Aké máte skúsenosti s bývaním v Miloslavove?

verculiq92
26. mar 2020

Ahojte maminky 🙂 bývate niekora v Miloslavove? Rada by som sa vedela ako sa tam býva, ako je to so školou a škôlkou a dostupnosť do Ba 🙂

jaavaa
26. mar 2020

@verculiq92 Skolka je preplanena. Beru deti len s trvalym pobytom aj to len podla veku do naplnenia kapacity. V skole su uz rocniky od 1-9 pricom v kazdom rocniku su po dve triedy okrem prvackych tie su 3. Stavia sa tu velmi vela domov, cize o chvilku bude velmi velky problem dostat sa aj s trvalym pobytom do skoly a skolky. Rano v case od 5:30 do 8:30 su riadne zapchy pokial planujete chodit autom. Niekedy cesta do Ba trva hodinu a aj viac, poobede od 14:30 su uz tiez riadne zapchy. Najlepsie ist vlakom, ale vlaky su casto preplnene, ze sa niekedy ani dnu nedostanes a casto meskaju.

jaavaa
26. mar 2020

Este doplnim ze na rozdiel od okolitych dedin tu mame 10 tried v skolke a aj tak kapacita nepostacuje. Je tu kopec mladych rodin v kazdom druhom dome dve malicke deti. A domy stale pribuddaju. Ked mate nahodou kruzky v Ba a deti tu v skole a Ty robis v Ba je to masaker vobec nieco stihat, kvoli zapcham.

verculiq92
autor
26. mar 2020

@jaavaa ďakujem veľmi pekne za odpoved 🙂 hľadáme niečo kam by sme mohli ísť (dom) lebo v Ba nieje šanca za toľké peniaze niečo kúpiť ale mame tri deti a manžel pracuje až vo VW takze to by asi boli nemožné takto fungovať keď píšeš ako to je s tým dochádzanim :/

jaavaa
26. mar 2020

@verculiq92 no potrebujete dve auta, ja chodim skoro rano do prace, manzel zanesie deti do skoly a poobede ich zas ja vyzdvihujem. Vam by bolo asi lepsie najst nieco v opacnej lokalite mozno Zahorie, aby ste nemali daleko do prace. My sme sa sem stahovali 10 rokov dozadu, vtedy tu bola tretina domov co teraz. Kopec ludi co tu byvaju dlhsie ako aj my, teraz vravia ze keby vedeli kolko sa tu bude stavat, nesli by sem byvat.

belllinka
26. mar 2020

@verculiq92 mozno si najdes dom lacnejsi, ako byt v BA, ale rataj s tym, ze kopec prachov prejazdis na dvoch autach + poistky, servis a cas straveny v zapchach.

draik
26. mar 2020

@verculiq92
Hľadajte smer Záhorie.

rainee
26. mar 2020

Co som počula od známych každý kto išiel bývať do okolitych dedín sa sťažuje, nenormálne zápchy už od 6 do 19, domov chodia ledva spávať, vôbec si ho neužijú, problémy skola škôlka, lekári,... Niektorí už predávajú domy a vracajú sa späť do BA. Jedine ak robíš z domu a neriešis deti alebo si dôchodca to môže byť fajn.
A dochádzať z Miloslavova do VW je na maslu, hľadaj smer Záhorie, Lozorno, Stupava a pod.ale tam už sú tiež drahšie domy

lianka123
27. mar 2020

@rainee som z ciernej vody. Naspat do blavy by som sa nevratila ani zadarmo.
1. Klud, ziadni susedia z bytovky, co chodia vytahmi etc
2. Vybeh pre deti- pozemok
3. Menej ludi oproti blave ked vylezes von
4. Tesco, dm, lekaren 200m od domu
5. Detske ihrisko 500m od domu
6. Bazen, virivka v dome
7. Priestor pre celu rodinu v dome
8. Detska lekarka ktora ma vzdy termin na objednanie
9. Nova skola, skolka
10. Nova cesta cez celu dedinu
11. Cyklotrasa asi 500m za domom, 20km okruh smer ivanka a na druhu stranu 20km do jura po cyklotrase

Zapcha je proti tomu nic.
Uz by som sa do blavy nevratila.

Pekny den

h_petra
27. mar 2020

@lianka123 zrejme v nich netravis polovicu dna 😉 preto su pre teba nic

h_petra
27. mar 2020

@verculiq92 Miloslavov je na tom urcite rovnako alo vsetky dediny v okoli Bratislavy, kde si na poliach postavili mladi ludia domy, siroko daleko nic, akurat sa vsetci rano chcu presuvat do Bratislavy a popoludni z Bratislavy. Takze si sice ziju na dedine, ale vacsinu casu stravia v aute 😁.

lianka123
27. mar 2020

@h_petra veru este som v zapche nebola, som na materskej a ked som robila chodila som na 10 🙂 a naspat do prace sa vratim az ked bude d4 dobudovane, chodim s detmi kontrolovat 😉

rainee
27. mar 2020

@h_petra asi tak. Co viem každý sa stazuje

h_petra
27. mar 2020

@rainee ja sa cudujem, ze ludia chcu dobrovolne takto zit. Dom panubohu za chrbtom kdesi na roli, najlepsie medzi dialnicou a zeleznicnou tratou, vsade sa preto musia vyvazat autom, lebo obcianska vybavenost nulova. Punc dediny tie satelity nemaju ani vizualne.

