Život a voľný čas v obci Miloslavov

24. jún 2021

Ahojte, bývate tam niekto? AKo sa tam žije a trávy voľný čas? Plánujem si tam kúpiť nehnuteľnost ale vôbec tu obec nepoznám

h2
24. jún 2021

Ahoj, ja tu bývam už vyše 12 rokov. Sťahovali sme sa do "malej dedinky", ale čo sa z nej za tie roky stalo, to sa nedá ani porovnať. Výstavba raketovým tempom všetkými smermi, brutálny nárast nových domov a nových obyvateľov. Škola a škôlka zúfalo nestačí... 😒

autor
24. jún 2021

@h2 a co sa tyka obchodov? Okrem Billy su tam este nejake potraviny? Je tam kam ist na kavu?

h2
24. jún 2021

My bývame v Alžbetonom Dvore, do časti Miloslavov takmer ani nechodíme. V našej časti sú ešte 2 malé potraviny. Je tu aj zmrzlináreň, tam sa dá ísť na kávu, ale len v lete (v sezóne, kedy majú otvorené). Je tu aj reštaurácia. V časti Miloslavov viem o tom, že je tam nejaký bufet, tuším "U suseda" sa to volá, ale nikdy som tam nebola a nič o tom neviem, okrem toho, že to existuje. Najčastejšie asi chodia ľudia na ihrisko (detské aj športové sú v jednom areáli), tam je tiež bufet, dá sa tam dať káva, aj pivo, aj nealko, aj nejaké jedlá. Ešte tu máme fitnescentrum, kde je dokonca plavecký bazén.

autor
24. jún 2021

fuha, teraz neviem ci do toho ist 🙄

h2
24. jún 2021

Povedala by som, že v okolí Bratislavy je to v týchto satelitoch všade zhruba o tom istom. ☹

buducamama
24. jún 2021

Ved sa tam chod pozriet, satelity, mozes sa prechadzat pomedzi domy.. ak chces niekam ist, treba len autom.

autor
24. jún 2021

@h2 necakam nejake kuturne vyzitie, ale aspon maly park, moznost sa ist prejst, mensie potraviny na bezny nakup, miesto kam ist s priatelmi na kavu

autor
24. jún 2021

@buducamama bola som, ale kedze tu obec vobec nepoznam, vela mi to nepovedalo. Napr potraviny som si nevsimla ziadne, ani miesto na mensu prechadzku, lavicku....celkovo ako sa tam ludom zije nezistim iba z toho ze sa prejdem okolo domov

h2
24. jún 2021

Prejsť sa dá, aj bicyklovať, to chodíme stále. Park je v každej časti, v Alžbetinom Dvore je dokonca les, v Miloslavove zase jazero (hoci k tomu sa nesmie, lebo je to súkromný majetok). Ale dá sa ísť na bicykloch (aj pešo) napríklad k jazerám smerom na Štvrtok na Ostrove...

mamutka
24. jún 2021

Kedysi som čítala článok o satelitoch, vraj sa tam študenti architekti a pod chodia pozrieť, aby vedeli ako sa to nemá robiť. To bolo proste len hurá systémom, predať veľa pozemkov, aby sa tam nasekalo co najviac domov, teda co najviac zarobiť, žiaden priestor pre nové a potrebné školy, škôlky, služby, obchody a pod.. Myslím, že každý kto tam chce žiť, musí byť veľmi v pohode sám so sebou, teda si vedieť nájsť zábavu na svojom pozemku, pre seba i deti, na celé roky, nie ze vydržím toto leto s dvomi preliezkami. A teda dochadzanie si musí človek asi v podstate zamilovať, inak si neviem predstaviť, tráviť toľko času v aute, s deťmi ci bez, pre mňa úplne mŕtvy čas

h2
24. jún 2021

@mamutka Presne, to dochádzanie je katastrofa. Ja som to vydržala ani nie rok. Potom som si, našťastie, našla prácu v Šamoríne.
My máme dom v starej časti, ale keď sa idem pozrieť do tých nových, je mi smutno.

lianka123
24. jún 2021

@mamutka nuz tak pridi k nam na ciernu vodu. Troje potraviny, 2 ZS, 3 materske skoly, asi 5ihrisk vonkajsich, plavanie- obe deti sa tam naucili, cyklotrasy smer ivanka a raca, asi 4 restauracie, rovna nova cesta. Drogeria dm a este jedba a 2lekarne, 2 posty. 3 zmrzliny. Vitaj v raji

h2
24. jún 2021

@lianka123 Tak to máte super. Ale u Vás to tiež rastie raketovým tempom. Ktovie, ako to bude o pár rokov. Tiež som si myslela, keď som sa do Miloslavova sťahovala, že "raj na zemi".

