10 ročná dcérka je bordelárka

salomesintia
12. jún 2017

Bobry den. Potrebujem poradit. Moja 10-rocna dcera je hrozna bordelarka. Ako ju mam prinutit aby si vo veciach a v izbe udrziavala poriadok? Skusala som to pekne po dobrotky, aj krikom, potom som vyskusala nevsimat si to, a nic. Som z nej na nervi. Prosim porate

eeffka
12. jún 2017

@salomesintia zakazat ci odopriet to co ma rada. Stare dobre ucinne vydieranie 😅

anjelicek26
12. jún 2017

@salomesintia my mame kompromis, 1x za tyzden - piatok po obede si musi od piky upratat... proste sadnem si do izby a hadzem skarede pohlady a ukazujem prstom, toto tam a toto hentam a podobne... neodchadzam, nedebatujem, proste musi... zvysok tyzdna jej dam s tym pokoj (a ano tak to aj v ten piatok vyzera, aj ked jedlo si do izby nosit nesmie)... mna to napominanie, buzerovanie a debatovanie uz vyslovene vytacalo, nervy mam len jedny... raz do tyzdna (vsetci) maju tu izbu perfektnu, cistu, povysavanu, handry poskladane... aj ked chalani si upratuju priebezne, v tomto su omnoho lepsi...

pribinak
12. jún 2017

Ak si syn neodnesie špinavé prádlo do kosa na pranie, tak ho neoperiem
Ak sa valaju na zemi hracky, upozornim ho, aby ich upratal, ak nie, uprace ich muz do pivnice na 3mesiace
Ak si neuprace tanier zo stola, tak nedostane dalsie jedlo, lebo nie je upratané stôl

Proste musi pocítiť dôsledok svojej nečinnosti

sissy27
12. jún 2017

@salomesintia vyhádzať všetky zbytočnosti a ponechať len to najnutnejšie, aby nemala z čoho vyrábať neporiadok... To isté s oblečením - pár kúskov zo všetkého, dobre kombinovateľné - a neodnesie si do koša na pranie, nebude mať čo nosiť.

margotka33
12. jún 2017

@salomesintia Toto iste je aj u nas.. som zvedava co Ti baby poradia..

eeffka
12. jún 2017

@sissy27 neverim ze mas doma pubertaka 🙂 ten totiz dokaze vyrobit neporiadok aj z nanocastic a velka damicka si neodnesie veci do kosa na pranie ale prevesuje cez stolicku kym nepadne a nosi kym prepotene tricko sa neda opriet o stenu... 😂

ale my sa uz konecne dostavame do fazy ze sa konecne citi , ze smrdi

salomesintia
autor
12. jún 2017

@eeffka zakazi som skusala nepomohlo.
@anjelicek26 dakujem vyskusam😀
@pribinak dakujem za radu ale toto by na moju dceru neucinkovalo. Ona je velmi dominantna aj psychologicka mi to povedala ze na nu nesmiem privelmi tlacit lebo sa bude este vzdorovat.
@sissy27 v izbe ma len postel a skrinu nic ine, no neporiadok aj tak. spinave pradlo hace na zem postel si neustiela skolske potrebi rozhadzane po izbe atd.
@eeffka moja tiez niekedy uz smrdi ak ju nenapomeniem tak sa ani tyzden neosprchuje.

simca06022011
12. jún 2017

Treba jej tam doneist nejakého známeho keď je najväčší bordel 🙂 nech ohrnie nos, povie jej dačo slusne... Možno hanba pomôže 🙂 ja si pamätám že mastné vlasy a sprchu sme riešili až keď to začalo riešiť okolie. Poriadok sa u nás robil ako píše anjelicek... Proste postaviť sa v danej dobe... Ak bol výnimočný stav nič iné smw nemohli robiť, inak by bola kuca paca 🙂

pribinak
12. jún 2017

@salomesintia moj syn je jedináčik, tiez veeelmi zaujímavá povaha
Ale ked jedneho dna neboli v supliku ciste ponožky a ani jedno tricko, tak di rano aj poplakal a veru šiel špinavý do skoly
Poobede sám vložil vsetky veci do pracky
Aj hracky, 2-3 dni oduty, ale potom je mu ľúto