rainee
27. mar 2020

@h_petra my sme tiez zvazovali, ved kto by nechcel dom. Ae pri detoch, kruzkoch a praci to nema vyznam takto cestovat hore-dole. Co mam z toho domu, akurat cez vikend si ho uzijem. Ale mozno to uz neskor nebudu satelity, BA sa rychlo rozsiruje, za chvilu to budu okrajove casti BA. Kolega sa prestahoval do Bernolakova a ide ho slak trafit z toho cestovania, este ze zena je na MD s detmi doma tak cestuje len on zatial. Uz aj na Rusovce / Rajka alebo smer zahorie su v spicke dost kolony a to byval fajn smer.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela022
12. apr 2020

@verculiq92 preco nehľadate ten smer?

verculiq92
autor
12. apr 2020

@daniela022 lebo tam sa nám nič veľmi nepáčilo a keď áno tak domy postavené blízko vysokého napätia a to nás odrádza :/

qetka
12. apr 2020

@verculiq92 kolko chcete do toho dat penazi? momentalne je par domov na predaj aj priamo v DNV a nezdanu sa mi tie ceny oproti bytom az take prehnane 🤷‍♀️

verculiq92
autor
12. apr 2020

@qetka no max do tých 200 000€ ..... no domy v DNV sú za viac ako 250 000€ to je minimum či pýtajú :/ my by sme najradšej v DNV ostali ale nieje šanca kúpiť dom a byty väčšie 4 izbové sú dosť malé nato že sú to 4izbove a keď niečo väčšie je tak cena je masaker riadny :D

qetka
13. apr 2020

@verculiq92 dost dlho uz vidim tento dom v ponuke,
https://www.nehnutelnosti.sk/3953943/byvajte-po...
ale teda to je 250000. Ale ked byt stoji 200000 :(
pan pise na fb, ze da zlavu 5-10 tis
z Miloslavov do DNV cestovat, je za trest.
kamoska byva
v novej stvrti v plaveckom stvrtku, tam by sa podla mna dalo daco najst, alebo volne pozemky su aj v Borinke

verculiq92
autor
13. apr 2020

@qetka áno na ten sme pozerali len tam znova treba dávať peniaze do prerábky domu keďže nieje cely prerobený :/ ..... ale povedali sme si že si asi kúpime nejaké byt ak teda nájdeme ktorý nám bude vyhovovať :D a kúpime nejakú záhradku trosku ďalej od Ba kde budeme môcť chodiť na vikendy a cez sviatky. Lebo to cestovanie do Ba stále by nás asi zabilo a v tých kolónach stále byt tiež nieje bohvie čo :D

silvicka247
21. apr 2020

@verculiq92 Ahoj ked robi vo VW skus pozriet nieco okolie Stupava a podobne, tym smerom su aj mensie zapchy ako tu.

benke
28. máj 2020

@verculiq92 ahoj ja sa tam budem stahovat, tiez by ma to zaujimalo

kikina84
19. sep 2020

@jaavaa no moji kolegovci tam byvaju niekolki,jazdia vlakom a za dva roky nemali este problem s tym ze sa nedostali do vlaku,alebo ze by vlak meskal..schvalne som sa pytala..tak to je zaujimave odkial mate take info..kazde rano su presne na 7:50 v robote a presne hodinu trva cesta z domu do petrzalky..aj s pesou chodzou a prestupom na bus..

daniela022
19. sep 2020

@kikina84 vsak ale ak niekto rozváza decka asi mu vlak nic neriesi, kolegyna chodi autom a otras, zabity cas kazdy den

kikina84
19. sep 2020

@daniela022 tak treba chodit vlakom..ja mam napriklad v petrzke pracu aj skolu..na kope..cize premna idealne ,dostupne byvanie..navyse vlakom nikde nemeskam..a nestojim v zapchach..Ja netvrdim ze je to idealne pre kazdeho..ale nemam rada recenzie tychto typov,ze ked nevyhovuje mne,tak nebude nikomu..

jaavaa
20. sep 2020

@kikina84 byvam tu 10 rokov, tak dobre viem o com pisem. To ze momentalne vlak nemeska lebo boli prazdniny a deti doma kvoli korone, neznamena ze vlaky nie su preplnene a stalo sa viac krat ze vlak vsetkych nezobral, lebo sa nezmestili dovnutra lebo bol plny. Ono ked Vam sem k nam vobec zoberu deti do skoly alebo do skolky a mate tu kruzky tak to je super. Ale ked musite chodit do Bratislavy na kruzok je to komplikovane.

kikina84
20. sep 2020

@jaavaa ja do Ba idem rano a odchadzame spolu s dcerou podvecer domov,to uz ma po kruzkoch ked ja koncim v praci..a..este sa mi nestalo ze by nas vlak nezobral..to ze je viac ludi je logicke ale ze by nas alebo niekoho ineho nechal na zastavke o tom nic neviem..Dokonca sa mi vela krat stalo,ze kolegovci meskali do prace co isli autami,lebo skoncili v kolonach..a ja som ich predbehla..cestujeme az z dunajskej stredy..

simcika
25. mar 2021

@lianka123 a stretávate sa s ľudmi z okolia? Pýtam sa, čo je tam dobrá ľudská atmosféra.

lianka123
25. mar 2021

@simcika ano, mame male deti, cela ulica ma male deti, takze deti sa hraju na ulici na dvoroch, robime aj detske oslavy a ked deti zaspia, nastavime kameru a sup ho o 2 domy dalej na vino