lianka123
24. jún 2021

@h2 uz nerastie, praveze my zhaname pozemok dalsi uz pekne dlho, ziadne ptojekty tu uz nie su. V podstate je uz skoro vsade stavebna uzavera. Nas zaujimi zahorska bystrica, ivanka a cirrna voda a uz nic neni.

h2
24. jún 2021

@lianka123 Tak to musím zopakovať prvú vetu z minulého príspevku, že to máte super. U nás sa stále stavia a nikoho nezaujíma, že tie deti nebudú mať kam chodiť do škôlky a do školy. ☹

mamutka
24. jún 2021

@lianka123 dik, to máte ešte super, ale tam by som sa bála do budúcna podzemnej vody. Aj keď to je možno vyriešené a nič nehrozí, mňa by vážne šľak trafil z dochádzania, to ja by som nedala 😁

lianka123
24. jún 2021

@mamutka my sme robili pred kupou geologicky vrt, zistovali tlak vody, kanalizaciu sme si dali preverit. Chceli sme bazen tak aby nam ho voda nevytlacila... nevravim, su tu aj problemove oblasti, ale dnes sa da uz vsetko preverit pred tym nez kupite. Ale celkovo je to tu super, hlavne dosla som z petrzky tak toto predcilo moje ocakavania

mamutka
24. jún 2021

@lianka123 to je najdôležitejšie, že človek, keď už to berie, že na celý život, domov pre rodinu, tak aj naozaj dobre natrafi a spokojne byva. Dnes už je myslím veľmi ťažko dobre kúpiť, takže ste fakt dobre urobili

belllinka
24. jún 2021

@lianka123 tak ešte si asi doma na materskej a netráviš čas v aute dochádzaním, keď normálnu občiansku vybavenosť nazývaš "rajom" 🙂 Veď ozvi sa potom, keď začneš dochádzať a tvoje deti budú chcieť napríklad navštevovať nejaké krúžky v BA, že ako všetko dávaš

lianka123
24. jún 2021

@belllinka predstav si chodim do ruzinova a muz do vw a ano volame to raj

belllinka
24. jún 2021

@lianka123 takze deti vozis do skolky a do jasiel a normalne robis?

autor
24. jún 2021

ja som chcela povodne Haluliakovo, velmi sa mi tam paci. Ale zakala sa tam vystavba. Takze hladam alternativu v okoli ☹

lianka123
24. jún 2021
lianka123
24. jún 2021

Vravim ze uz nie ne velmi co, my sme tiez chceli, ale rozbehli sme to neskoro

zvedavabuduca
18. júl 2021

Kde sa v Hamuliakove zakázala výstavba? Jedine kde je pozastavená výstavba je chatová oblasť. A tam by som si veru nič nekúpila.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvedavabuduca
19. júl 2021

V Hamuliakove zákaz výstavby ešte nieje, bvs sa do toho pustila a chcela vynat celé územie aby sa nemohlo stavať ale tým pádom by nemohli už ani škôlku ci školu postaviť, proste nič. Starostka sa snaží o novú veľkú školu, čiže ona podľa mňa tak rýchlo nepodpíše nič, bolo by fajn skôr zájsť na stavebný úrad v Hamuliakove a bližšie sa popýtať. Co sa týka toho developera, každý tu vedel, že je to v územnom pláne ale zrazu to tu začali niektorí riešiť.. To je troska ďalej od celého Hamuliakova a je to pomaly veľké ako celé hamuliakovo.

autor
20. júl 2021

@zvedavabuduca volala som priamo developerovi, nemozu pokracovat, odvolali sa a cakaju.....
Ak sa to zaradilo do chraneneho pasma tak si myslim ze uz to nezavisi vobec od toho ci to starostka podpise alebo nie 😒

pguzik
28. jan 2022

Ak mate skolopovinne deti tak si to hamuliakovo a vobec tuto oblast rozmyslite. Tazko tam dostat deti na skolu a aj ked uspejete tak uroven skol nic moc. Beru prilis vela deti pre ktore nemaju priestory. Konkretne v hamuliakove sa uci v budove skoly, kulturnom dome, obecnom urade a novej pristavbe a aj tak nemaju ziadnu ucebnu az na it miestnost ktora je v MŠ.