Slecna moze byt dominantná kolko chce, prázdna skriňa nepustí

salomesintia
autor
12. jún 2017

dakujem vam baby rady dufam pomozu vsetko vyskusam😀

gladiola25
12. jún 2017

@salomesintia Vysvetlovať jej, že jednoduchšie je upratať ako potom veci hľadať. Alebo pohroz, že pozveš kamarátky, aby sa prišli podívať.

sissy27
12. jún 2017

@eeffka nuž, mám skoro 14 ročnú puberťáčku 🙂 síce o vzornom poriadku sa hovoriť nedá, ale veľmi dobre vie, že ja po nej špinavé veci zbierať nebudem, a asi som šťastná matka, lebo u nás stačí veci povedať raz, max 2x... Čo sa osobnej hygieny týka tam nemusím ani slovo povedať, na to je fajnová rovnako ako my 😂 dokonca aj zuby si čistí úplne automaticky... A teda s osobnou hygienou úzko súvisí aj čisté oblečenie, takže v tomto pohoda.
Akurát teda v izbe rozhádzané školské veci, kravinky na poličke ale zas nech má, veď nežijeme v múzeu 😉 a do skrine, šuflíkov neleziem - čo oči nevidia, srdce nebolí 😂😂😂

eeffka
12. jún 2017

@sissy27 mas pravdu neotvaraj tie skrine 😂

hapipa
13. jún 2017

Treba jej zakázať niečo na čom mladej slečne záleží. Keď to nejde po dobrotky, tak to pôjde po zlotky. Neboj sa ty nič, pri zákazoch sa deti veľmi rýchlo spamätajú a začnú robiť to, čo sa od nich očakáva. Len netreba povoliť a doprosovať sa

paloma76
9. dec 2017

@salomesintia...ahoj,mohla by som.sa opytat,ako ste pokrocili? Vidim,ze uz ubehlo nejake to obdobie. Lebo ked citam tvoje vety....akokeby si mi to.citala z.pier. Nemame tu istu dceru????...co.zabralo? Ak.zabralo?

salomesintia
autor
9. dec 2017

@paloma76 vobec nic nezabralo asi musim pockat az s toho vyrastie. Aj ked nieco uroby tak jej to musim 1000-krat pripomenut aj ked dobre vie ze to mala spravit proste na nervi

ema234
10. dec 2017

@salomesintia ja to syna ucim od malicka aj jedneho aj druheho, a vcelku som spokojna 🙂

pribinak
10. dec 2017

@salomesintia to je sialeneee. Vies co, ona asi potrebuje taky výprask, ze si tyzden na zadok nesadne.
Nerob skuzku 10rocnej dcere

kasiopeja01
10. dec 2017

My sme tiez taki boli a zabralo naa nas urobenie vacsieho bordelu :D. Mama prisla a vyhadzala komplet vsetko zo skrin, suflikov a tak. Ziadna telka von ani kamarati, kym to nebolo upratane. To bolo upratovania, tak sme si potom radsej zacali prarat, kum toho bolo malo :D

montemotherone
10. dec 2017

@salomesintia no, ide do puberty, už veľa nenarobíš. Len do nej hučať a hučať až jej to bude liezť na nervy a radšej si uprace. Ja som mojej nastavila v najhoršom teror, že každý večer prídem skontrolovať, či má upratané, kým pôjde spať, tak to tak musí byť. Ak nie, nepôjde spať, kým to tak nebude 🙂
Teraz keď je staršia, jej poviem, "To sa nehanbíš?, keď budeš na internáte na výške, nebudem ti stáť za riťou, budeš si to sama menežovať, a keď ti príde frajer do tohto bordelu, hneď aj odíde a už ho neuvidíš" 😀

montemotherone
10. dec 2017

@kasiopeja01 to je psycho ako z Popolušky 😀 Už len vysypať na zem hrach a šošovicu a zamiešať...

montemotherone
10. dec 2017

@ema234 inak, ja som pri synovi zaviedla trochu iný režim a veru, ten upratuje odkedy vie chytiť veci do rúk 🙂

kasiopeja01
10. dec 2017

@montemotherone ale to fungovalo. To co bolo pekne poskladane a upratane ostalo na mieste. Vyhadzalo sa len to, co bolo nastrkane kde prislo :D. A veru toho bolo cim dalej, tym menej :D