smer diagnostak a toto by som jej oznámila. Dala pred ňu prihlášku a mlze si ju sama princezná vypísať
Ale asi si to môže dovoliť….nerozpravat sa? Tak to teda nie. Rýchlo by musela zmeniť cely štýl existencie

A mobil? Ten by bol za odmenu. Nie je žiadna povinnosť rodiča decku zabezpečiť mobil

Teda ja mam 14 ročného a ten má tiež svoje dni, ale aby si má do okolo ignorovať ? Muž by ho zabil

autor
25. aug 2024

@patus_2 Neplní..keď má niečo urobiť tak nespraví, tvrdí že urobila, alebo bratovi povie že to mal spraviť on ale mne povie že to urobila

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
25. aug 2024

A tresty za nesplnenie klamanie a nepočúvanie sú aké

pribinak
25. aug 2024

Brat má koľko? Treba mu povedať, aby za sestru nič nerobil, že al niečo treba urobiť poviete mu to vy, ty ako mama a otec

minenkak
25. aug 2024

Toto určite píše nejaké decko

autor
25. aug 2024

@minenkak vezmem mobil, alebo nejde von, musí upratať. Ale už sa ich bojím aj dávať, lebo to ignorovanie je strašné, tak skúšam pekne vysvetliť

minenkak
25. aug 2024

Není boha ,aby decko ako do stane trest na pár mesiacov, nepocuvalo

januska12323
25. aug 2024

Deti treba aj vychovávať aby sa z nich nestali taký spratkovia ako z vašej dcéry. Nepotrebujete žiadneho terapeuta ale začať sa konečne správať ako rodičia.

nikoleta999
25. aug 2024

A ako trávite čas spolu ? ako rodina alebo len ty ako mama a dcéra, pretože mne toto príde len, ako upútanie Vašej pozornosti ...

banalu
25. aug 2024

Ty sa bojis dcere davat tresty? Prave mi odstrelilo dekel...
Alebo si sa jej bala vzdy davat tresty za cokolvek, po prvom vzdorovitom placi?
Telefon, by som zhabala a dostala by ho az vtedy, ked by tyzden pocuvala a plnila si povinnosti (predpoklad mesacnej ignoracie). Aj to len na urcity cas a ziadne data. Heslo na wifi len za odmenu.
Nepride domov v dohodnuty cas - nech sa paci nepojde vonku vobec.
Za toho debila by asi aj mne vyletela ruka, aspon by neklama psychologicke 🤦‍♀️ ja som ani vlastnemu bratovi pred nasimi do debilov vynadat nemohla, to bola konecna... nieto este otcovi...
U vas dlhodobo zlyhavalo to, ze za svoje ciny nenieslo dieta zodpovednost. Madam je v puberte a lepsie to nebude... coskoro ti zacne chodit domov zafajcena a spita... a nie je daleko ani od prveho sexu a aby nedopadol tehotenstvom... - ano to tvoje mozno este nevinne 12 rocne dievcatko.
S muzom k psychologovi, nastavit pevne pravidla a tresty a vydrzat.
A inak aky trest dostala za toho debila?

midori123
25. aug 2024

Tiež deti nebijeme, no za toho ,,debila”, by si zuby musela pozbierať zo zeme.

kristinapetronela
25. aug 2024

Nuž ...ako ste si vychovali ...

peti_2005
25. aug 2024

Ja mám 18 rokov a nikdy v živote by mi nenapadlo povedať otcovi alebo mamke že je debil. Prepáčte za výraz keby som to povedala mamke alebo otcovi už by som mala modrinu až po nohy a fialový monokel na oku. A to ma rodičia prakticky od malička vychovali v kresťanskej viere. Aj keď ako malú ma museli tlačiť do toho ale teraz mám na to iný pohľad. Nie žeby bola nejaká prísna viera ale neexistovalo u rodičov slovo "nejdem" ... Skúste byť viac prísni rodičia aj keby to malo presiahnuť nejakú hranicu. Jednoducho nepovoliť a mať pravidlá

gabika029
25. aug 2024

Marišku.. Miesto rad, osočovanie a hádzanie chyby na rodičov.
Nie, nieje to vždy vina rodičov. Totižto asi sme zabudli v akej prubrzdenej dobe žijeme, kde poniektorí rodičia dávajú detičkam na výber lebo je demokracia a dieťa môže mať už ako malilinke vlastný názor. 😬
Dnes su deti iné, mobili, partia a podobne.
Treba zakročiť exemplárne, zobrať mobil nedať, za debila po papuli takú ze zabudne jak sa vola. Ten telefón by nevidela nikdy lebo by som ho pred jej očami zlomila napoli. Odniesla by som ju do škôly a zo škôly by som pre ňu prišla tiež, aby videla ze nebude mať absolútne žiadnu voľnosť pokiaľ nebude rešpektovať aj ona nás. Na výlet zo školou? Nejdeeees! Za odmenu.

gabika029
25. aug 2024

Ja si pamätám ako dnes, keď som zlomila mobil synovi a mam svätý pokoj. Dokonca už neni ani nervózny 🤣

minenkak
25. aug 2024

@gabika029 no a presne nato sú rodičia aby to všetko kontrolovali a boli tvrdí,doba môže byť aká chce

gabika029
25. aug 2024

@minenkak niekedy neporadis a to ti hovorím čo som robila ja. Pokiaľ som si sama neuvedomila že robím chybu mama sa mohla na hlavu postaviť.

gabika029
25. aug 2024

Lenže ja som preto o to tvrdšia matka. Synator mi tiež po hlave skakal a už vie.. Kde su hranice

mamamasama
25. aug 2024

Pekne ste si vychovali. Výchova bez hraníc a mantinelov. Bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

gabika029
25. aug 2024

@mamamasama kukám ze máš ešte malé deti. Nehovor hop kým nepreskočis. 😋 Ja som bola tiež dobre decko do 14 rokov

reanda
25. aug 2024

nuz, dieta nie je stroj, ktoremu 'nastavis hranice' a on slape ako hodinky.. dieta je clovek .. s clovekom, aby to fungovalo, musis mat vytvoreny funkcny vztah.. ked ta dcera ignoruje a ty nevies, co s tym, evidentne s nou funkcny vztah vytvoreny nemas.. s inymi ludmi fungujes ako?
mmch, od teba, ked manzel nieco chce, tiez pride a zaveli "uprac izbu"? ci tak nejak podobne?

mamamasama
25. aug 2024

@gabika029 vychovavat a viest treba od narodenia. Takze si mozem vyskakovat kolko len chcem.

tiika
25. aug 2024

Ako sorry, ale nepáčia sa mi vôbec takéto rady ani nazory. @autorka Buď hlavne príkladom. Ak ti niekto povie na ulici debil, udrieš ho alebo ako zareagujes? Je to tvoja dcera a “prestrelila” no nič nemení na fakte, že je to rovnako človek ako ty či hocikto iny.
Ak máte takéto problémy, skúste sa aj vy ako rodičia poradiť so psychológom, lepšie ako MK. No určite to chce viac návštev, čas a prácu i na sebe. Cim skôr, tým lepšie. To iste dcera.. nezabaľ to hneď po 1-2 sedeniach.

gabika029
25. aug 2024

@tiika
Autorka no a presne preto ti o mesiac povie ze si drbnuta a psychológičke tiež 🤣🤣🤣🤣🤣. Zakročiť rázne lebo nedáš rady. Nepočúvaj toto tu... V rukavičkách nič neporiesis to decko je v puberte s tým nedá rady ani psychológ. Ma totiž svoj svet